فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده ی تیم فراری بر این باور است که تیم فراری در جدال با تیم ردبول باید پیروز می شد و رده ی دوم در رقابت تیمی را بدست می آورد، زیرا فراری قوی تر است.

تیم ردبول قبل از تعطیلات تابستانی ۲۰۱۶ توانست تیم فراری را پشت سر بگذارد و در نیمه ی دوم فصل فرمول یک، توانست نزدیکترین تیم به مرسدس باشد و توانست مرسدس را به چالش بکشد.

در ۹ مسابقه ی پایانی فصل فرمول یک، تیم ردبول ۸ پودیوم که شامل یک پیروزی می شود، بدست آورد، ولی تیم فراری فقط توانست ۲ تا کسب کند، در پایان فصل تیم فراری با ۷۰ امتیاز کمتر از ردبول در مکان سوم تیمی ایستاد.

تیم فراری با تنظیم کردن، استراتژی، درجه حرارت تایرها در طول فصل نتوانست نتیجه ای بهتر بگیرد، اما سباستین فتل بر این باور است که ماشین فراری در کل فصل بهتر بوده است.

او بیان کرد:

امسال بالا و پایین زیاد بود، و به خوبی ای که انتظار می رفت نبود، و می توانست خیلی بهتر باشد.

ما در ابتدای سال کسب امتیاز را مدیریت نکردیم، و در آخر سال ما خود را در جدالی تنگ با ردبول یافتیم. در کل ما قوی تر بودیم و ما باید در رده ی دوم می بودیم.

بزرگترین ناامیدی این بود که ما رقابتی با مرسدس نداشتیم.

رفتن جیمز آلیسون از فراری در میانه ی فصل، باعث ایجاد اختلالاتی در فراری شد.

اما فتل اعتماد به نفس به آینده را یادآوری کرد و گفت :

اتفاقات زیادی در پس زمینه رخ می دهند که ما را برای سال آینده قوی تر خواهند کرد.

کیمی رایکونن

هم تیمی او، کیمی رایکونن بر این باور می باشد که فراری تمام این مشکلات را درک کرده است و این نشانه ی خوبی برای سال ۲۰۱۷ می باشد.

کیمی رایکونن گفت :

ما چسبندگی و قدرت بیشتری برای سریع بودن نیاز داریم و این به سخن آسان می آید اما این طور نیست. ما چند نکته ی مهم را درک کرده ایم و آدم های خوبی را داریم که با تیم کار می کنند و من مطمئن هستم که ما این مشکلات را برای سال آینده حل خواهیم کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

   • بی ماشین

    8

    0

    به امید یک فصل خوب برای تمامی راننده ها و همچنین قهرمانی فراری و فتل

دیدگاه خود را بیان کنید