فرمول یک ایران: لوئیس همیلتون در مصاحبه ای اعلام کرد که دلیل خاصی برای عملکرد نسبتا ضعیفش در گرندپری برزیل ندارد. او میداند که برای جلوگیری از قهرمانی نیکو روزبرگ باید مسابقه ی برزیل را ببرد.

بریتانیایی، درگرندپری آمریکا و مکزیک، فوق العاده بود اما هم چنان با هم‌تیمی آلمانی خود، نیکو روزبرگ، فاصله ای نوزده امتیازی دارد. این در حالی است که تنها دو مسابقه ی برزیل و ابوظبی در تقویم امسال باقی مانده.

روزبرگ میداند که با برد مسابقه ی برزیل، میتواند قهرمانی خود را حتمی کند این در حالی است که آمار همیلتون در کشور قهوه، شانس مرد آلمانی را بیشتر هم میکند. او در نه مسابقه ی قبلی خود، موفق به برد این مسابقه نشده.از تقویم امسال، تنها برزیل و باکو هستند که همیلتون ۳۱ ساله، موفق به کسب پیروزی در آن ها نشده.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

البته خود او هم دلیل خاصی برای عملکرد ضعیفش در اینترلاگوس ندارد.

تمرکز من روی قهرمانی نیست. فقط میخواهم این دو مسابقه ی باقی مانده را ببرم و بهترین نمایش را به اجرا بگذارم. معمولا وقتی سعی میکنم بهترین عملکرد را داشته باشم، مسابقات را میبرم. خب من تا به حال در برزیل پیروز نشدم. این همان ذهنیتی است که با آن به پیست میروم.

دلیل خاصی ندارم. یکسال که در مکلارن بودم میتوانستم ببرم. فکر کنم با نیکو هالکنبرگ تصادف کردم و اوت شدم.

در مسابقه ی پارسال نیکو خیلی از من سریعتر بود. ۲۰۱۴ هم همین طور. پارسال فکر کنم اختلافم با نیکو در تعیین خط ۰٫۰۷ ثانیه بود. شاید یک بار یک دنده را دیر عوض کردم. چیزی معلوم نیست شاید جدال قهرمانی یک هفته ی دیگر ادامه یابد!

او از ۹ مسابقه ای که در برزیل داشته، تنها سه سکو در سال های ۲۰۰۹، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در کارنامه ی خود دارد و دو بار هم نتوانسته مسابقه را در این پیست تمام کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. محمد بوشهر

  23

  2

  جا داره از شبکه ورزش کمال تشکر داشته باشم که موجبات حضور دسته جمعی ملت عزیزمون رو در بهشت موعود فراهم کرده با اون پخش تلوزیونی!!

 2. محمد حسین--nico rosberg

  4

  18

  باشه داداش.nico rosberg 100% قهرمان امسال و برزیل ۱ میشه.اگه فقط ۵ % هم تیمی میدونست داستان خیلی فرق داشت.
  راننده ردبول واقعا عالی هستند.
  ولی امسال nico باید اول بشه که میشه چهره hamliton کنار هم تیمی هست یا رفتار این ۲ بعد اتمام هر مسابقه زمانی که دارند وزن میکشند کاملا مشخص خیلی چیزا هست.
  هفته دیگه این موقعه nico قهرمان شده ایشالا.

دیدگاه خود را بیان کنید