فرمول یک ایران – فصل ۲۰۱۶ فرمول یک نیز با پیروزی لوئیس همیلتون و البته قهرمانی هم تیمی اش، نیکو روزبرگ به پایان رسید.

همیلتون توانست یک پیروزی دیگر در کارنامه خود ثبت کند و روزبرگ نیز با بدست آوردن یک دومی در مسابقه ابوظبی، نام خود را به عنوان سی و سومین قهرمان جهان، در تاریخ فرمول یک ثبت کرد.

هم وطن قهرمان ۲۰۱۶، سباستین فتل با سبقت از مکس ورشتپن در دورهای آخر مسابقه، خود را به رده سومی رساند تا جایگاه چهارم جدول رده بندی راننده ها را حفظ کند.

در ادامه صحبت های این سه راننده بعد از مسابقه ابوظبی …

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

فکر نمی کنم کار خطرناکی انجام داده باشم و کار من [در رقابت با روزبرگ] ناعادلانه نبود.

ما در رقابت قهرمانی قرار داشتیم و من پیشتاز بودم بنابراین سرعت را کنترل می کردم. این قانون [مسابقه] است.

نمی دانم چرا آن ها اجازه ندادند ما مسابقه بدهیم. هیچ کجا از مسابقه و در هیچ لحظه ای من احساس نکردم که پیروزی را از دست خواهم داد. روند تفکر آن ها کاملا مشخص است و این شرم آور است و راستش چیز دیگری نمی توانم بگویم.

امیدوار بودم که او [فتل] نزدیک تر شود اما لاستیک هایش رو به پایان بود و نیکو نیز اشتباهی مرتکب نشد. پایان سردی را شاهد بودیم. شاید برای شما حساس بود اما برای من نه!

در موقعیتی قرار داشتم که تا کنون امتیازهای زیادی را در طول فصل از دست دادم و باید رقابت می کردم و در کل هرگز سعی نکردم تا به تیم و نام تجاری صدمه ای بزنم.

اما ما قهرمان سازندگان و تیمی شده بودیم پس برای من و نیکو این موضوع امروز کم اهمیت بود. با این حال آن ها احساس کردند که هنوز هم باید تصمیم خود را اجرا کنند.

کار نیکو نیز فوق العاده بود. من هر کاری که توانستم انجام دادم و بدیهی است که نیکو یک سال بدون نقص را داشته است، راستش بدون هیچ مسئله و مشکلی!

به همین دلیل بوده که جایگاهای الان ما، اینگونه شده است.

به نیکو تبریک می گویم، قهرمان شدن احساس فوق العاده ای دارد.

نیکو روزبرگ

نیکو روزبرگ

نیکو روزبرگ

می توانید درک کنید که در کل آخر هفته خیلی خوب نبودم، باید از خودم در مقابل دنیای شما محافظت کنم، بله این آخر هفته برای من سخت بود.

از خیلی از لحظاتش لذت نبردیم به خصوص در مسابقه کار خیلی سخت بود، در آغاز با ورشتپن مشکل داشتیم و در آخر هم مشکلاتی بود؛ خیلی عالی نبود.

قطعا این لذت بخش ترین مسابقه ای نبود که داشتم. فشار زیادی روی من بود، فشار واقعا زیادی! چنین تجربه ای نداشتم.

مسئله ی مکالمات رادیویی بسیار مسئله ی ساده ایست، می توانید دید تیم و دید لوئیس را درک کنید. لوئیس داشت از تمام توانایی هایش برای انجام دادن بی نقص کار استفاده می کرد و نمی توانستم به او برسم.

راهی برای من نبود او کار را بی نقص انجام داد.

هر شنبه شب یک پیام از پدرم (که که روزبرگ قهرمان فرمول یک) دریافت می کنم. او به من نصیحت می کند، پدر و مادرم کمک زیادی به این قهرمانی کردند.

مادرم در بخش خصوصی ماجرا و پدرم در گام هایم در فرمول یک به من کمک کردند.

من برای اعتبار نمی رانم، می رانم تا قهرمان جهان شوم، این رویای کودکی من است و به آن رسیدم.

سباستین فتل

سباستین فتل

سباستین فتل

با حقه کثیف لوئیس در پایان وضعیت دشواری داشتیم.

از دنیل نسبتا ساده عبور کنم، اما وقتی به پشت مکس رسیدم به کمی مشکل بر خوردم. پشت نیکو من سریع تر بودم زیرا لوئیس سرعتش را کم کرده بود.

