فرمول یک ایران: بعد از ماه ها سکوت، دنیل ریکاردو، ستاره ی استرالیایی تیم ردبول، از اتفاقات بعد از مسابقه ی گرندپری موناکو میگوید.

در آن مسابقه، ریکاردو میتوانست اولین پیروزی خود را در پیست خیابانی موناکو جشن بگیرد اما اختلال رادیویی و پیروی آن، آماده نبودن مکانیک ها در پیت لین، یکشنبه ی ردبول را خراب کرد؛ توقف طولانی شد و همین اشتباه کافی بود تا لوئیس همیلتون، با به دست گرفتن رهبری مسابقه، پیروزی را از آن خود کند.

آدام کوپر،خبرنگار سایت موتوراسپورت، در مصاحبه ای اختصاصی با دنیل ریکاردو از او در مورد آن یکشنبه ی فراموش نشدنی پرسید:

آن هفته، بهترین هفته ی فعالیتم در فرمول یک بود و البته بدترین هفته ی آن! در تعیین خط و تمرینات فوق العاده بودیم اما خب آن پیت استاپ… اما بدون در نظر گرفتن آن توقف، ما بی‌نظیر بودیم.

تنها کسی که بعد از مسابقه دیدم، هلموت (مارکو) بود. او منتظرم بود و فکر میکنم میخواست از من عذرخواهی کند. اما من بلافاصله بعد از مصاحبه ها، به آپارتمانم رفتم. من آدمی نیستم که زود از کوره در بروم اما آن روز اصلا حال خوبی نداشتم و میخواستم تنها باشم.

سکوی فرمول یک موناکو 2016

سکو فرمول یک موناکو ۲۰۱۶

روز بعد از مسابقه، کریستین (هورنر) با من تماس گرفت و از من عذرخواهی کرد. چند روزی طول کشید تا با این قضیه کنار بیایم. کسی را در تماس هایم سرزنش نکردم. میدانستم همه در تیم ناراحت هستند. واقعا شرایط افتضاحی بود!

در کل فصل ۲۰۱۶ فصل خوبی برای ردبول بود؟

البته که فصل خوبی بود. از دو نظر. از نظر تیمی پیشرفت کردیم و به روند پیشرفتمان ادامه دادیم. از بخش توسعه و تحقیق تیم، نتایج دلخواه را گرفتیم و این باعث شد به موفقیت های بیشتری برسیم.

همیشه قطعات زیادی را در فصل گذشته تعویض میکردیم و تغییر میدادیم اما سرعتمان بیشتر نمیشد و عملکرد خودرو هم تغییری نمیکرد. امسال، هر تغییری که دادیم جواب داد. در هر مسابقه با خودم میگفتم “اوه خدای من ماشین چه قدر سریعتر شده”

از نظر انفرادی هم، عملکرد راضی کننده ای داشتم. خب ۲۱ مسابقه داشتیم و طبیعتا نمیشود در همه ی آن ها نتیجه ی ایده‌آل را گرفت. سه مسابقه بود که به من خوش نگذشت. هر چه در توان داشتم در پیست نشان دادم. در کل فصل خوبی بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. J.B

  16

  3

  خوش شانسی که همیلتون تو این مسابقه موناکو اورد باید تو تاریخ ثبت بشه از اون پیت استاپ یه دقیقه ای ریکیاردو و افتضاح ردبول تا دستور تیمی که مرسدس به روزبرگ داد برای اینکه بزاره همیلتون تو پیست غیر قابل سبقت و بارونی موناکو ازش رد بشه

 2. n.s

  4

  1

  حالا هی بگن ردبول فقط با کاراش برا روزبرگ خوش شانسی میاره…مشکل اینه رسانه ها خیلی نسبت به همیلتون از خودشون توجه نشون میدن

 3. M.hosein//nico rosberg\\

  1

  2

  همین مسابقه بزرگترین شانس همیلتون بود…حق نبود ۱ باشه…
  نیکو تو یکی از مسابقه این فصل تو استارد با فتل برخورد کرد بنده خدا…
  این مجموعه اتفاقات و حوادث دیگه که برای روزبرگ بود بزاریم کنار هم راحت ۲ مسابقه قبل امارات قهرمان شد بود…
  حوادث و اتفاقات فقط واسه همیلتون نبود …
  فصل ۲۰۱۷ همه چیز فرق داره..

دیدگاه خود را بیان کنید