فرمول یک ایران: سرجیو پرز، راننده ی مکزیکی تیم فورس ایندیا، معتقد است رانندگان، هنگام تست خودرو های فصل بعد، روز های سختی خواهد داشت.

همان طور که میدانید، ماشین های سال ۲۰۱۷، با توجه به عریضتر شدن تایر ها و بدنه، سرعت بالاتری در پیچ ها خواهند داشت، همین مسئله باعث ایجاد داون فورس بیشتری خواهد شد و این بدان معناست که فشار بیشتری به گردن رانندگان وارد میشود.

در هر روز از هشت روز تست بارسلونا، که از ۲۷ فوریه آغاز خواهد شد، رانندگان باید حداقل ۱۰۰دور  با خودرو هایشان به ثبت برسانند تا از پایداری خودروی خود مطمئن شوند.

بعضی از رانندگان از تغییر رژیم غذایی خود خبر داده اند. آن ها مجبور شده اند تا وقت بیشتری را برای تقویت گردن خود و آماده سازی این عضو برای مقابله با فشار پیش بینی شده، صرف کنند.

سرجیو پرز

سرجیو پرز

مطمئنم وقتی تست های پیش‌فصل آغاز شود، همه ی رانندگان نابود خواهند شد!

بعد از ماه ها که از مسابقات فاصله گرفته ایم، نیاز به تمرین داریم اما شبیه سازی این فشار با لوازم بدنی سازی یا هر چیز دیگری به غیر از ماشین فرمول یک، بسیار دشوار است. بدون شک اگر بعد از مدتی دوباره به خودرو برگردیم گردن درد خواهیم گرفت.

حالا که خودرو ها سریعتر هم شده اند، انتظار دارم همه از این موضوع گله کنند اما همه ی مشکلات تا اولین جایزه بزرگ (استرالیا) حل خواهند شد.

سرجیو از رژیم غذایی خود هم گفت:

من به عضلات بیشتر و قوی تری نیاز دارم و در کل باید خودم را تقویت کنم.

او همچنین در مورد طرح خودرو های فصل بعد هم گفت:

خودرو های فصل بعد جذاب خواهند بود! اما من به عنوان یک تماشاچی در مورد جذابیت مسابقات نگرانم. این که مسابقات در چه سطحی برگزار میشوند و رقابت بیشتری خواهیم داشت یا نه، دغدغه ی اصلی من است.

گمان نمیکنم هدایت و کنترل خودروها دشوار تر شود. در تمرینات پیش‌فصل به پاسخ این پرسش هم میرسیم.  بیشتر بحث فشار های فیزیکی است که همه ی رانندگان به آن عادت خواهند کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

   • Love & Lewis

    19

    3

    خدایا…..عاشق بعضی از کاربرای این سایتم.دوستمون میگه امیدوارم فصل جذابی بشه. دیس دادن!دوست ندارین فصل جذاب بشه؟؟؟!!! 😀

   • Saeed

    13

    1

    ن عزیزه من.اخ برادشت بعضیا از جذابیت فصلی ک cfz گفته برتری همیلتونه.

 1. KAMrun

  14

  2

  در حقیقت داون فورس رو به ازای سرعت بیشتر دارن کم میکنن و نیروی سر پیچ جی فورس هستش که به گردنشون وارد میشه درست نیست؟!

دیدگاه خود را بیان کنید