عبور از ردبول آسان تر بود زیرا مکس دی آر اس نداشت اما نیکو داشت. در مستقیمی دوم نیز نگاهی برای سبقت داشتم اما نیکو خوب دفاع کرد.

نمی خواستم کار احمقانه ای کنم زیرا لوئیس جلو بود و اگر می خواستم به داخل یا بیرون شیرجه بزنم، ممکن بود به لوئیس برخورد کنم.

آخرین دور حساس بود و به برخی از نقاط برای پیروزی فکر می کردم، با این وجود من با سکو خوشحالم.

هر کاری می توانستم کردم، دو ماشین را تعقیب کردم و اسلاید هم همین طور و بعد از آن لاستیک هایم داغ شدند. لوئیس سعی می کرد که نیکو را به گروه عقب برگرداند اما من نتوانستم از هر دوی آن ها سبقت بگیرم.

از دید من شما هیچوقت با شانس قهرمان نخواهید شد، نیکو پیروز امروز بود و لیاقتش را داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

68 دیدگاه

 1. افشین

  39

  10

  قصد نظر دادن ندارم فقط چند جمله رو هایلات میکنم.
  “با حقه کثیف لوئیس در پایان وضعیت دشواری داشتیم” و “از دید من شما هیچوقت با شانس قهرمان نخواهید شد، نیکو پیروز امروز بود و لیاقتش را داشت” این دو جمله از وتل خیلی حرف داره.
  باز نیکو اومده اینجوری میگه”مسئله ی مکالمات رادیویی بسیار مسئله ی ساده ایست، می توانید دید تیم و دید لوئیس را درک کنید. لوئیس داشت از تمام توانایی هایش برای انجام دادن بی نقص کار استفاده می کرد و نمی توانستم به او برسم” و “راهی برای من نبود او کار را بی نقص انجام داد”
  و در نهایت استاد همیلتون:”نمی دانم چرا آن ها اجازه ندادند ما مسابقه بدهیم. هیچ کجا از مسابقه و در هیچ لحظه ای من احساس نکردم که پیروزی را از دست خواهم داد. روند تفکر آن ها کاملا مشخص است و این شرم آور است و راستش چیز دیگری نمی توانم بگویم” معلومه باز داره تو ذهنش میگه چرا فقط برای من!؟ خخخ

  • siavash

   38

   7

   اخلاق ورزشی ۰ ادعا ۱۰۰
   واقعا هم تیمی بودن با همچین کسی خیلی سخته البته قبلا فرناندو آلونسو هم همین حرفو زد
   خوشحالم که بالاخره حق به حق دار رسید
   یاد فیلم like father like son افتادم
   شیرینی این قهرمانی نوش جووون روزبرگ و خانوادش و طرفدارانش که لیاقتشو داشتن

  • siavash

   32

   6

   اینم اضافه کنم رزبرگ جرات نمی کرد از همیلتون سبقت بگیره درحالی که اصلا کار سختی نبود drs که داشت لاستیکشم نو تر بود اونم که سرعتشو از عمد کم کرده بود
   حالا دلیلش چیه مشخصه همیلتون جلوته بخوای ازش رد شی میکوبه بهت و همه چی تموم
   رزبرگ از ۳ مسابقه قبل به اینور خیلی خیلی محتاط رانندگی کرد و از هرگونه تنش جلوگیری کرد حتی خیلی زودتر میتونست از وشتاپن سبقت بگیره ولی به تصمیم تیم احترام گذاشت و بلافاصله بعد از اون سبقت گرفت اون لحظه قلبم داشت میمود تو دهنم چون از مد مکس هرچیزی بر میاد
   جالبه مکس تو استارت به هالکنبرگ هم کوبوند و تو اینستا هالکنبرگ گفت تیکه ای از بالم کنده شده و خیلی سخت ادامه دادم

   • محمد 911

    5

    38

    دانشمند عزیز! تخیلاتت واسه خودت. حوصله ندارم توجیهت کنم. ولی فقط یه نکته بت بگم تا بدونی خیلی ادعای اف وان فنی نداشته باشی. اگر همیلتون می کوبید به رزبرگ خودش هم قهرمانیش از دست میرفت. چون امتیاز کم داشت.
    اینو بدون هر ثانیه از یک مسابقه یک فرصته و تو نمیدونی راننده ای که ازت سبقت میگیره چند ثانیه بعد ممکنه یا خودش تصادف کنه یا ماشینش خراب شه یا…

