فرمول یک ایرانمکس ورشتپن، راننده جوان ردبول بعد از عملکردش در مسابقه برزیل می گوید که در تلاش است به مقایسه شدن با اسطورهایی مانند آیرتون سنا و مایکل شوماخر، گوش ندهد.

مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر قبل تر از این گفته بود که سبقت های مکس ورشتپن در برزیل و رسیدن به جایگاه سوم، او را به یاد عملکرد بزرگان فرمول یک در باران می اندازد.

ورشتپن اما از مقایسه ها چندان استقبال نکرد و گفت:

این خوب است که مردم چنین چیزهایی را می گویند اما برای من مهم ترین چیز این است که روی کار خودم تمرکز کنم و نسبت به این نظرات بسیار خنثی هستم.

همیشه باید سعی کنید تا خودتان را بهبود بخشید و به بالا پرواز کنید.

این مهم است که درون ماشین شما واقع بین و هوشیار باشید، و نه تنها تلاش کنید بلکه باید کار درست را انجام دهید.

راننده ردبول اضافه کرد که در کودکی “هیچ کس” برای او یک قهرمان فرمول یک نبوده است و فقط پدر خودش، جوز ورشتپن را تحسین می کرد:

من احترام زیادی برای پدرم قائلم برای آنچه که او انجام داد و در پایان آنچه که برای من انجام داد و قهرمان من چیزی فراتر از این نبوده است.

ورشتپن همچنین در نصیحت به راننده ی تازه وارد ویلیامز، لنس استرول افزود:

مهم ترین چیز این است که روی خودتان تمرکز کنید تا آرامش داشته باشید. به داخل ماشین بپرید و سعی کنید درس بگیرید و شروع به فهمیدن کنید.

شما نیاز دارید تا با ماشین راحت باشید. رسانه های زیادی به شما توجه خواهند کرد اما شما باید عادی رفتار کنید و نگرانی بابت اتفاقات اطرافتان نداشته باشید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. M.hosein//nico rosberg\\

  12

  2

  وقتی بچه بزرگ میکنند همین میشه…خودش گم میکنه.
  باید ماشین ردبول گنده کنند و مهندس …
  خیلی مونده هنوز برسی به بزرگان F1.

 2. M.hosein//nico rosberg\\

  2

  0

  ادمین محترم بنده ۱ سوال داشتم گزارش گر تلوزیون درمورد چراغ عقب ماشین که چشمک میزنه گفت حالتی هست که راننده نه گاز میدن نه ترمز .که این کاملا اشتباه هست.تو برزیل کل مسابقه چشمک میزد.وزمانی که میخوان راه بیافتند چشمک میزنه.لطفا بفرمایید کارش چیه و چه زمان چشمک میزنه..البته فکر کنم مسابقات تو هوا خوب چشمک نمیزنه فقط زمان استارد میزنه.
  ممنون

  • -

   4

   0

   تمام خودروها باید دارای چراغ قرمز عقب خودرو، که در موقعیت خاصی که توسط مقررات فیا مشخص شده قرار می‌گیرد، باشند. راننده باید قادر باشد در هر زمانی این چراغ را روشن کند. این اتفاق عمدتاً در شرایط بد آب و هوایی برای واضح تر بودن خودرو برای خودروهای عقبی رخ می‌دهد.

   http://f1iran.com/f1rules/safety-equipment/

  • حامد♥NR6♥

   8

   0

   این چراغ در هوای بارانی و هر موقع که راننده بخواد به طور کامل روشن می مونه…ولی در هوای خشک برای ماشینی که در حالت هاروست یا ذخیره کردن انرژی در ERS هست روشن میشه، که این عمل یک علامت هشدار دهنده به ماشین عقبی هست به این معنی که ماشین جلویی ممکنه تو کرنرها کندتر از حالت معمول باشه…حالا اغلب راننده ها قبل از کرنرها ترمز و گاز رو رها میکنن که در این حالت ماشین شروع به هاروست انرژی میکنه(فکر کنم به این حالت میگن لیفت اند کوست) که چراغ قرمز روشن میشه…
   این اطلاعات ناقص من بود لطفا هرجاش اشتباس یادآوری کنید…

 3. وحید

  4

  1

  این پسر بچه بی تجربه صبر کنه حداقل یه مقام درست حسابی تو یه فصل بیاره بعدا خودش رو گم کنه یه جوری میگه نمیخوام مقایسه بشم انگار افتخار آفرینی کرده الان همه منتظر رانندگی های بی نقصش هستن ، نصف مسابقاتی که شرکت کرده زده بقیه راننده هارو داغون کرده فیا هم حمایتش کرده الان اینجوری مغرور شده ، ولی باید آرزو داشته باشه تا کنار اسطوره هایی مثل شوماخر و سنا باشه که بااین اخلاقی که داره هیچوقت هیچی نمیشه

دیدگاه خود را بیان کنید