فرمول یک ایران – پس از جدالی حساس و نفس‌گیر در ابوظبی، فرمول یک شاهد تاج‌گذاری قهرمانی جدید بود؛ نیکو روزبرگ .

بعد از دو قهرمانی پیاپی لوئیس همیلتون ، این بار نوبت هم تیمی مرسدسی اش بود تا اولین عنوان قهرمانی اش را، البته با یک دومی در مسابقه آخر کسب کند.

در چهار مسابقه پایانی سال ۲۰۱۶ لوئیس همیلتون هر آنچه در توانش بود به کار گرفت تا قهرمانی را حفظ کند و در ابوظبی او کاری را کرد که هر راننده‌ی برجسته دیگری در موقعیتی مشابه خواهد کرد؛ نگه داشتن روزبرگ تا شاید رقیبان به او برسند و با چهارم شدن نیکو، خود قهرمان جهان شود.

در پایان همه چیز منطبق با نقشه او پیش نرفت اما او دهمین پیروزی بی چون و چرای خود در این فصل را از شصت و یکمین پول پوزیشن‌اش به دست آورد و هیچ‌وقت تسلیم نشد.

در فصل ۲۰۱۶ فرمول یک، حوادث زیادی در مسیر قهرمانی وجود داشت؛ از برخورد دو راننده مرسدس تا سوختن موتور راننده بریتانیایی و مشکل ترمز برای راننده آلمانی!

در پایان نگاهی ویدیویی خواهیم داشت به اتفاقاتی که دو راننده مرسدس برای جدال قهرمانی ۲۰۱۶ پشت سر گذاشتند:

  دانلود فایل ویدیویی
این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. علی

    8

    5

    با سلام
    بی تعرف این دو قهرمان دنیا عملکرد و قهرمانیشون در گرو تیم مرسدس هست که هیولایی ساخته که حالا حالا ها بقیه پشت سرش هستند در اصل مدیون مرسدس و AMG HYBRID هستند. وگرنه اگه فتل یا ریکاردو یا حتی اریکسون با ماشینهای بنز می روندند هم قهرمان می شدند . ایول مرسدس به قول کارل بنز یا بهترین باش یا هیچ . ولی خیلی خوشحال شدم برا تیم بزرگ فراری که در مسابقه آخر راننده های رد بول رو راحت سوسک کرد .واقعا فتل یه جنگنده است خیلی حال کردم با اسب سرخ فراری تو ای ن مسابقه امیدوارم که زودتر فراری بشه همون فراری همیشگی چون با وجود فراری قوی مرسدس هم پیشرفت می کنه وگرنه برای غلبه بر ردبول ماشین دو فصل پیش هم کافیه

دیدگاه خود را بیان کنید