فرمول یک ایران – فراری نتوانست در فصل ۲۰۱۶ به خوبی عمل کند و سوم شد. گرهارد برگر، راننده سابق این تیم، فکر می کند که مشکل فراری، نالایقی مدیرانش است.

گرهارد برگر که در دو دوره سه ساله برای فراری مسابقه داده است، فکر می کند که مشکل اصلی تیم فراری، نه راننده هایش، بلکه مدیریت این تیم است. در گفتگو با مجله Speed Week، برگر گفت:

شما تنها باید به ساختار مدیریت تیم نگاه کنید تا متوجه همه چیز بشوید.

تیم مرسدس، توتو ولف، نیکی لائودا، پدی لو، اندی کاول و آلدو کوستا را در راس تیم مدیریتی اش دارد. ردبول کریستین هورنر، هلموت مارکو، آدرین نوی و دیدی ماتشیتز را دارد. فقط این دو تیم چنین شخصیتی دارند. در مقایسه، فراری در این سطح نیست.

گرهارد برگر

گرهارد برگر و ماشین فراری اش در گرندپری کانادا – ۱۹۸۸

در هر صورت، برگر اعتقاد دارد که سباستین فتل وقتی از ردبول به فراری می آمد، می دانست که باید منتظر چه چیزی باشد.

وقتی سباستین به فراری آمد، احتمالا می دانست که باید یک تیم متخصص را تشکیل بدهد. زمان مایکل شوماخر در فراری، او تیم فوق العاده ای دور و بر خود داشت.

این سیاستی است که ردبول و مرسدس در پیش گرفته اند. شما به افراد متخصصی نیاز دارید که همگی همکاری کنند و با هم مشکل نداشته باشند. سباستین هنوز نتوانسته این کار را عملی کند.

توتو ولف و مائوریزیو آریوابنه

توتو ولف و مائوریزیو آریوابنه

علیرغم تمامی نارسایی ها، فتل مسابقه پایان فصل را با کسب سکو به پایان رساند. او پس از لوییس همیلتون و نیکو روزبرگ توانست سوم شود. فتل دیروز در مصاحبه با Welt am Sonntag اعلام کرد که فراری در حال ایجاد تغییراتی برای بهتر شدن تیم است.

در طول ماه های گذشته، خیلی چیزها برای بهتر شدن، تغییر کردند. با این که من جایگاه خوبی ندارم، اما کاملا متقاعد شده ام که افراد مسئولیت پذیر و انتقاد پذیری – مثل رییس تیم، مائوریزیو آریوابنه – کارشان را خیلی خوب انجام می دهند. اما من اذعان می کنم که این پیشرفت درونی تیم، از دید مردم و رسانه ها دور مانده است.

در آخر فتل تاکید کرد که رفتارش در تماس های رادیویی در مسابقه های قبلی، کاملا بی ربط به عملکرد ضعیف فراری بوده است.

سباستین فتل

سباستین فتل

من عادت دارم که فکر کنم تمامی کار هایم درست است. اما اکنون می خواهم کمی موقر تر باشم تا نشان بدهم شخصیت اصلی ام چگونه است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. اکبر

  17

  4

  ‘من عادت دارم که فکر کنم تمامی کار هایم درست است. اما اکنون می خواهم کمی موقر تر باشم تا نشان بدهم شخصیت اصلی ام چگونه است.’
  اکثر کارات درسته سب، به امید خودروی بهتر در سال آینده با فراری و اینکه سال بعدش با مرسدس بدرخشی، چی میشه اگه بشه…

  • پسر خشن96

   8

   1

   دقیقا اما به قول یه بنده خدا که البته درست هم میگفت تو فرمول یک مدیریت درست خیلی خیلی مهمه…….الان درد فراری همینه

  • پسر خشن96

   0

   6

   قول یا غول ؟ و این که ماشین امسال در ریس هایی از فوروس ایندیا هم ضعیف تر بود و اینا همه بخاطر ایرودینامیک فراری بود

دیدگاه خود را بیان کنید