   • N1CO

    27

    6

    دقیقا نظر من مثل شماست . همیلتون بک آپ کرد که رزبرگ ازش سبقت بگیره تا با یه حرکت نیکو رو از مسابقه خارج کنه و ۵ثانیه پنالتی بگیره . از این لوئیس هر چی بگی بر میاد . کاری کردن به نیکو که اصلا از قهرمانیش لذت نبره

   • A K

    18

    2

    سیاوش، همون همیلتونی که توی کانادا فک کنم سه چهار دوری پشت مکس اساسی گیر کرده بود و نمیتونستتت ازش سبقت بگیره
    ولی نیکو با یه دستور تیمی بلافاصله ازش رد شد مثل باد اونم از مکسی که خیلی خیلی سریع بود
    پس برو مطالعه کن و منطقی حرف بزن خواهشااااا

  • J.B

   38

   5

   واقعا همین یه دونه مصاحبه برای پی بردن به عمق و نوع شخصیت این سه نفر کافی یه! یه ادم چقدر دیگه باید منفور و نچسب باشه و کارهای کثیف و نامردی بکنه اما ادعا و ژست مظلومیت بگیره که من فلانم بدشانسم فلای اینجوری یه!

   تو موناکو روزبرگ دوم بود و ماشینش مشکل پیدا کرد افت سرعت پیدا کرد بعد دستور تیمی دادن که روزبرگ راه بده به همیلتون اونجا به گفته ی چکش تایم دستور تیمی خوب بود و تیم کار درست رو انجام داد اما اینجا تو ابوظبی جایی که همیلتون داشت به قول فتل کارهای کثیف انجام می داد و طرفدارهای خود همیلتون مثل علیرضا صباغ و هموطنش مارتین براندل این حرکت همیلتون رو در حین گزارش تقبیح کردن بعد همیلتون میاد میگه ” “”” نمی دانم چرا آن ها اجازه ندادند ما مسابقه بدهیم. هیچ کجا از مسابقه و در هیچ لحظه ای من احساس نکردم که پیروزی را از دست خواهم داد. روند تفکر آن ها کاملا مشخص است و این شرم آور است و راستش چیز دیگری نمی توانم بگویم. “”””

   حالا رفتارها و مصاحبه ها و تهمت هایی که به تیمش و مهندساش زد بعد از مالزی به کنار . تا میبره میشه teamlh و تا می بازه همه مقصرن غیر خودش.

   موناکو بعد از اون شرمساری اسپانیا بود که همیلتون ۲۵ امتیاز رو از روزبرگ گرفت اما هیچ کاری بهش نداشتن و خبری از پنالتی و توبیخ نشد. در واقع اتفاقات بارسلون یه شرمساری بزرگ برای مدیریت تیم مرسدس و چارلی وایتینگ و بازرسهاش و فیا بود. الان یکی نیاد بگه تنظیمات ماشین روزبرگ فلان بوده که این حرفها هیچ ارزشی نداره و اون اتفاقات رو توجیه نمیکنه همه ی اینها رو حفظم.

   توی بریتانیا المان و مالزی هم داورا تا تونستن روزبرگ رو زدن با نامردی برای کم شدن فاصله اش با همیلتون. توی اتریش پنالتی خورد به خاطر تغییر گیربکس و اتفاقات دور اخر . خرابی ماشین در مالزی که دور اخر ول کرد دیگه حتی هالکنبرگ هم ازش رد شد به کنار. تو مالزی هم که سر خرابکاری فتل و وشتپن و برخوردی فتل باهاش داشت بعد از پیچ دوم مسابقه اخر مسابقه بود عملا از اخر شروع کرد.

   توی کانادا هم که باز همیلتون تو استارت چپش کرد و دفاع های غیر قانونی وشتپن… دفاع های غیرقانونی که توی بریتانیا مجارستان المان مالزی هم سوگلی مافیا فیا تکرار کرد جلوی روزبرگ .چندین بار هم با این کارها به رایکونن ضربه زد.

