فرمول یک ایران – راننده سابق فرمول یک، مارتین براندل اذعان داشت که با وجود کشمکش مرسدس برای آزاد سازی والتری بوتاس از ویلیامز، تنها گزینه پیش رو این تیم برای ۲۰۱۷، پاسکال ورلاین است.

با توجه به گزارش ها پیشنهاد اولیه مرسدس برای بوتاس رد شده است و ویلیامز مصمم است تا راننده ی فنلاندی را برای فصل بعد حفظ کند، راننده ای که از ۲۰۱۳ در این تیم مسابقه می دهد و سال آینده با لنس استرول ۱۸ ساله هم تیمی خواهد بود.

براندل نیز می گوید که توجه مرسدس به بوتاس به خاطر تجربه او است و این مورد را درک می کند اما بودن او برای تیم ویلیامز مهم است:

سال بعد نیز با توسعه گسترده و مقررات آیرودینامیکی جدید مواجه می شویم و به نظر می رسد که تقریبا فرصت زیادی باقی نمانده است.

شما به یک راننده پرتجربه نیاز دارید که در آخر هفته ایده آل باشند. شاید با بزرگ ترین توسعه و پیشرفت تیم های بزرگ مواجه شویم. و به همین دلیل است که آن ها به سراغ راننده ای مانند بوتاس رفتند، زیرا بازخورد بهتری بگیرند.

اما ویلیامز نیز به بوتاس برای این مورد نیاز بیشتری دارد زیرا استرول یک تازه کار است.

والتری بوتاس و لنس استرول - تیم فرمول یک ویلیامز 2017

والتری بوتاس و لنس استرول

ما هنوز نمی دانیم که چه اتفاقی رخ خواهد داد. او در جی پی ۲ شرکت نداشته و با لاستیک های پیرلی هم تستی نداشته است، پس ویلیامز نیاز دارد تا بوتاس را حفظ کند.

من گزینه ی دیگری برای مرسدس نمی بینم مگر اینکه ورلاین را در ماشین بنشاند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. J.B

  8

  4

  ورلاین بیاد جای روزبرگ ۴ راننده ی فراری و ردبول دمار از روزگار همیلتون تو استارت ها در میارن . روزبرگ و همیلتون هم مکمل هم بودن و هم به نوعی از هم محافظت می کردن در استارت ها. دلیل ش رو در خبر جلسه شگفت انگیز وولف و همیلتون گفتم . متن زیر

  “”اگر بخوان راننده جوون و یا درجه ۲ مثل بوتاس کارلوس ساینز اینا بیارن به نظر من همیلتون این حق رو داره نظر بده چون در نظر بگیرید ورلاین یا اکون رو بیارن و با فرض اینکه سطح رقابت سال ماشین بعد شبیه همین ۲۰۱۶ باشه ، تو تعیین خط اگر همیلتون ۱ بشه و ورلاین رتبه ۲ و ۳ رو نیاره راننده های فراری ردبول اگر هر مسابقع رتبه های ۲ و ۳ تعیین خط باشن و کنار و پشت همیلتون باشند ، پدر هیملتون رو در میارن . خود همیلتون تو استارت ضعیفه و هر ۲ راننده فراری خدای استارت هستن و تهاجمی رانندگی می کنن ۲ تا ردبول هم که جسور و دیوانه هستن .”””

  همه ی اینها در شرایطی یه باز هم مرسدس بهترین ماشین رو با اختلاف داشته باشه و راننده هاش ( سال بعد فقط همیلتون) دوباره راحت پول پوزیشن بشن. اگر برتری شون از بین بره یا اختلاف شون کمتر بشه با فراری و ردبول که وای به حال شون.

  • ali911

   4

   4

   داداش بوتاس کجاش درجه دو تشریف داره نفس مسا رو گرفت تو این سه سال. نمی گم در حد همیلتون ولی اگه اختلاف مرسدس همچنان اینقد چشمگیر باشه که بعید می دونم(مخصوصا از طرف ردبول) بوتاس همچنان می تونه رو دومی حساب کنه. در ضمن آقای love & lewis من هیچ وقت نگفتم و نخواهم گفت رانندگی روزبرگ از همیلتون بهتره. همیشه گفتم و میگم همیلتون بهمراه وتل و آلونسو و وشتپن جز بهترینهای حال حاضر فرمول یکن. ولی ۲۰۱۶ سال روزبرگ بود چه شانس چه روحیه ولی در کل بهتر از همیلتون نیست.

   • J.B

    2

    0

    منظورم از درجه ۲ اینه که یک سطح از فتل همیلتون روزبرگ الونسو رایکونن پایین تره . یعنی اگر اونهایی نام بردم رو درجه ۱ در نظر بگیری بوتاس در سطح پایین تری از اونها قرار داره . تازه باید درجه ۳ می گفتم یا سطح ۳ . چون ریکیاردو وشتپن ماسا باتن پرز از بوتاس بهتر ان اما به خوبی فتل همیلتون روزبرگ الونسو رایکونن نیستن . اینم بگم من خودم از بوتاس خوشم میاد و دوست دارم بره یه تیم بهتر و الان یه ماشین خالی در مرسدس در دسترسه

 2. علي

  3

  0

  با سلام
  با نظر دوستان گرامی موافقم شاید ایشون رو بشه راننده درجه ٢ نامید ولی دوستان یادتون نره ماشین مرسدس رل بسیار مهمی رو در قهرمانی این تیم داشته وقتی آلونسوی قهرمان با ماشین مک لارن حتی نمی تونه کنار سکو بیاد علی رغم همه توانایی هایی که داره پس نقش ماشین خیلی پر رنگ تر می شه من مطعنم که ماشین خوب مکمل راننده است .شاید این بنده خدا با ماشین خوب بتونه پدر همه رو دربیاره نمونه اش همین مد مکسه که به عنوان جایگزین تو تیم اصلی اومد ولی فوق العاده بود پس به جرات می گم ۸۰ درصد کار به ماشین برمی گرده

دیدگاه خود را بیان کنید