فرمول یک ایران – مدافع عنوان قهرمانی 2016، لوئیس همیلتون توانست پیروزی مسابقه ی مکزیک را بدست آورد اما هنوز هم تیمی او، نیکو روزبرگ پیشتاز جدول رده بندی با اختلافی 19 امتیازی است و تنها دو مسابقه به پایان فصل باقیست.

قهرمان سه دوره فرمول یک قبول دارد که به احتمال زیاد قهرمانی را از دست خواهد داد، حتی اگر بهترین عملکرد خودش را داشته باشد. اما شکست در این فصل، آسیب کمتری را نسبت به 2007 به او خواهد زد، زمانی که او قهرمانی را فقط با یک امتیاز واگذار کرد.

راننده ی بریتانیایی مرسدس در این باره اذعان داشت:

من در حال حاضر تمرکزی بر روی قهرمانی ندارم، تنها تمرکز من برای پیروزی در مسابقات پیش رو است تا بهترین اجرا را داشته باشم.

من از قبل ترها نیز برای شکست آماده شده ام. من در 2007 قهرمانی را از دست دادم، و می دانم که از دست دادن قهرمانی در این سال، دردناک تر از سال 2007 نخواهد بود.

من مسابقات و قهرمانی های زیادی را در زندگی حرفه ای خود از دست داده ام، و این چیزی نیست که تجربه نکرده باشم.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

من در حال حاضر در سناریوای قرار دارم که احتمال شکست من بیشتر از پیروزیست. هضم آن کمی سخت است اما نمی توان کاری کرد.

زندگی در حرکت است و من نیز حرکت خواهم کرد. من هنوز هم سه قهرمانی دارم. من برای سال آینده امیدوار هستم و مشکل قابلیت اطمینان ندارم.

همیلتون در این فصل هشت پیروزی بدست آورد و تعداد پیروزی های او به عدد 51، مساوی با آلن پراست رسید و هدف بعدی او، 91 پیروزی مایکل شوماخر افسانه ایست.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

17 دیدگاه

 1. علیرضا

  22

  35

  دخیل ببند به رفقای انگلیسیت و لابی بازی،
  بلکه حاجت روا شی بتونی قهرمانی رو از روزبرگ بگیری
  در غیر این صورت امکان نداره بتونی قهرمان شی
  موفق باشی
  🙂
  دوستدارت، علیرضا ❤

  • MAX

   32

   15

   حیف شد مسابقه مالزی که همیلتون موتور سوزوند در حالی که اول بود وگرنه الان نیش بعضی ها باز نبود .بازم امید هست . فقط همیلتون. پسر سریع

   • 2L : Love & Lewis

    22

    9

    MAX جان داداش جواب اینارو نده،حتی از من میشنوی این کامنتا ارزش نداره که حتی دیسلایک شون کنی.بیخیال…بعضی خوشحالا هم بدونن اولا روزبرگ هنوز قهرمان این فصل نشده ثانیا اگرم بشه،این میشه تازه اولین!!!
    قهرمانیش.هروقت سه بار تونست قهرمان بشه اونوقت تازه میرسه به همیلتون.هرچند بهتون حق میدم اولین قهرمانی روزبرگه(اونم شاید) و شما هم خیلی ذوق دارین آخه تاحالا جام رو بالا سر روزبرگ ندیدین(چه صحنه عجیبی 🙂

   • ali911

    6

    0

    وای نمی دونم یهویی چی شده من اینقد با شما موافقم. یخورده عجیبه شاید. اوخی کوچولو. بجنب امسال دیگه احتمالا آخرین سال سلطه مرسدسه. یا لااقل سالی که خیلی خوش شانستر از همیلتون بودی. البته از من باشه میگم 50،50 هستش چون واقعا دیدیم که چهارتا اولی پشت سر هم راحتتره تا 4 تا دومی پشت سر هم. چون اول وضعیتش بهتره و سرحالتر. و اگه روزبرگ یه سومی بیاره یه دومی و همیلتون دوتا اولی، امتیازشون برابر میشه. فقط نمی دونم قانون اینجا چی میگه؟

   • 2L : Love & Lewis

    3

    0

    مخلصیم علی اقا

   • ali911

    2

    0

    ما چاکر شماییم حرف حساب جواب نداره

  • هومن

   19

   11

   دخیلو باید نیکو ببنده که به ارزوی بچگی اش که سه بار لوییز بش رسیده برسه.اونم تازه برا اولین بار… حاجی هنو صحبت پراست کهنه نشده 51 واین اخر کار نیست خعلی مخلصیم علیرضا خان دوستار قلب شما اویلا.

   • reza

    11

    12

    بنده خدافتل چی بگه که چهارسال پیاپی قهرمان شده…….

   • 2L : Love & Lewis

    18

    2

    آقا رضا بااجازتون مقایسه روزبرگ و همیلتون بود فک کنم!

 2. علی

  12

  8

  با سلام به دوستان گرامی
  خواهش می کنم از این بحثهای خاله زنکی نکنید هم لوییس و هم نیکو هر دو تو یه تیم هستن ایم مثل اینه بگی اینیستا بهتره یا ژاوی؟؟؟هر دو خوبن من قبلا گفتم نیکو باهوشتره همیلتون شجاع تر اینو از تیپ رانندگی این دو می شه فهمید حالا این اول شه چیزی به ما نمی رسه اون اول بشه هم همینطور .این بحثها و کل کل های مضحک بی مورد به جایی نمی رسه یادمون باشه اینها هر زوری زدن هر امتیازی گرفتن با پیکانهای نقره ای بودن و همین رقابت و جنگندگی و سخت کوشی اینها را جذاب می کنه نه اینکه حتما القا بشه که فلانی بهتره یا بهمانی

 3. Korosh

  19

  0

  مالزی موتور نسوزونده بود این بحثا هم نبود
  البته مرسدس اینا دست فتل یا آلونسو بود قهرمانی همینجای فصل مشخص شده بود

  • ali911

   6

   0

   دست وتل و آلونسو یا همیلتون و وتل یا آلونسو و وتل(هر سه حالتو بررسی می کنم که نگین به زور یکیو انداختی بیرون) می افتاد چی میشد!!!

دیدگاه خود را بیان کنید