فرمول یک ایران – اسطوره فرمول یک، جکی استوارت بعد از اتفاقات گرندپری ابوظبی و امتناع از اجرا دستور تیمی، قهرمان سه دوره فرمول یک، لوئیس همیلتون را یک “رقاصه کوچک” نامید.

راننده ی بریتانیایی که به هدفش در مسابقه ابوظبی نرسید، با موجی از انتقادات و البته همدردی ها از طرف راننده ها و کارشناسان مواجه شد.

استوارت نیز به جبهه مخالفان همیلتون پیوسته است و معتقد است که مرسدس باید هم وطنش را مجازات کند. استوارت گفت:

من فکر می کنم او (همیلتون) می تواند یک رقاصه کوچک باشد. نه توتو ولف و نیکی لائودا و نه مدیر مرسدس، که اغلب به مسابقات می آید، آدم های احمقی نیستند.

شما نمی توانید یک شرکت چند ملیتی را تهدید کنید به اندازه ای که فقط یک مرد نمی تواند کار را در راه درستش انجام دهد.

در حال حاضر، من متاسفم، اما زمانی که به شما بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون پوند در سال پرداخت می شود و به شما گفته می شود که فلان کار را بکن، شما باید آن را انجام دهید.

این اولین بار نیست که او در برابر دستور تیمی ایستاده است، اگر او به این کارش ادامه دهد، آن ها باید گزینه حذف او را انتخاب کنند.

آن ها فقط ۲۱ مسابقه در سال دارند که چندان زیاد نیست. ما مانند **** تلاش و کار کردیم تا پول مورد نیازمان را بدست آوریم که آن ها حتی حاضر نیستند آن کار را امتحان کنند.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

مرسدس ممکن است هشدار سنگین دیگری به او بدهد، اما اگر آن ها چنین کاری کنند، بعد از آن مجبورند به او بگویند”این کاری است که دفعه بعد برای نافرمانی تو از دستورات انجام خواهیم داد.

راه دیگرش جریمه مالی او خواهد بود.”

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

 1. Mahdi

  8

  1

  بهترین منطق و این پیر فرمول یک مطرح کرده با دلیل محکم، وى درست مى گوید به این دلیل که وقتى شما مبلغى هنگفت را با مجموعه ایى قرار داد مى کنى این به منزله ى متعهد شدن تو به آن مجموعه است و دیگر بحث خواستن و نخواستن دل جایى در این بین ندارد و فقط نشان از ضعف و نداشتن اخلاق حرفه ایى مى باشد یک مقدار از این مبلغ هنگفت براى همچنین مسایلى پیش بینى مى شود و در نظر قرار داده مى شود، جکى درست مى گوید

 2. F1 fan

  8

  2

  “معتقد است که مرسدس باید”’ هم وطنش”’ را مجازات کند.”
  نکنه هم وطنش هم از انگلیسیا بدش میاد و نژاد پرسته:)))
  دیگه همه شناختنش

 3. Helix.H44

  4

  4

  زربرگ و همیلتون جفتشون برای سال بعد قرارداد دارن با توجه به عوض شدن ماشین ها فکر کنم یه سال پر تنش رو بین این دو ببینیم

 4. J.B

  5

  1

  دوستان سال بعد قطعا ترکیب مرسدس روزبرگ – همیلتون هست . زیاد دل خوش نباشید که برای ۲۰۱۷ فتل بره مرسدس . همیلتون و روزبرگ هر دو هم برای فصل ۲۰۱۷ و هم برای ۲۰۱۸ قرارداد دارن . اگر سال بعد رابطه ی بین مرسدس و همیلتون خراب بشه مرسدس به تغییر برای ۲۰۱۸ فکر می کن. الان رابطه شون اونقدری فکر میک نید بد نشده و چون تعطیلاته و تا ۴ ماه مسابقه ای نیست این مسائل رو حل می کنند. اما فصل بعد چالشی یه . فتل و رایکونن هر دو تا پایان ۲۰۱۷ قرارداد دارند و کیفیت و توانایی رقابت ماشین ۲۰۱۷ فراری اینده این دو رو مشخص می کنه. رایکونن افسانه ای اگر فراری ماشین رقابتی داشته باشه و خود رایکونن بزرگ هم مثل امسال عمکردش عالی باشه قطعا به موندن و ادامه دادن فکر میکنه. فتل که اگر قهرمان شد یا دید شانس قهرمانی داره ممکنه بمونه اما اگر باز مرسدس ها ازش جلو باشن و در پایان ۲۰۱۷ مرسدس بخوادش می تونه بره . یادتون نره همین چند هفته پیش به خاطر ضعیف ماشین و ضعیف مدیریت و مهندسی فراری ، شایعات کناره گیری موقت فتل از فرمول یک بعد از اتمام قراردادش در پایان ۲۰۱۷ هم بود

  • علی

   3

   0

   دقیقا باهاتون موافقم اینها در سطح حرفه ای کار می کنند شما اگه به اینستاگرام همیلتون و پیام تبریکش دقت کنید می بینید که مشکلی ندارن اینها رقابت در سطح حرفه ای هستش

دیدگاه خود را بیان کنید