   اما اما اما توجه داشته باشید اما وقتی یک بار وشتپن در اخرین دور سوزوکای ژاپن جلوی همیتون رو تو سبقت غیر قانونی بست فوری اومدن قوانین تغییر دادن و سخت تر کردن قوانین رو . و این دفاع در هنگام سبقت رو ممنوع کردن به شدت. تا وقتی با این کارا روزبرگ و رایکونن فتل ضربه می خوردن خبری نبود. اما وقتی سر همیلتون اومد یک بار ، فوری قوانین سخت گیرانه شد

   • J.B

    11

    1

    خرابی ماشین در مالزی که دور اخر ول کرد = خرابی ماشین در موناکو* که دور اخر ول کرد

  • سلمان

   3

   17

   فکر نمی کنم کار خطرناکی انجام داده باشم و کار من [در رقابت با روزبرگ] ناعادلانه نبود.
   ما در رقابت قهرمانی قرار داشتیم و من پیشتاز بودم بنابراین سرعت را کنترل می کردم. این قانون [مسابقه] است.

   اینم من برای جنابعالی Highlight میکنم

   • افشین

    9

    1

    دست شما دردنکنه. سپاسگذارم

 2. وحید

  37

  3

  دم فتل گرم…
  مث بچه آدم تمام حرف شو زد…
  صحبت لوییس کجا و حرفهای نیکو کجا…
  اگه ریسک میکرد فتل ، خطر برخورد ، قهرمانی نیکو و خیلی چیزای دیگه پیش میومومد
  مبارکت باشه نیکو…

   • ali911

    14

    2

    چقدر جدیدا بچه های سایت شوخ شدن!
    این فصل حقه بازی های لوییسو بشمار. من که حافظم تعطیله ولی بارسلونا و ابوظبی رو یادمه. تاریخ نویس، به روز باش.

   • _5_Sajad

    18

    2

    محمد۹۱۱ وتل هر کاری کرد تو مالزی مسابقه داد با وبر،نه این اینکه نگهش دارع تا رقبا از پشت برسن بعد خودش سرعتشو زیاد کنه?????

 3. علی

  8

  2

  با سلام
  ضمن تبریک به طرفداران تیم مرسدس با این فصل عالی و همچنین طرفداران نیکو روزبگ مرد خوشبخت فرمول یک .یه سوالی داشتم قضیه این حرفی که فتل زده چیه؟چون من مسابقه رو متاسفانه نتونستم ببینم نت هم مدام قطع و وصل می شد یکی می تونه به من بگه قضیه اینها چی بوده اصلا؟لینک مسابقه رو امیدوارم در سایت بزارید مال شیکه اسکای که ماهایی که نشد ببینیم حداقل مسابقه رو ببینیم با تشکر فراوان

  • siavash

   17

   2

   خیلی خیلی خلاصه بگم همیلتون که اول مسابقه بود سرعتشو کم می کرد که رزبرگ پشتش زمان از دست بده و راننده های فراری و ردبول بتونن به رزبرگ برسن و ازش سبقت بگیرن تا بتونه با این حربه قهرمان فصل بشه دنبال این بود رزبرگ ۴ ام بشه

   • علی

    15

    0

    با سلام خدمت شما
    ممنون و سپاس والا من طرفدار تیم هستم نه راننده خاصی ولی واقعا این جور کارها شایسته قهرمان دنیا نیست باز خدا را شکر که حق به حقدار رسید

 4. مهرداد

  29

  2

  کار همیلتون واقعا کثیف بود
  فتل هم به نظرم کمک زیادی کرد به هموطن خودش با سبقت گرفتن از ردبول ها خیال روزبرگ رو از پشت سر راحت کرد
  فتل راحت میتونست از روزبرگ رد شه ولی نشد ریسک برخورد با روزبرگ و قهرمان نشدنش رو قبول نکرد
  خداروشکر این فصل بیخود تموم شد انشالله فصل بعد با تغیرات زیاد فصل جذابی بین همه تیم ها ببینیم نه فقط دو راننده از یک تیم

 5. Aidin

  11

  4

  گزارش خیلی هیجان مصنوعی داشت.

  رزبرگ عجب سبقتی از ورشتاپن گرفت.
  همیلتون خیلی خوب کارشو انجام داد(درگیر کردن نیکو با بقیه)
  فتل با اون ماشین خوب اومد جلو
  حیف که باتن نتونست حرفشو با مقامی تموم کنه

  • koroshjan

   15

   0

   با سلام
   من با شما هم نظر نیستم!
   چون اعتقاد دذارم آقای صباغ چه در گزارش و بخصوص در ترجمه بیسیم تیم ها فوق العاده بوده و اگر هم ایراد کوچکی بوده قابل بخشش هست.
   در ضمن درود بر فتل دوست داشتنی که امروز گذشت و بزرگی رو به همه نشون داد.

