فرمول یک ایران – نیمی از طرفداران قدیم فرمول یک، این رشته را با مایکل شوماخر افسانه ای شناختند، حتی کسانی هم که فرمول یک را نمی شناسند این راننده آلمانی را به عنوان بهترین راننده می شناسند به طوری که به یک ضرب المثل تبدیل شده است.

” طرف فک کرده شوماخره که اینجوری رانندگی می کنه ” در بزرگراه ها این جمله را از رانندگان زیادی شنیده ایم. هنوز خوب به یاد دارم زمانی را که اخبار ورزشی پس از هر گرندپری تنها خبری که داشت پیروزی مایکل شوماخر بود و بس! در واقع آن زمان مایکل شوماخر برنده یک مسابقه بود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

مایکل شوماخر و راس براون

۷ قهرمانی ( ۱۹۹۴ ,۱۹۹۵ , ۲۰۰۰ , ۲۰۰۱, ۲۰۰۲ ,۲۰۰۳ , ۲۰۰۴ ) ، ۹۱ پیروزی در ۳۰۸ مسابقه ، ۱۵۵ سکو و ۱۵۶۶ امتیاز ، ۶۸ پول پوزیشن در مدت ۱۹ سال رقابت در مسابقات فرمول یک! شوماخر بدون شک راننده ای افسانه ای است، افسانه ای که در حال حاضر در خواب به سر می برد، مطمئنا همه ی طرفداران فرمول یک انتظار بازگشت مایکل را به زندگی می کشند.

اتفاقی که در سال ۲۰۱۳ و در آن حادثه ی اسکی برای مایکل شوماخر افتاد باعث برانگیخته شدن احساسات همگان شد، چه کسانی که عاشق فرمول یک بودند و چه افرادی دیگر در دنیا که حتی علاقه ای به موتور اسپورت نداشتند.

مایکل شوماخر

مایکل شوماخر

به هر حال اینکه شوماخر با آن استعداد فراوانش به این دردناکی زمین گیر شده است مانند پتکی بود که بر سر خانواده، دوستان و طرفدارانش فرود می آمد. چیزی که مایکل برای ما به جا گذاشته، میراثی بزرگ بوده که فراتر از یک زندگی است.

چیزی فراتر از کسب هفت عنوان قهرمانی باعث شده تا شوماخر در فرمول یک جاودانه شود و اسمش با این ورزش گره بخورد. برای مثال کشور خودمان، شما از هر فردی که آشنایی با فرمول یک ندارد راجع به این ورزش بپرسید، به احتمال فراوان شوماخر اولین کلمه ای است که به ذهنش خطور می کند و این نشان دهنده ی بزرگی این فرد است.

در اواخر دهه ی ۹۰ میلادی و اوایل 2000، شوماخر پیست ها را یکی از پس از دیگری با پیروزی پشت سر می گذاشت و حریفان حتی به گرد پایش نیز نمی رسیدند. او با استعداد فراوانش راه سنا را ادامه داد و نگذاشت که از محبوبیت فرمول یک کاسته شود.

امروز را در تاریخ ثبت می کنیم، سوم ژانویه 2019 برابر با سیزدهم دی 1397؛ تولد 50 سالگی ات مبارک اسطوره…

ویدیو؛

  دانلود فایل ویدیویی
این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

 1. علی

  29

  0

  با سلام
  این پسر فوق العاده بود و هست و جالبه که همکاری بسیار نزدیکی با خود کارخونه بنز داشت برا پیشبرد تستهای رانندگی ماشینهای جدیدش همه ماشینها نه فقط اسپورتی
  امیدوارم زودتر سلامتی خودش رو به دست بیاره تو یه مصاحبه ای ازش خوندم که تو راننده ها از رانندگی میکا هانکینن به شدت حساب می برده و اصلا دلش نمی خاست اون پشت سرش باشه واقعا به قول دوستمون اسطوره با قهرمان فرق می کنه اسطوره یعنی همه چی

 2. Amin

  21

  0

  ان شاالله سلامتیشو دوباره ب دست بیاره🙏🙏🙏
  بچه که بودم،تو فامیل وقتی میخواستن رانندگی کسی رو زیر سوال ببرن،میگفتن طرف فکر کرده شوماخره!!!از بچگی برا منم ی اسطورس نه صرفا فقط ی قهرمان

 3. Schumi1

  11

  0

  تولدت مبارک قهرمانم بدون تو فرمول 1 معنا و مفهومی نداره . تنها خبر مهمی که خیلی دوست دارم از فرمول یک بشنوم خبر بهبودی مایکل هست. البته میک داره نامشو دوباره زنده میکنه.

 4. Majiiiiid

  4

  0

  نام فرمول یک با نام مایکل شوماخر گره خورده و این دو با هم معنی پیدا میکنن بدون شک هیچ کسی رکوردشو نمیتونه بزنه اینو واقعا ارزو دارم و اینکه مایکل شوماخر فراتر از اسطوره هست هیچ کلمه ای قدرت و توانایی مایکل شوماخر رو نمیتونه بیان کنه

دیدگاه خود را بیان کنید