فرمول یک ایران: فرناندو آلونسو، راننده ی باتجربه ی تیم مکلارن هوندا معتقد است که رانندگان فرمول یک با پیر شدن، کند نمیشوند. او همچنین دلیل اصلی خداحافظی رانندگان از این ورزش را، خسته شدن از توجه بیش از حد رسانه ها به راننده ها دانست.

ماتادور که خود زمانی، جوانترین قهرمان فرمول یک بود، حالا ۳۵ ساله است و ۲۷۱ استارت در کارنامه ی فعالیت خود به ثبت رسانده و پانزده فصل پیاپی در این مسابقات شرکت کرده است.

او هم‌تیمی راننده ی کهنه‌کار مکلارن هوندا، جنسن باتن است. بریتانیایی، برای فصل بعد برنامه های خاص خود را دارد و تصمیم گرفته بیشتر به عنوان مشاور به تیم خود خدمت کند و جای خود را به استافل وندورن جوان بدهد.

فرناندو آلونسو و جنسن باتن

فرناندو آلونسو و جنسن باتن

آلونسو در مصاحبه ی خود با گروه خبری (F1i) گفت:

فکر نمیکنم فرمول یک مثل ورزش های دیگر که دخالت بیشتری با آمادگی بدنی دارند باشد. این جا خودرو مهم است. گمان نمیکنم یک سن به خصوصی وجود داشته باشد. در این ورزش یک روند کلی است که راننده، هر بار باتجربه تر و بهتر میشود.

اگر یک روز تصمیم به بازنشستگی گرفتید، برای این نیست که شما کندتر شده اید. شما خسته شده اید. از این که ۲۰ سال زندگی خود را در اختیار رسانه ها گذاشته اید. بیست سال در صفحه ی اول روزنامه ها بوده اید. بیست سال هر هفته مسافرت کرده اید. شما این ورزش را کنار میگذارید چون میدانید، زندگی واقعی بیرون از جعبه ی جادویی است.

برای همین شما خداحافظی میکنید نه این که کند شده باشید. حتی اگر در قله ی موفقیت هم باشید، داشتن یک زندگی عادی، شما را وسوسه میکند!

حتما مایکل شوماخر را به یاد می آورید. وقتی برای اولین بار در سال ۲۰۰۶، از مسابقات خداحافظی کرد، ۳۷ ساله بود و تا مسابقه ی آخر برای قهرمانی میجنگید. شما این ورزش را در ۱۹ یا ۲۰ سالگی آغاز میکنید و بیست سال از عمرتان را تقدیم فرمول یک میکنید.

امکان ندارد شما صبحانه درست کنید و از مواد آن مطلع نباشید، فرمول یک همین است. هر هفته به اتفاقات و حوادث مسابقه ی هفته ی بعد فکر میکنید و ذهنتان همواره مشغول است چون فرمول یک تبدیل به زندگی شما شده!

اگر نوشته‌ای که خواندید مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

۸ دیدگاه

* دوستان و همراهان گرامی فرمول یک ایران ، لطفا از هر گونه توهین به رانندگان و کاربران بپرهیزید در غیر اینصورت آی پی شما مسدود خواهد شد و اجازه دسترسی به سایت را نخواهد داشت
 1. سعيد

  13

  0

  من فکر میکنم بهترین راننده فرمول یک الونسو هستش هنوز هم تو مسابقات به جایگاه اون نگاه میکنم امیدوارم به حقش برسه هرچند بعیده دیگه قهرمان بشه از ادمین متشکرم

  پاسخ دادن
 2. صادق

  18

  0

  یه سری راننده ها هستن هر جا و توی هر تیمی برن عزیز و دوست داشتنی ان، مث همین آلونسو، فتل، جنسن باتن

  پاسخ دادن
 3. محمد حسین--nico rosberg

  12

  0

  واقعا راننده عالی هست.تو ۲ مسابقه قبل بود که دبل سبقت گرفت از ماسا و ساینز.
  و چند مسابقه قبلشم سبقت عالی گرفت وچند رده گرفت.ماشینش اگه خوب بود مثلا ماشین بنز یا ردبول داشت شک نکنید رو سکو میرفت

  پاسخ دادن
 4. Helix.H44

  11

  0

  یکی از بهترین های فرمول یک.کاش ماشین بهتری داشت تا رقابت ها جذابتر میشد

  پاسخ دادن
 5. _5_Sajad

  2

  1

  واقعا فرمول یک بدون آلونسو،همیلتون،وتل صفایی نداره،ای کاش حالا حالاها بمونن??

  پاسخ دادن

Leave a Reply

ایمیل شما در نظرات نمایش داده نمی شود