 6. پرهام

  8

  0

  سلام
  من سال ۲۰۱۶ اولین فصلی بود که فرمول ۱ رو دنبال کردم خیلی لذت برم. چندتا مستند هم راجع به ساخت ماشین ها و موتور ها دیدم که در کل خیلی به اطلاعاتم اضافه کرد. سایت هم که خیلی خوب بود.
  در مورد مسابقه ابوظبی یه سوال برام پیش اومده ؛ چرا رزبرگ وقتی ک همیلتون فاصله رو پایین نگهداشته بود نمیتونست (یا نمیخواست) ازش عبور کنه؟ چون وقتی که بهش گفتن از ورشتپن رد شه خیلی راحت این کارو انجام داد و فاصله هم باز کرد.

  • محمد 911

   3

   39

   عزیزم چون هم توانایی عبور کردن از لوئیس رو نداره هم اینکه به لحاظ منطقی وقتی با جایگاه سوم هم بدلیل امتیازات بالاتر قهرمانی مسجل بود، نیازی به ریسک و فشار آوردن نداشت.
   حالا تازه علاقمند اف وان شدی برو تحقیق کن ببین آیا یک مورد سبقت نیکو از لوئیس در تاریخ اف وان ثبت شده یا خیر؟!

   • MSB

    18

    0

    دوست عزیز شما اول مسابقه اسپانیا رو ببین که چطوری از بیرون استارت میگیرن از همیلتون جونتون

   • سجاد

    18

    0

    اینقدر دروغ نگو یکم از خدا بترس اسپانیا همون پیچ اول آنچنان سبقت گرفت نیکو از همیلتون یاد road runner افتادم.همه ببینید بعد قضاوت کنید.

   • حامد♥♥♥NR6.CHAMPION♥♥♥

    16

    0

    لابد شما تاریخ ناطق فرمولا وان هستی!!!!
    بخدا با این حرفا بیشتر سوزش رو نشون میدید تا پشتیبانی از لوییس…!!!!

   • اميرعلي

    5

    0

    شما چرا اینقدر با عصبانیت جواب بقیه رو میدین؟ خوبه که انسان تحمل باخت داشته باشه و بتونه خودشو کنترل کنه. البته من طرفدار فراری هستم و اول شدن و نشدن روزبرگ و همیلتون برام فرقی نداشت ولی برام عجیب بود که چقدر با بغض جواب میدین

   • محمدحسن

    5

    0

    من همیلتون و طرفداراش رو که میبینم مطمئن میشم که کار خوبیه که از انگلیسیها متنفرم
    ی جوری میگی همیلتون انگار مایکل شوماخره
    نیکو رزبرگ قهرمان جهانه اونم قهرمان جهانه
    هر کدوم میتونن از دیگری سبقت بگیرن

  • ehsan

   11

   1

   ریسک برخورد با همیلتون رو نکرد.چون همیلتون صددرصد دفاع میکرد به هر قیمتی.اما پشت ورستپن تایم از دست میداد.چون ورستپن یک پیت استاپ جلوتر بود از لحاظ زمانی.

  • Ashkan

   19

   1

   پرهام جان… لوییس بخاطر اینکه رزبرگ ازش سبقت بگیره سرعتشو کم نکرد،بلکه سرعتشو کم کرد و همه رو پشت خودش نگه داشت،تا بقیه به رزبرگ برسن،یه جورایی میخواست رزبرگ چهارم بشه…این همون حقه و فکر کثیف لوییس بود که فتل هم تو مصاحبه بهش اشاره کرد

  • احسان

   12

   0

   برای اینکه همیلتون بلده چجوری کجای ماشینشو بکوبه به کجای ماشین رزبرگ که ماشین رزبرگ خراب بشه و خودش قهرمان بشه قبلا هم ١/٢ بار اینکارو کرده بود ٢ سال قبل هم ماشین رزبرگ مسابقه اخر خراب شد تا نتونه قهرمان بشه واسه همین رزبرگ به درستی ترسید و شهوت سبقت گرفتنشو مهار کرد و با عقل و تدبیر پیروز شد

 7. مهدی

  21

  0

  قهرمان چهار دوره مسابقات فرمول یک فتل:
  “با حقه کثیف لوئیس در پایان وضعیت دشواری داشتیم”

  بالاخره کار کثیف لوییس رو به روش آوردن اونم چه کسی اونم چه جایی تو کنفرانس خبری !

