فرمول یک ایران: منابع خبری از احتمال پیوستن جیمز الیسون به تیم مرسدس خبر میدهند.

مهندس سابق تیم های فراری و لوتوس، در ابتدای این فصل، از جمع قرمز ها جدا شد. از آن زمان تا امروز خبر پیوستن او به تیم های بالای جدولی مثل ردبول و مکلارن به گوش میرسد. در ادامه تحلیل آدام کوپر از سایت موتوراسپورت را با هم میخوانیم.

جیمز الیسون

جیمز الیسون

تیم مکلارن گزینه ای مناسب برای الیسون است. او در تیم لوتوس همکار اریک بولیر (مدیر فنی مکلارن) بود. هرچند این دو تیم اعلام کرده اند که فعلا جایی برای الیسون در بخش فنی خود ندارند اما او همچنان به عنوان یکی از گزینه های تیم مرسدس مطرح است.

آینده ی بلند مدت پدی لاو، به مذاکرات او برای دستمزدش گره خورده. اگر او با اشتوتگارتی ها به توافق نرسد، احتمالا به فراری خواهد پیوست. در این صورت، الیسون جایگزینی ایده‌آل برای او خواهد بود و مرسدس هم از این انتقال خرسند خواهد بود.

پدی لاو - مدیر فنی مرسدس

پدی لاو – مدیر فنی مرسدس

یک احتمال این است که، مرسدس با جیمز به توافق رسیده است و منتظر خالی شدن صندلی مدیر فنی خود است. این احتمال، قدرت چانه‌زنی توتو ولف را در مذاکراتش با لاو افزایش میدهد. اگر مرسدس با لاو به توافق برسد، او در جایگاه خود در آینده ای هرچند کوتاه مدت، بی‌رقیب خواهد بود.

احتمال دیگر، این است که توتو ولف، الیسون را در کنار پدی لاو در بدنه ی مهندسی تیم قرار دهد.

مرسدس که نشان داده از کنار هم گذاشتن نام های بزرگ هراسی ندارد، این کار را در ابتدای دوران فرمول یک هیبریدی و استخدام راس براون تجربه کرده است. هرچند در آن هنگام باب بل از تیمی که او، براون و  پدی لاو در آن بودند جدا شد.

البته پیوستن الیسون تا قبل از شروع فصل بعد تقریبا منتفی است. مگر این که تیم مقصد او با فراری وارد مذاکره و از شرایط این مهندس بریتانیایی مطلع شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. HAMED

  5

  3

  یکی از تصمیمات ابلهانه مارکیونه همین مفتی از دست دادن الیسون بود
  الیسون تو بحران روحی فوت همسرش بود مارکیونه هم گفت خوشحال شدیم دیدیمت میتونی بری
  به نظرم بین گزینه ها مک لارن میتونه بیشترین سود رو ازش ببره

  • a k

   3

   1

   الیسون خودش به دلیل مشگلات شخصی و خانوادگی از فراری رفت و مجبورش نکردن
   خودش اشتیاق به رفتن داشت ولی انگار الکی گفته ………………..

دیدگاه خود را بیان کنید