فرمول یک ایران – مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر می گوید که انتظار دیگری از لوئیس همیلتون در مسابقه ی ابوظبی نداشته است و این سادگی مرسدس است که فکر می کرد راننده ی بریتانیایی کار دیگری خواهد کرد.

همیلتون برای قهرمانی به یک پیروزی و رده ای پایین تر از سومی برای هم تیمی اش، نیکو روزبرگ نیاز داشت اما نتوانست به این مهم دست پیدا کند.

هورنر اذعان کرد که از اتفاقات مسابقه ابوظبی شگفت زده نشده است و همیلتون برای قهرمانی، به یک بازی تاکتیکی نیاز داشت تا روزبرگ را آهسته کند و دیگر ماشین ها از او سبقت بگیرند:

من از او [همیلتون] انتظار نداشتم تا کار دیگری [در ابوظبی] انجام دهد.

او به طور کامل در چارچوب قوانین بازی کرد. در مسابقه ابوظبی، پیروزی برای او کافی نبود و او نیاز داشت تا ماشین های دیگری بین شان قرار گیرند.

نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون

نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون

تا هر چقدر می توانست به آرامی برنده مسابقه شد، این فقط شبیه یک بازی فوتبال بود، وقتی تیمی برای حفظ نتیجه توپ را به کناره ها می برد ولی نمی تواند از توپ محافظت کند.

من ندیدم که او کار اشتباهی را مرتکب شده باشد. تنها دو راننده برای قهرمانی رقابت می کردند پس این بدیهی بود که او بخواهد چنین کاری کند.

به نیکو تبریک می گویم. او یک رانندگی عالی در این فصل داشت.

او لیاقت قهرمانی را داشت اما این سادگی است که فکر کنند آن ها رویکرد دیگری را در این مسابقه خواهند داشت.

مدیر ردبول اگر مدیر همیلتون بود چه کاری انجام می داد؟ او در ادامه افزود:

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

ما می دانیم که توتو دوست دارد در پادوک، بیشتر چیز ها را کنترل کند، از جمله راننده های تیم های دیگر…پس انتظار دیگری از او نمی توان داشت.

آن ها برای قهرمانی می جنگیدند،آن ها دو نفر بودند و در ماشین های یکسان مسابقه می دادند.

برای لوئیس پیروزی در مسابقه کافی نبود و به یک مسابقه تاکتیکی روی آورد. او هیچ کار کثیفی انجام نداد و فقط در مسابقه، تاکتیکی رانندگی کرد.

کار لوئیس خلاف قوانین نبود و نباید او را به این خاطر نقد کنیم.

آیا تنش در مرسدس چیزی است که ردبول می خواهد و از آن استفاده خواهد کرد؟ هورنر با طعنه گفت:

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

می دانم که توتو به لوئیس پیشنهاد می کند که دستور العمل مرا به جای او پیروی کند و او باید بیاید و راننده ردبول شود… اما گاهی صحبت کردن مستقیم با راننده بهتر از زنگ زدن به پدرش است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

  • حامد♥♥♥NR6.CHAMPION♥♥♥

   28

   8

   پس فهموند از کجا داره میسوزه!!!!!
   آقای دوست خوب همیلتون میخواست تو مسابقه آخر به هموطنش کمک کنه، هم بازی روانی کرد(ما در ابوظبی دوست خوب همیلتون هستیم) و هم استراتژی متفاوت برای زیر فشار گذاشتن رزبرگ…
   اما خواست خدا این بود که دارنده افتضاح ترین استراتژیها تو این فصل(فراری) چنان رودستی بهشون زد که ریکیاردو آخر مسابقه گفت: ما در طول مسابقه پشت سر فراری ها در حال دست و پا زدن بودیم…
   توقع همیلتون و هورنر این بود که طی ۵ دور آخر رزبرگ بین همیلتون و وشتپن ساندویچ بشه… اما فرشته ای به نام فتل گند زد به دوستی خوبشون…
   ♥♥♥VIVA.NR6.CHAMPION♥♥♥

   • Hossein

    13

    2

    دقیقا، فتل با این کارش تو دهنی زد به حرف هورنر که گفته بود برای فتل جایی تو ردبول نیست، تو عمل از فتل رو دست خورد. خخخخ

