فرمول یک ایران: مکس ورشتپن، طی مصاحبه ای اعلام کرد که اگر به جای همیلتون بود، مثل او رفتار میکرد. اشاره ی پسر هلندی به سیاست لوئیس همیلتون بود که قصد داشت با کند راندن عمدی، نیکو روزبرگ را با راننده های رده های پایین‌تر درگیر کند.

ورشتپن در مورد مسابقه ی خودش هم گفت که با توجه به برخورد ابتدای مسابقه که با نیکو هالکنبرگ داشت، بهترین نتیجه ی ممکن را گرفته.

از نتیجه و روند مسابقه بسیار خرسندم. در پیچ اول ماشین آخر شدم اما جنگیدم و با استراتژی یک استاپ تیم، به رده ی چهارم رسیدم.

میدانستم که از طرف ماشین هایی که دو توقف داشتند، تهدید خواهم شد. طبیعتا وضعیت تایر های آن ها خیلی بهتر از من بود. در مورد سباستین فتل، نمیتوانستم او را پشت سر خود نگه دارم.

اما با این وجود، مسابقه را جلوتر از چند خودرو که دو توقف داشتند به اتمام رساندم. در آخر هم فاصله ی چندانی با نفر اول نداشتم و این بسیار رضایت‌بخش بود.

از او در مورد تصادف دور اول پرسیدیم ، مکس بدون سرزنش کسی، این اتفاق را یک حادثه ی مسابقه ای خواند و گفت:

بدشانسی بود. از پشت به من زدند و اسپین شدم. یک حادثه ی مسابقه ای بود. از این قبیل اتفاقات زیاد در مسابقه پیش می آید

مکس ورشتپن

مکس ورشتپن

جوان هلندی نظر جالبی در مورد سیاست همیلتون در انتهای مسابقه داشت:

گمان میکنم لوئیس سعی میکرد نیکو را به سمت ما بفرستد و او را درگیر کند. اگر به جای او بودم شاید همین کار را میکردم. شما برای قهرمانی باید از این کار ها بکنید!

در کل خوشحالم که در جدول قهرمانی، جایگاه پنجم را کسب کردم. بعد از تعیین خط احساس خوبی نداشتم اما با نتیجه ی کسب شده در مسابقه ی ابوظبی به وجد آمدم. فصل بسیار خوبی برای من بود و منتظر شروع فصل بعد هستم. سعی میکنم در فصل بعد افتخارات بیشتری کسب کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

  • س

   2

   3

   بهترین فرصت واسه جذابتر کردن فرمولا این هستش که فتل و مکس رو بزارن تو یه تیم بدون اینکه هیچکدوم راننده اول باشن و همینطور الونسو و همیلتون هم تو یه تیم.

 1. schumacher

  21

  4

  من یکی از طرفداران شوماخر افسانه ای هستم وهمیشه مسابقاتشو نگاه میکنم .هر روز هم دعا میکنم هر چه زودتر سلامتیشو بدست بیاره. اونم الان خوشحاله که همتیمی سابقش الان قهرمانه.مرسی

 2. مهرداد

  5

  3

  قهرمان کسیه که هم اخلاق یک قهرمان داشته باشه و هم توانای فیزیکی بالا
  امثال این اقا هیچ وقت مثل شوماخر و سنا نخواهند شد

  • سلمان

   3

   3

   شوماخر همچین اخلاقیم نداشت، فقط راننده خوبی بود و با کلی دستور تیمی که به نفعش بود
   منکر این نمیشم که جز بهترین ها بوده با کلی افتخار و یه کارنامه دست نیافتی ولی از نظر اخلاق اصلا اینطور نیست

 3. schumacher

  1

  1

  سال ۲۰۰۰ وقتی تو مونزا ایتالیاقهرمان شد تو کنفرانس بعد مسابقه بخاطر سنا اشک ریخت ،میتونست این کارو نکنه جلوی دوربین ،این نشانه بی اخلاقی هست ؟؟

 4. مجتبی

  2

  1

  شوماخر یکبار برای قهرمانی همون ابتدای مسابقه به ماشین رقیبش کوبید تا هر دو از مسابقه خارج بشن و بدون مبارزه ی قهرمان بشه
  باید یاد بگیریم آدمها خاکستریند

دیدگاه خود را بیان کنید