 8. F1 fan

  21

  0

  به خدا ما همه جوره فهمیدیم تنها چیزی که همیلتون نداره یه ذره شخصیت و مردونگیه حالا هی توی هر مسابقه و هر مصاحبه می خواد بازم ثابت کنه این قضیه رو
  بازم با این حال در عین وقاحت گفته “نیکو یک سال بدون نقص را داشته است، راستش بدون هیچ مسئله و مشکلی!”
  الان حال چارلی و برنی و توتو ولف رو خریدارم:))
  دم فتل هم گرم که اون حقه کثیف رو خنثی کرد
  قهرمانیم نوش جون روزبرگ و تیمش(که یه کلمه کنایه نزد به همیلتون تو کل فصل)که لیاقتشو داشتن و با همه ی عوامل فراتر از خودشون جنگیدن

 9. Helix.H44

  4

  25

  حالا حرف فتل شده سند؟ اون خودش اخر حقه باز هاست منم باشم از رزبرگ حمایت میکنم بالاخره هم ولایتی هستن دیگه.با شانس هم میشه قهرمان شد همون طور که همیلتون به خاطر شانس بد قهرمان نشد اون فقط شش امتیاز از مالزی نیاز داشت.اگه این شانس رزبرگ نیست پس چیه. مطمعنا شانس فوق العاده تاثیر داره ولی همه چیز نیست.تبریک میگم به طرفداران رزبرگ امیدوارم فصل اینده هم همین طور ازش حمایت کنید همون طور که دو سال گذشته ازش حمایت کردید

 10. M.hosein//nico rosberg\\

  15

  3

  بنده نه الان روز قبل بارها گفتم.همیلتون اخلاق نداره معرفت نداره…
  عکس اخر همه راننده ببینید همیلتون کنار روزبرگ نیست…
  همیلتون داشت اتیش میگرفتت دست دادن فیلم بود…
  نیکو واقعا با اخلاق هست.به حق قهرمان شد.
  ۳ مسابقه اخر فشار زیادی تحمل کرد.
  ۲۰۱۶ تموم شد نیکو قهرمان شد…ولی همیلتون حال ادم بد کرد با رفتار اخلاق…
  دم فتل گرم دمش گرم تو کنفرانس شخصیت اصلی همیلتون نشون داد.قربون خدا بشم کجا فتل با رانندگی عالی ۳ شد.یجوری دور اخر حمایت کرد از نیکو و همیلتون تیر به سنگ خورد…۲ المانی بعد اون بودند فکر میکرد ردبول بیاد نیکو بگیرند.
  تازه تو pit 1 نیکو کلی زمان از دست داد و مکس جلو در اومد …همین مکس تو چند مسابقه قبلی جلو همیلتون بود و همیلتون خودش کشت نتونست رد کنه که ترمز گیری اشتباه کرد رفت بیرون.نیکو امروز با اینکه مکس راننده هست که هر کسی میخواد رد بشه ازش ۱ ضربه میزنه یا برخورد داره با استادی تمام رد کرد..خیلی ریسک داشت..ممکن بود کلا بره کنار.
  لذت بردم..به حق قهرمان شد..به همه طرفدار نیکو تبریک میگم با اینکه طرفدار همیلتون گفتند شانس شانس ولی این نگند چی بگن.
  به دوستان عزیزم بچه سایت فرمول ۱ خسته نباشید میگم دم شما گرم.ایشالا با کمک همدیگه سایت روز به روز بهتر کنیم
  یا علی

  • علیرضا

   2

   0

   من شخصا از زمانی که فتل افتاد پشت رزبرگ خیالم راحت شد و ته دلم مطمئن بودم فتل هوای رزبرگ رو داره و بازم تو دلم یکی از انگشتانم رو به همیلتون نشون دادم.

