فرمول یک ایران – مدیر تیم مرسدس در مصاحبه ای اعلام کرد که پیوستن استبان اکون به فورس ایندیا یک حرکت خوب و مثبت برای فرمول یک است و اکون توانست بدون داشتن پول فراوان خود را در فرمول یک اثبات کند.

فورس ایندیا در روز پنج شنبه تائید کرد که استبان اکون را به صف راننده های خود برای سال آینده اضافه کرده است و این راننده جوان در کنار سرجیو پرز برای فورس ایندیا رانندگی خواهد کرد.

اکون که پیش تر توانسته بود در فرمول ۳ و جی پی ۳ قهرمان شود برای اولین بار در جایزه بزرگ بلژیک پشت فرمان خودروی فرمول یک نشست و در حال حاضر نیز با عقد قرارداد با فورس ایندیا سال ۲۰۱۷ برای این تیم رانندگی خواهد کرد.  توتو ولف در این باره گفت:

او راننده با استعدادی است و سابقه درخشان و چشمگیری در مسابقات فرمولا در رده های جوانان دارد.

شخصیت او خارج از خودرو نیز فوق العاده هست. فورس ایندیا نیز سابقه خوبی در استفاده از راننده های جوان دارد.

این تیم با شجاعت و استفاده از نیروی جوان و سخت کوش کمک بزرگی به فرمول یک می کند. اکون نیز نشان داد پول همیشه حرف اول را نمی زند.

این موضوع انگیزه را در راننده های جوان بسیار بالا می برد.

مالک فورس ایندیا وی جی مالیا نیز از پیوستن اکون به تیمش بسیار خوشنود است:

استبان یک استعداد استثنایی است. من مطمئن هستم استعداد او در تیم ما شکوفا خواهد شد.

ما مدت هاست او را تحت نظر داریم و نمایش او در سال های گذشته ما را مجاب کرد تا او را به تیم اضافه کنیم. عملکرد او در چنین زمان کمی با خودروی فرمول یک نیز بسیار خوب است.

او یک هم تیمی خیلی خوب برای چیکو خواهد بود. تیم فورس ایندیا سیاست استفاده از راننده های جوان را دارد و آمدن استبان نیروی تازه ای به تیم می دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید