فرمول یک ایران – به دنبال عملکرد تیم ردبول در گرندپری مکزیک، کریستین هورنر بیان کرد که تیم ردبول به تیم مرسدس نزدیک و نزدیک تر می شود.

ردبول توانست رانندگان مرسدس را در گرندپری ژاپن و گرندپری سنگاپور از هم جدا کند اما در گرندپری مکزیک، مکس ورشتپن فقط توانست در اواسط مسابقه کمی نیکو روزبرگ را به چالش بکشد.

مکس ورشتپن در نهایت توانست مکان چهارم را در گرندپری مکزیک کسب کند و این درحالی بود که او به دلیل بریدن مسیر، زمانی که در مقابل سباستین فتل دفاع می کرد جریمه شد و از مکان سوم به چهارم سقوط کرد و بعد از این سباستین فتل نیز جریمه شد و دنیل ریکاردو مکان سوم را کسب کرد.

هورنر بیان کرد:

ما پیش به سوی دو گرندپری باقیمانده در حرکتیم و این قوت قلبی برای ما است تا بتوانیم به مرسدس نزدیک و نزدیک تر شویم.

این توانایی در مکس وجود دارد تا به نیکو روزبرگ نزدیک شود و هر مسابقه او را به چالش بکشد، این بهتر شدن ردبول را نشان می دهد.

فاصله ای که مرسدس سال گذشته با ما داشت، خیلی خیلی کم شده است و این به امسال محدود نیست و سال آینده رقابتی چالش بر انگیز را خواهیم داشت.

نتیجه ی نهایی سکوی مکزیک، دنیل ریکاردو را در مکان سوم رقابت قهرمانی جهان قرار داد و این دو سال از سه سال است که او توانسته است در پشت رانندگان مرسدس قرار بگیرد و از دیگر راننده ها قوی تر ظاهر شود.

هورنر گفت:

من برای دنیل خیلی خوشحال هستم و این که او توانست جایگاه سومی خودش در رقابت عنوان قهرمانی جهان تثبیت کند.

او فصلی بی نظیر را پشت سر گذاشت و واقعا سزاوار بدست آوردن این عنوان است.

دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن رانندگی درخشانی را به نمایش گذاشتند، آنها یکدیگر را به جلو هدایت می کنند و سزاوار دیده شدن هستند.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. هومن

  15

  1

  سال آینده رقابتی چالش بر انگیز را خواهیم داشت. چه شود سال اینده. نزدیکترین تیم به مرسدس اینجوری که داره پیش میره سال بعد ردبوله با اختلاف اندک امیدوارم فراری و مکلارن هم سال بعد بشدت به رقابت برسن و………… بلهههههه سال بعد کی قهرمان میشه؟؟؟ خدا میدونه.

  • ali911

   12

   0

   ردبول و مرسدس که مطمئنا سال بعد رقابت خواهند داشت. فراری هم امیدوارم خودشو برسونه به 2017. ولی مکلارن به نظرم باید تا 2018 صبر کنه. سال بعد نهایتا میشه امسال ردبول.

 2. J.B

  11

  1

  تو 2017 هیچ اتفاق جدیدی نخواهد بود. چون تغییری در موتورها و واحدهای قدرت نخواهد بود. تا عصر موتورهای هست وضع همینه. الونسو قبلا گفته اگر تو 2017 وضع مک لارن همین باشه ، 2017 اخرین سالشه. مک لارن امسال به شدت در ائرودینامیک و شاسی پیشرفت کرد ولی تو موتور پیشرفتش کمتر بود. تغییرات سال اینده هم در ابعاد و و ارتفاع اندازه بدنه ، و عرض تایرهاست ….برای تغییر در ائرودینامیک و دان فورس هست که تیغ دو لبه است برای مک لارن و ردبول. یا بهتر میشن یا داغون تر. فتل هم که شایعات جدیدی هست بعد 2017 و اتمام قراردادش با فراری کنار می کشه.
  2018 شاید الونسو و فتل تو فرمول یک نباشند.

  2017 مطمئن باشید شبیه نیم فصل دوم همین فصله . هیولای مرسدس تو یک دو ها . پشتش ردبول که می تونه تو بعضی پیستها مرسدس رو به چالش بکشه و گاهی برای دومی بجنگه. اگر از هر 10 مسابقه شانس باهاشون یار باشه مثل امسال مرسدس ها به هم بخورن یا موتور بسوزونند شاید سالی یک یا دو اولی هم بگیرن.

  دلخوش نباشید.

  اگر راس براون بیاد و اگر اومد تونست تغییراتی بده شاید بعد از 2018 رقایت نزدیک تر شد. اینها تازه فزضیه است خود راس بروان کسی بود که وقتی مدیر تیم های مختلف بود فصل های تک قطبی رو رقم میزد. البته همین که اندازه برنی پولکی نییست و مافیایی نیست امیدوار کننده است. چارلی وایتینگ رو هم باید شوت کنن بیرون زیادی ترسو و محافظه کاره

  • F1 fan

   1

   0

   خبری بود از اینکه فاصله موتور رنو با موتور مرسدس به زیر 50 اسب رسیده و مسلما بازهم بهتر خواهند شد
   تغییرات سال بعد هم بیشتر میشه گفت به نفع ردبوله که خیلی رو داون فورس تمرکز دارن و نمیدونم تو طراحی ماشین های سال بعد آدریان نیوی نقش داشته یا نه(اگر آره که فکر کنم ردبول سال بعد همرو قورت بده)
   چون همینطور که امسال دیدی ضعف قدرت رو تا حد خیلی خوبی با طراحی آیرودینامیک خوبشون جبران کردند حساب کن سال دیگه دیفیوزر های بزرگتر و باله پشت پهن تر و کوتاهتر و … چقدر داون فورس و درگ ماشین ها بهتر میشه که ردبول خدای این چیزاست
   در ضمن معمولا این تغییرات بزرگ و ناگهانی به ضرر تیمی که چند سال سلطه داشته میشه
   چند جا دیدم که گفته بودن سال بعد هم به احتمال زیاد مثل این چند سال خیلی جالب و نزدیک نمیشه