 11. مهراد

  13

  2

  فکر نکنم هیچ راننده ای تو تاریخ فرمول ۱ به این حد
  تحقیرو منفور شده باشه تو یه شب هم قهرمانیو باخت
  هم شخصیتو وقار یک راننده قهرمانو حتی بازنده ی خوبی هم
  نبود ….من واقعا میگم اگر ماجرا امشب برعکس میشد و روزبرگ
  کارهای همیلتونو میکرد هم از خودم هم از همیلتون حالم بهم میخورد
  شخصیتش بیشتر قابل ترحمه تا این که ادم بخواد طرفدارش باشه
  گرچه طرفداراشم اصولا تو رنج سنیه پونزده شونزده سالن

   • J.B

    7

    1

    دوستان این J.B من نیستم. تاکید به مدیران محترم وبسایت جلوی این کارها رو بگیرند. یک هفته اخیر دفعه دومه که میگم. با تشکر از ادمین های زحمتکش

   • siavash

    9

    0

    ما ایرانیها آلمانیهارو دوست داریم

 12. n.s

  11

  0

  منکه واقعا خوشحال شدم همیشه تو این چند سال دلم میخواست روزبرگ قهرمانی بیاره چون لیاقتشو داره با اون هوش سرشار و رانندگی تمیزش که امشب بیشتر از همیشه ثابتشون کرد
  دروغه بگم همیلتون راننده ی بدیه خوبه اما طرفداری سلیقه ای هست من امروز واقعا خوشحال شدم که هیچوقت طرفدار همیلتون نبودم حتی جدا از طرفداری بخوایم نگاه کنیم کارش جالب نبود البته اونم حق داش بجنگه ولی کاملا مشخص بود که جوابی نمیگیره…واقعا از رانندگی فتل لذت بردم کلا این مسابقه خیلی هیجانی بود و خیلیاشون خوب کار کردن…و یه نکته دیگه اینه که همیشه برای نظر دادن باید تعصبات غیر منطقی رو گذاش کنار واقعا دوس دارم بدونم اگر کارای همیلتونو یه راننده دیگه میکرد همیلتون فنها چی میگفتن؟ کلا اینم بگم فتل تو اون پیست و هیاهو هموطن بودنشو با روزبرگ نشون داد و بهش احترام گذاشت خوبه ما هم لا به لای بحثامون احترامو فراموش نکنیم اینم نکته ی اخلاقی 😀 بگذریم…تبریک میگم به روزبرگ عزیز و همه طرفداراش

 13. اميرعلي

  10

  1

  انصافاً آقای صباغ روز به روز داره گزارشاش بهتر میشه. این مسابقه رو واقعا خوب گزارش کرد. بدون تپق. اطلاعات به موقع. ترجمه دقیق. واقعا یه سر و گردن از بقیه بهتره

 14. aidin

  4

  4

  اقا راننده هد مسابقه میدن که قهرمان جهان بشن اصلا حقه لوییس نبود بلاخره باید یه جوری قهرمان بشی حالا به هر نقشه ای خا اگه روزبرگ ناراحت بود چرا سبقت نمیگرفت پس نمیتونست سبقت بگیره راننده مسابقه میده تا قهرمان بشه حالا با هر نقشه ای چه ربطی داره به حقه حرفتون بی ربطه روزبرگ کلا شایسته قهرمانی نبود

  • حامد♥♥♥NR6.CHAMPION♥♥♥

   5

   2

   اتفاقا بزرگترین دلیل آرام بودن و مدیریت کردن و رعایت حقوق تیم و راننده های دیگه سبقت نگرفتن رزبرگ از همیلتون بود…
   نشانه هایی هست برای اونهایی که تعقل میکنن(۱۰ دور پشت مکس، دستور تیمی به نیکو و سبقت از مکس) ولی کسی که نمیخواد تعقل کنه هرچقد براش توضیح بدی فایده نداره…
   ♥♥VIVA.NR6.CHAMPION♥♥♥

  • ali

   3

   1

   شما که متعصبی،ولی برای اونایی که کلی نگاه میکنن باید گفت که هم کارشناسا حین مسابقه هم بعد از مسابقه و هم خود صباغ گفت که همیلتون جاهایی سرعتش رو برای سبقت گرفتن روزبرگ کم میکنه که خطرناکه و احتمال بیرون رفتنش هست.همیلتون میتونست با بیرون کردن روزبرگ نهایتا ۵ ثانیه پنالتی بگیره و جبرانش کنه،ولی قهرمانی رو از چنگ روزبرگ در می آورد.به این میگن کار کثیف

