فرمول یک ایرانلوییس همیلتون بیان کرد که تیم مرسدس و خودش یک قدردانی بزرگ به راس براون برای عملکرد او زمانی که ریاست تیم فرمول ۱ مرسدس را برعهده داشت، مدیون هستند. همچنین او از تقسیم کردن جشن ها با رییس قبلی مرسدس گفت.

پس از امضای قرارداد با مرسدس قبل از فصل ۲۰۱۳، لوییس همیلتون به دخالت مستقیم راس براون اعتراف کرد و او را یکی از عوامل مهم برای ترک مک لارن خواند.

در پایان اولین فصل همیلتون با تولیدکننده ی آلمانی، راس براون به دلیل اختلافات مدیریتی با نیکی لائودا و توتو ولف از تیم مرسدس خارج شد و چنین چیزی قطعا به لوییس همیلتون ضربه زد.

همیلتون گفت:

من از رفتن او خیلی ناراحت بودم زیرا یکی از عوامل اصلی دخیل در مذاکره برای پیوستن من به مرسدس او بود، وقتی به این تیم آمدم، او جزئی از تیم بود که بعد از مدت کوتاهی از این تیم بیرون رفت، این خیلی خوب به نظر نمی رسید.

من فکر می کنم که آنچه ما بر روی آن ایستاده ایم و به آن افتخار می کنیم در واقع ساخته او طی چندین سال متوالی است، بنابراین او یک پایه و اساس ساخت و من از او سپاسگذارم.

من عاشق کار کردن با راس بودم. من با تماشا کردن فرمول ۱ با راس در تیم فراری بزرگ شده ام. بعد من و او در آشپزخانه ی مادرم در حال نوشیدن چای بودیم و درباره ی پیوستن من به تیم مرسدس صحبت می کردیم و اینکه او چه قدر دوست دارد که من برای آنها رانندگی کنم. احساس افتخار زیادی می کردم که او من را می خواهد.

کار کردن با راس بسیار عالی بود، تقریبا همه با او راحت بودند چون او یک فضای مناسب را ساخته بود.

همیلتون می گوید که به راس براون برای موفقیتش در کسب عنوان قهرمانی جهان مدیون است و به او ادای احترام می کند، و سعی می کند که در جشن ها، راس نیز شریک باشد.

او بیان کرد:

وقتی که ما قهرمانی جهان را بردیم من سعی کردم که این را با او شریک باشم زیرا او سال های زیادی تلاش کرد بدون آنکه به قهرمانی ای برسد و سرانجام ما آن را بدست آوردیم.

به طور کلی رییس ها در رانندگی به شما کمک نمی کنند ولی آن ها به شما فرصتی برای رشد و اثبات خودتان می دهند، این قطعا چیزی بود که راس در آن سهیم بود.

شایعه شده بود که براون قرار است که در آینده ای نزدیک، جانشین برنی اکلستون باشد، اما برنی اکلستون این را رد کرده بود. راس براون هم اکنون به عنوان مشاور برای صاحبان جدید فرمول ۱، لیبرتی مدیا کار می کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید