فرمول یک ایراننیکی لائودا اذعان کرد که لوییس همیلتون هیچ گونه نمی توانست که از تاکتیک عقب نگه داشتن روزبرگ استفاده کند و این تاکتیک را  زیر سوال برد.

در کنفرانس بعد از مسابقه ، از نیکی لائودا – که خود با دوم شدن در مسابقه پایانی فصل ۱۹۸۴ بالا تر از آلن پراست قهرمان فصل شده بود – سوال شد که اگر جای همیلتون می بود، آیا او هم چنین تاکتیکی را در دستور کار قرار میداد؟ لائودا پاسخ داد:

به شما می گویم . اکنون که به این سوال فکر می کنم، اصلا چنین کاری با هم تیمی ام نمی کردم. ما همه حقه ها را برای قهرمانی به کار می بردیم، ولی برای یک دیگر احترام قائل بودیم.

نیکو در طول فصل کار فوق العاده ای کرده بود . او دوازده امتیاز پیش بود. پس یکی از سخت ترین کار ها فشار آوردن به او برای چهارم شدن بود. این اتفاق شدنی نبود.

در مورد نیکو هم به او تبریک می گویم. زیرا به دست آوردن اولین قهرمانی، سخت ترین کار ممکن است. همچنین قهرمانی او برای ما فوق العاده است.

آلن پراست و نیکی لائودا

آلن پراست و نیکی لائودا

 

لائودا تاکتیک های همیلتون را درک می کند، ولی همچنان فکر می کند که اولویت های تیمی، بر این اساس است که تیم ها مطمئن شوند مسابقه را در بهترین حالت به پایان می رسانند. سباستین فتل در مسابقه روز یک شنبه در ابوظبی ، توانسته بود به نزدیکی نیکو روزبرگ برسد و امکان داشت هر دو راننده تیم مرسدس را پشت سر بگذارد و در کشور امارات پیروز شود. پیرمرد اتریشی فرمول یک گفت:

من کار همیلتون را درک می کنم. اما از طرف دیگر، اولویت های تیمی هم مهم است. مرسدس باید در امن ترین حالت ممکن مسابقه را ببرد. اواخر مسابقه، جذاب شده بود ولی حاشیه امنی برای مرسدس وجود نداشت. برای همین به او دستور دادیم که سرعتش را زیاد کند. اما او گفت: “مرا تنها بگذارید تا مسابقه بدهم.” به نظرم این حرف خنده داری بود!

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. افشین

  16

  4

  ای کاش فتل میومد از جفت روزبرگ و همیلتون سبقت میگرفت و قهرمان میشد. حیف شد که نشد! اینجوری مسخره بودن تاکتیک همیلتون هم بیشتر عیان بود برای همه

  • ناصر

   9

   21

   نه تنها فتل (با اون فراری) بلکه نیکو نیز توان سبقت گیری از همیلتون رو نداشتند.
   به نظر من هر کس دیگه ای هم جای همیلتون بود این کار رو میکرد.
   اینا و ماها چون جای او نیستند و نیستیم سعی میکنند و میکنیم وجه ی عامه پسند رو انتخاب کنند و کنیم.

   • M.hosein//nico rosberg\\

    4

    6

    منطق خوبه.۲ دور بیشتر بود مسابقه از همیلتون رد میشد.از همیلتون چی ساختید؟
    دوباره ۷ دور اخر مسابقه ببینید دوست عزیز …

   • Helix.H44

    1

    1

    امکان نداشت سبقت بگیره خودشم گفته بود

دیدگاه خود را بیان کنید