فرمول یک ایران – در پی اعتراضات شدید به نحوه رانندگی راننده جوان هلندی ردبول، وی با مسخره خواندن قوانین FIA از سبک رانندگی خود دفاع کرد.

مکس ورشتپن در طول این فصل حاشیه های زیادی را با راننده هایی همچون کیمی رایکونن و لوئیس همیلتون در دفاع از رده خود داشته است. در جدیدترین این حادثه ها می توان به دورهای آخر مسابقه مکزیک اشاره کرد که با خارج شدن از مسیر مسابقه و بریدن پیچ، رده خود را در مقابل سباستین فتل حفظ کرد. ورشتپن گفت:

خیلی از راننده ها از نحوه دفاع من در قسمت های ترمز گیری اشکال می گیرند( اشاره به  همیلتون در سوزوکا) .

تنظیم دوباره قوانین یک نیاز واقعی است. ظاهرا کسی دوست ندارد این ورزش را به چالش بکشد. مشکل این است که قوانین اصلا قابل فهم نیستند، نه تنها برای راننده و بیننده، حتی مسئولین برگزار کننده مسابقات هم نمی فهمند!

راننده جوان ردبول با اشاره به مسابقه مکزیک ادامه داد:

 همیلتون با بریدن پیچ ۱ هیچ جریمه ای دریافت نکرد، اما من در مبارزه با فتل از مسیر خارج شدم و به من دستور عقب نشینی از تیم داده شد(ورشتپن به این دستور عمل نکرد) و در آخر هم با جریمه زمانی سکو را از دست دادم، این واقعا مسخره است.

من با احترام کامل استاندارد های FIA را قبول دارم ولی مشکل این است که در اجرای آن دوگانگی وجود دارد. تنها درخواست من این است که قوانین عادلانه نسبت به همه راننده ها اجرا شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. مهدی

  9

  12

  همیلتون تو پیچ اول واقعا نتونست ماشین رو نگه داره چون سرعتش خیلی زیاد بود،اما مدمکس فقط بخاطر حفظ سکو پیچ رو برید در صورتی که میتونست ماشین رو نگه داره
  با این طرز رانندگی به هیچ جا نمیرسی

  • حامد♥NR6♥

   5

   5

   توجیه!!!!!!برادر یه چیزی هست به اسم نقطه ترمز گیری!!!!!
   این راننده ها اینقد حرفه ای هستن که میدونن دارن چه کار میکنن!!!
   همیلتون هم اگه یه خورده بیشتر ترمز میگرفت لاستیکش تاول میزد…ببین چقد این بشر حرفه ای هستش که دور بعد از اون تو رادیو گفت لاستیکم تاول زده و تو ماشین به حدی لرزش دارم که جلومو نمیبینم(یعنی تا جایی که میتوستم ترمز گرفتم)!!!!! ولی در عمل از همه سریع تر بود تو پیست!!!
   جان کلام رو ریکیاردو گفت…راننده ای که اشتباه میکنه حتما باید تاوان اشتباهش رو بده(به جای چمن باید اون قسمت سنگ ریزه باشه)

 2. محمد

  10

  12

  F1 با همین چیزا جذاب و زیبا میشه.واقعا هرکی به مکس ایراد بگیره پس باید به مایکل شوماخر و آلونسو و فتل هم ایراد گرفت .چون سبک همشون جنگندگی و دفاع از رتبه بود‌. مشخصا جسور بودن و زکاوت یه رانندست که با این روشها مثل مکس از جایگاهش دفاع کنه .مثل دور نهایی مکزیک که زیباترین قسمت گرند پری بود . اگه قرار باشه همه راه رو واسه هم باز کنن که دیگه فرمول یکی نیستن.مکس اگه سبقت بگیره میگن بی احتیاطی کرده .اگه دفاع کنه میگه سد کرده .اینا بهونه های غیر حرفه ای و تعصبیه .

 3. Sina j.v.n

  10

  6

  اینو هرکی به فرمول ۱ آورده الان خودش به خودش میگه که عجب …. خوردم.
  یکی از قهرمان های آینده فرمول ۱ هستش ولی باید یکمی اخلاقش رو نسبت به بزرگان فرمول ۱ عوض کنه و رانندگیش رو هم عوض کنه وگرنه راه اسطوره فرمول ۱ مالدونادو رو میره??
  FA14 ✌

  • محمد زهیری

   10

   0

   صد رحمت به اون اون حداقل فقط تصادف زیاد میکرد ولی اخلاق خوبی داشت . چیزی که اون لازم داره اول اخلاقه فهم و شعوره بعد مهارت رانندگی .

 4. Helix.H44

  6

  0

  فیا کلی از قانون هاش ابهام داره .دیدید که در طول فصل دو بار قانون مربوط به ارتباطات رادیویی رو عوض کردن .شاهکارشون هم این قانون اخری بود که تغییر دادن(تغییر جهت ندادن ماشین در منطقه ترمز گیری).وقتی یه راننده از این شکاف هایی که تو قانون فیا هست سود میبره بقیه علیه اون موضع میگیرن مثل رانندگی وشتپن.با این که عملی خلاف قانون انجام نمیده.این ایراد هایی که به این راننده ها گرفته میشه بیشتر مربوط به نقض قوانین فیا هستش نه راننده.همین مطلب باعث میشه تصمیماتی که داوران میگیرن در ظاهر شکل حمایت از یک راننده خاص رو به خودش میگیره و اعتراض هواداران دیگر راننده هارو در پی داره.وشتپن یه مثال واضح برای این مورد هستش

 5. وحید

  7

  2

  این ماکس خودش قوانین روبلد نیست و هیچ وقت اجرا نمیکنه و به خاطر کار های خطرناکی که کرد قوانین روعوض کردن بعد میاد اینجا حرف مفت میزنه

دیدگاه خود را بیان کنید