   • علیرضا

    2

    3

    مگه خود رزبرگ همین کارو تو مالزی با رایکونن نکرد

   • حامد♥♥♥NR6.CHAMPION♥♥♥

    3

    0

    چی رو به چی ربط میدی علیرضا خان؟؟؟!!!!!
    تو مالزی رزبرگ پشت سر رایکونن بود و کاملا مشخص بود سبقتش برنامه ریزی شده نبود…یک لحظه در رو باز دید و سبقت گرفت و ۱۰ ثانیه هم پنالتی گرفت…
    این فصل به همه اثبات شده که سوگلی ماFIA کیه:
    نمونه ش بیرون رفتن رزبرگ توسط همیلتون تو کانادا و دریغ از حتی یه ثانیه پنالتی… و در مقابلش بیرون رفتن همیلتون توسط رزبرگ تو اتریش و ۱۰ ثانیه پنالتی و ۲ نمره منفی روی سوپرلایسنس!!!!

 15. محمد

  8

  1

  دم فتل گرم با حرفهای صریحی که زد و حقایق رو گفت و مطمعنا دوست نداشت لویس همیلتون ۴ امین قهرمانیش رو بیاره و به اون برسه. تبریک به همه روزبرگیا و طرفدارای آلمانی این پسر بی حاشیه و بااخلاق به حقش باصبری که داشت رسید.مسابقه خیلی سختی بود ردبول ها برای همیلتون مسابقه می دادن (طبق گفته کریستین هورنر ) ولی روزبرگ تنها بود و تحت فشار زیاد و اون همیلتون هم که می خواست با نامردی قهرمان بشه. ویه جمله به اقای صباغ عزیز که چون مجری بسیار توانمندیه ، اون نباید تو مجری گری جانبداری کنه از همیلتون و وشتپن، اصل اول تو مجری گری بی طرفیه. با جملاتی که اخرش گفت و انتظار داشت فتل بکوبه به ماشین روزبرگ خنده ام می گرفت انتظار داشت یه اتفاقی بیوفته و همیلتون قهرمان بشه ولی نشد …

 16. مهراد

  7

  0

  با قهرمانیش به یه مافیای بزرگی تو فرمول۱ خندید عالی بود
  از اون انگلیسیه حقیر که فکر نکنم دیگه پیش بیاد کسی در حدش
  تحقیر بشه تا برنی حتی توتو وولف ؛هورنر عجب شب سختی داشتن
  عالی بود راننده با اخلاق

 17. Erfan

  2

  8

  همیلتون بهترین رانندست. امسال روزبرگ با خوش شانسی قهرمان شد. فصل بعد همیلتون قطعا از مرسدس میره امیدوارم بره ردبول که بتونه ی رقابت عالی با رزبرگ داشته باشه و بتونه با ی ماشین ضعیف تر قهرمان جهان بشه. همیلتون سلطان فرمول یک

  • ali

   5

   0

   محض اطلاعت بگم تنها جایی که احتمالش وجود داره همیلتون بره فراری هست.ردبول،رنو،فورس ایندیا و ویلیامز ترکیبشون کامله و تنها احتمالی که وجود داره جابجایی فتل و همیلتون هست.

 18. یاسر

  6

  2

  با سلام خدمت همه طرفداران f1، خو شحالم از این که روزبرگ قهرمان شد و متاسفم برای همیلتون که با اینکه یکی از بهترین های فرمول یک هست ولی شخصیت و بزرگی یک قهرمان رو نداره و میخاد با نسبت دادن شانس و طرفداری تیم از روزبرگ قهرمانی روزبرگ رو بی ارزش کنه. آخه کسی از شانس حرف میزنه که تو موناکو ریکاردو یی که تقریبا یک دور ازش جلو بود اون اتفاق براش افتاد و حتی تو بیرون اومدن از pit lane اونو بست به گارد ریل و اولین برد فصلشو بدست آورد و همچنین تو پیست spa بلژیک که تو پیچ اول فتل و مکس به هم خوردند و بعداً مگنوسن تصادف کردو این آقا از آخر سوم شد، و از همه واضح تر تو inter lagos برزیل ۲۰۰۸ تو پیچ آخر timo glock راننده تویوتا میاد کنار به خاطر لاستیک های اشتباه و رده پنجم به تو میده و تو قهرمان میشی و بسیاری از موقعیت های دیگه . کلام آخر همیلتون راننده با استعدادیه ولی اصلا شخصیته یک قهرمان رو نداره با احترام به تمام طرفدارهای همیلتون

دیدگاه خود را بیان کنید