   • J.B

    10

    1

    حامد جان و بقیه دوستان که هوادار روزبرگ هستن ، یه رو دست دیگه هم توسط نیکو هالکنبرگ به مثلث هورنر وشتپن همیلتون زده شد . البته کار نیکو هالکنبرگ به هیچ وجه عمدی نبود و اسپین شدن وشتپن در استارت و پیچ ۱ همونطور که جناب علیرضا صباغ ( طرفدار بالقوه همیلتون وشتپن ) در حین گزارش و تکرار صحنه استارت گفت وشتپن تو استارت از هالکی عقب افتاد و هالکی زودتر به پیچ رسید پیچ ماله هالکی بود اما وشتپن طبق معمول دیر ترمز کرد و رفت توی ماشین نیکو هالکنبرگ و به خواست خدا اسپین شد رفت اخر مسابقه.

    دنیل ریکیاردو جز این مثلث کثیف نیست و بعد از قهرمانی روزبرگ تو همون شب تو جشن نیکو رفت شادی کردن و نوشیدنی زدن و کلی عکس گرفتن

 1. M.hosein//nico rosberg\\

  19

  9

  اره تو خوبی…
  دلیل نداره همیشه قوانین همه چیز کامل حفظ کنند…بله قوانین خیلی مشکل داره.
  همیلتون اخلاق باخت.نه تنها تو مسابقه بعد مسابقه کاراش رقتاراش کامل شخصیت نشون میداد و قبلا هم رفتار خوبی نداشت با روزبرگ..
  همین همیلتون بخاطر قانون سلیقه ایی بعد استارد تو ترمز گیری اشتباه کرد اگه اونجا سنگ بود یا قانون برای هر کسی متفاوت نبود قبل امارات نیکو قهرمان بود..
  مدیر ردبول با توتو کلا مشکل داره سر تماس توتو با بابا مکس داستان درست کرد..
  تو امارات اگه همیلتون مشابه روزبرگ قبل مکس بود و اون همه نیکو زمان از دست نمیداد تو pit 1 و بعد اون خیلی چیزا فرق میکرد.
  همیلتون واقعا واقعا زشت عمل کرد…من همیشه برای رانندگی ارزش میزاشتم ولی کلا حالم بد کرد..
  هرکاری میتونست کرد ولی حریف عمل کرد عالی نیکو نشد..
  قانون فرمول ۱ کاملا برای هر راننده هر تیم متفاوت هست.خیلی حال دادن به همیلتون.خیلی..
  چارلی …..

 2. احسان

  12

  1

  اگه توتوولف به خود اشتاپن زنگ میزد میگفتن میخواسته برای رفتن به مرسدس هواییش کنه رفته با پدرش حرف زده تا مدیران ردبول وسط رزبرگ و همیلتون اتیش روشن نکنن اقا هنوز شاکیه…ایشالا که ٢سال دیگه جفتشون برن ردبول ببینیم هورنر جان چجوری مدیریت میکنن

 3. افشین

  12

  0

  هورنر جان، داداش! قهوه ای شدی دیگه اینقد اظهار نظر نکن دیگه برادر
  دم فراری گرم. این یه مسابقه استثنائا استراتژیشون عالی بود

 4. مجتبی

  1

  0

  به نظر من آرام رانندگی کردن همیلتون غیر اخلاقی نبود اما عدم اطاعت از فرمان تیمیش واقعا غیر حرفه ای و حماقت وار بود

 5. Helix.H44

  0

  0

  اینو میگم که کار همیلتون واسه بقیه روشن بشه.اول این که موضوع قهرمانیه هر کسی جایه همیلتون بود همین کارو میکرد دوم این که اینا استراتزی هستش هر مسابقه شرایط خاص خودشو داره سوم اینکه رزبرگ با فاصله نزدیک قهرمان شد اختلافشون اونقدرم زیاد نبود.حرف اخرم اینه که اینقدر علیه همیلتون موضوع نگیرید اینجا فرمول یکه ورزش پهلوانی نیست هر کاری در محدوده قانون مجازه.اگه شما یک راه برای قهرمانی داشته باشید و جای همیلتون بودید اونم انجام نمیدادید؟

دیدگاه خود را بیان کنید