مجله خودرو ایران – با وجود موتورهای تویین توربوی ۹۱۱ و ۹۱۱S، اینکه مدلهای ۹۱۱GTS هم از توربو استفاده کنند چیز عجیبی نیست. موتورهای ۳٫۸ لیتری تنفس طبیعی جای خود را به ۶ سیلندر ۳ لیتری جدید داده اند که ۴۵۰ اسب بخار و ۴۰۵ پاوند فوت گشتاور تولید می کند. این یعنی ۲۰ اسب بخار افزایش قدرت و ۸۰ پاوند فوت افزایش گشتاور. همچنین ۹۱۱GTS جدید ۳۰ اسب بخار و ۳۷ پاوند فوت از ۹۱۱S و ۸۰ اسب بخار و ۸۰ پاوند فوت از ۹۱۱ فعلی قویتر است. این قدرت بیشتر به لطف توربوهای بزرگتر بدست آمده. اگزوزهای اسپرت در این مدل به صورت استاندارد وجود دارد و گیربکس ۷ سرعته دستی استاندارد و ۷ سرعته دوبل کلاچ آپشنال است.

قیمت این مدلها در ارزانترین نسخه یعنی۹۱۱Carrera GTS Coupe از ۱۲۰۰۵۰ دلار و در گرانترین نسخه یعنی ۹۱۱Targa 4 GTS از ۱۳۹۲۵۰ دلار آغاز می شود.

پورشه 911GTS

پورشه ادعا می کند ۹۱۱Carrera GTS Coupe با گیربکس PDK در ۳٫۲ ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت می رسد که ۰٫۲ ثانیه سریعتر از Carrera 4S است. سرعت این مدلها هم ۳ مایل بر ساعت سریعتر است و به ۱۹۳ مایل بر ساعت(۳۱۲ کیلومتر بر ساعت) می رسد. البته در تست مجله موتورترند، پورشه ۹۱۱Carrera با ۳۷۰ اسب بخار و گیربکس دستی در ۳٫۹ ثانیه از صفر به صد رسید و مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۲٫۳ ثانیه با حداکثر سرعت ۱۱۴٫۷ مایل بر ساعت(۱۸۵ کیلومتر بر ساعت) طی کرد.  ۹۱۱Carrera S هم با ۴۲۰ اسب بخار و گیربکس PDK صفرتاصد را در ۳٫۱ ثانیه و مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۱٫۵ ثانیه و با حداکثر سرعت ۱۲۰٫۵ مایل بر ساعت(۱۹۴ کیلومتر بر ساعت) طی کرد.

سیستم تعلیق مخصوص پورشه(PASM) در تمام مدلهای  ۹۱۱GTS به صورت استاندارد وجود دارد که ارتفاع آنها را کوتاهتر از مدلهای عادی خواهد کرد. سیستم مولتی مدیای جدید پورشه هم در این مدلها عرضه خواهد شد. این سیستم توانایی آنالیز نحوه رانندگی شما و فرستادن اطلاعات آن به گوشی همراه شما را دارد. اسپویلرهای جدید و بزرگتر عقب توانایی ایجاد نیروی رو به پایین بیشتری هستند. صندلیهای اسپرت پوشیده شده با چرم آلکانترا هم میزبان شما هستند. کابین هم با مقدار زیادی آلکانترا و آلومینیوم پوشیده شده. مدلهای  ۹۱۱GTS  از ماه آوریل به مشتریان تحویل داده خواهند شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید