فرمول یک ایران: گرهارد برگر، هم‌تیمی ایرتون سنای فقید در تیم مکلارن، اعلام کرد که مقایسه ی مکس ورشتپن جوان و اسطوره ی برزیلی فرمول یک کار اشتباهی نیست.

در مسابقه ی گرندپری برزیل، عملکرد پسر هلندی ردبول نفس‌گیر بود اما فقط آن مسابقه نبود که نگاه ها را به او معطوف کرد. مکس از زمانی که به تیم ردبول راه یافت، توانست استعدادش را به طور کامل به نمایش بگذارد و در چند مسابقه از جمله برد در مسابقه ی اسپانیا و مخصوصا مسابقه ی برزیل، هواداران را به یاد سنای فقید بیاندازد.

مکس مرا یاد سنا می‌اندازد!

اولین باری است که در مورد کسی این طور صحبت میکنم. همیشه کارشناسان را از مقایسه ی دیگران با سنا –که باور دارم بهترین راننده ی فرمول یک بود-  منع میکردم اما این کار در مورد مکس خیلی دشوار است.

ایرتون از لحاظ شخصیت، سبک رانندگی و آماده سازی خودش برای مسابقات، منحصر به فرد بود.

آیرتون سنا و مکس ورشتپن

ایرتون سنا و مکس ورشتپن

مثل اکثر هواداران فرمول یک، گرهارد هم از توانایی های مکس در اینترلاگوس به وجد آمده بود. او در مسابقه چند عکس العمل و سیو عالی داشت، در دور های پایانی خیره کننده بود و سرانجام خود را به سکوی سومی رساند. نظر گرهارد برگر را در مورد عملکرد ورشتپن در رقابت بارانی با هم میخوانیم:

بی نظیر بود! از ریسینگ لاین های مختلف استفاده میکرد، وقتی پشت ماشین ایمنی دور میزد، پیست را به دقت بررسی میکرد. جالب است که تیم های دیگر از رانندگانشان میخواستند که از مکس تقلید کنند.

از همان ابتدا میدانست که چه کار میخواهد بکند. با توجه به سنش، فوق العاده رانندگی کرد. وقتی از لاین های دیگر سبقت میگرفت، دیگران در برابرش مثل بچه مدرسه ای ها شده بودند!

از گرهارد در مورد انتقاد هایی که از لحاظ شخصیتی به مکس وارد میکنند و او را گستاخ میخوانند هم پرسیدیم و او گفت:

کسی با توانایی هایی او میتواند گستاخ هم باشد!

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. bec

  16

  2

  همونطور که گفت سنا منحصر به فرد بود اما اینطورگستاخ هم نبود با اینکه با توانایی راندن متولد شده بود شخصیتی قابل احترام داشت ومکس میتونه راننده ی عالی ایی باشه اما مکس فقط مکس هست با خصایل ویژه مکس ورشتپن نه ایرتون سنا

 2. ehsan

  11

  2

  هر کسی نظری داره و نظرش محترم هستش.
  به نظر من هروقت هرکسی توی بازه زمانی که سنا مسابقه میداد و نتیجه هایی که میگرفت بتونه عمل کنه اونوقت حقشه که مقایسه بشه!

 3. Erfan

  11

  1

  از نوع رانندگی دیوانه وارش خیلی خوشم میاد

  ولی از نظر من مکس ورشتپن اصلا قابل قیاص با ایرتون سنا نیست

  واینکه خیلی خوشحالم از اینکه هنوز تو فرمول یک به یاد اسطوره ها و ادم هایی که تو این مسابقات شرکت می کردن هستند

 4. سلمان

  10

  8

  چقدر تبلیغ اینو میکنن!
  مهم بی نقص رانندگی کردنه، کاری که همیلتون کرد، نه اینکه گند بزنی بعد سیو خوب داشته باشی!
  مکس از نظر رانندگی خیلی خوبه و میشه با بهترین راننده های حال حاضر مقایسه بشه ولی مقایسه با سنا …
  گستاخی تو هیچ شرایطی پسندیده نیست
  نمیدونم پشت این حمایت و تعریف های الکی چیه

 5. Erfan

  5

  7

  بیشتر کلیپ ها در مورد فرمول یکو تو You Tube رو نگاه کردم واقعا همه رسانه ها کلیک کردن رو مکس به نطرم مکس داره از ماشینی که در اختیار داره سود می بره اگر تو ماشینی مثل فراری و تورو روسو امسال بود
  اخلاقش کم از وتل نمی داشت واقعا رسانه ها چیزای دیگه روهم باید به تصویر بکشن مثل بوتاس وکارلوس ساینز نسبت به ماشینایی که در اختیار دارن عملکرد خوبی داشتن
  البته مکس حتما راننده ی خوبی هست ولیاقتشو داشته که تو تیم به این خوبی می رونه

دیدگاه خود را بیان کنید