 3. زاهدی

  7

  7

  هر چند که بقیه دوستان ناراحت میشن من درک می کنم ولی به عنوان یه طرفدار مرسدس خیلی هم خوشحال میشم از این فاصله و قهرمانی های پیاپی…همینجوریشم کلی باید حرص بخوریم که همیلتون ماشینو نکوبه به رزبرگ یا رزبرگ پشت سر اشتاپن گیر نکنه همش 3 ساله مرسدس ها اینقدر خوب شدن ردبول با فتل 4 سال و فراری با شوماخر 7 سال ماشین برتر داشتن الانم فراری قرمز کماکان نماد فرمول 1 هست امیدوارم برتری مرسدس حداقل 1 دهه طول بکشه که تا جایی اسم مسابقه میاد ماشین نقره ایی بجای ماشین قرمز بخاطر بیاد و هر کسی خواست مثال بزنه فلانی خیلی راننده اس نگه مثل شوماخر بگه مثل همیلتون شده

  • J.B

   6

   4

   1- واقعا ببینید بعضی افراد و سازمان ها من جمله محیط زیست جهانی باعث شدن فرمول یک به سمتی بره که کل دغدغه خیلی ها مثل این دوستمون از فرمول یک شده اینکه تو استارت ها همیلتون به روزبرگ نزنه یا سبقت گرفتن یا نگرفتن روزبرگ و وشتپن از همدیگه !!!!!! فرمول یک رو به کجا بردید ؟

   2- شما اگر فرمول یک رو می شناختید می فهمیدید ، می دونستید که انزو فراری و کمپانی ش چه بودن و چه کردن در قرن گذشته .

   3- در ضمن دورانی که فتل با ردبول 4 سال قهرمان شد هیچ شباهتی با این 3 سال مرسدس و 5 سال فراری نداشت. رقبا نزدیکتر بودن. تنوع قهرمان بیشتر بود. لوتوس و مرسدس و مک لارن و فراری و… هم گرندپری می بردن. 2010 و 2012 فتل با کلی سلام و صلوات و اتفاقاتی که دست به دست هم داد قهرمان شد. کلی امتیاز عقب بود. اون زمان به هیچ وجه تعیین خط ها شبیه این 3 سال نبود که همش مرسدس ها 1-2 کنن در تعیین خط. بارها و بارها هر دو ماشین ردبول از خط های عقب شروع کردن و تیمهای مختلف پول پوزیشن رو در پیستهای مختلف می گرفتن. نقش رانندگی خود فتل در روز مسابقه و استراتژی و مدیریت تیم و شخص هورنر در روز مسابقه و توی پیست شدیدا تاثیر گزار و تعیین کننده بود و برتری صرفا بخاطر ماشین نبود.

   • احسان

    6

    4

    من هم فرمول يك رو ميشناسم و هم فراري رو …فكر نكنيد كه شما تنها ادمي هستيد كه از تاريخچه مسابقات و كارخانجات خبر داريد …در مورد دغدغه هام بايد بگم انتظار ندارم يه فن فراري دركشون كنه مگه اينكه خيلي منصف باشه كه شما نيستيد متاسفانه اما از جنس همون دغدغه هايي اند كه يه زماني فراري فن ها داشتند اينكه كي به باريچلو دستور تيمي بديم كه شوماخر اول بشه دقيقا برعكس چيزي كه ميگي اونموقع ها هميشه فراري ها ١/٢ ميشدن البته با اين تفاوت كه حتي نفر اول و دوم از قبل معلوم بودن باز خدا پدر توتو ولف رو بيامرزه كه لااقل اجازه رقابت درون تيمي رو ميده بعله قديم ها هم اينجوري بود فاصله امتيازي ردبول و فراري رو با رقبا رو ميشه با يه گوگل ساده پيدا كرد خداروشكر خارجي ها اينترنت رو ساختن كه ما ايراني ها نتونيم سر يه مسابقه ساده دروغ بگيم و هموطن خودمون رو آزار بديم…شما كه فكر مي كني تنها فرمول پدياي زنده دنيايي حتما پيست هاكنهايم سال١٩٨٧ و ماشين ويليامز رو يادت مياد ماشين اونقدر برتر بود كه همه ماشينهاي ديگه رو لپ كرد همه رو ..الان مرسدس اونقدر خوب نيست كه بشه باهاش ردبول يا فراري رو لپ كنه…من نوشتم كه ناراحتي طرفدارهاي تيم هاي ديگه رو درك ميكنم اما اين عصبانيت كه تا حد توهين كردن پيش ميره رو نه…قاعدتا بايد ميشد كه دوست باشيم كري بخونيم حتي گردهمايي برگزار كنيم اما شما كه تو فضاي مجازي. اينقدر عصبانيي بيرون چيكار مي كني مرسدس فن ها رو دار ميزني؟

   • هومن

    1

    3

    یه لایک خفن برا اقا احسان عزیز که با سند و مدرک صحبت کردن. احسنت به شما

دیدگاه خود را بیان کنید