فرمول یک ایران – مائوریزیو آریوابنه مدیر تیم فراری در پایان مسابقه جایزه بزرگ مکزیک اعلام کرد که پنالتی سباستین فتل یک تصمیم گرفته شده بر اساس بروکراسی بوده است.

فتل با دریافت 10 ثانیه جریمه از رده سوم به رده پنجم سقوط کرد. فتل که مسابقه را از جایگاه هفتم آغاز کرده بود با مدیریت خوب لاستیک های سافت، خود را به رده چهارم رساند و پس از تعویض لاستیک از سافت به مدیوم سعی در نزدیک شدن به ورشتپن را داشت.

پس از پیت استاپ دوم، ریکاردو با استفاده از لاستیک های سافت خود را به فتل رساند و قصد سبقت گرفتن از او در وردوی پیچ چهار داشت که با حرکت رو به داخل فتل مجبور به ترمز گیری شد.

در نهایت فتل در جایگاه چهارم مسابقه را به پایان رساند اما به دلیل 5 ثانیه پنالتی ورشتپن به روی سکو رفت. اما در پایان مسابقه مسئولین برگذار کننده با جریمه 10 ثانیه ای، فتل از رده سوم به پنجم تنزل یافت.

با این جریمه ها ریکاردو سوم ، ورشتپن چهارم و فتل پنجم شدند. آریوابنه در پایان مسابقه گفت:

ما کاملا سزاوار این نتیجه بودیم که متاسفانه به خاطر بروکراسی و مسائل پشت پرده از دست دادیم.

تمام تیم کاملا متحد بودیم و به دنبال ثبت نتیجه ای خوب عملکردی متفاوت بودیم. استراتژی ما بسیار مناسب بود و راننده ها خوب عمل کردند.

اما متاسفانه با تصمیم نا خوشایند استوارت ها جریمه شدیم که به نظر من بسیار سخت گیرانه و نا عادلانه بود.

فراری در حال حاضر با 62 امتیاز کمتر نسبت به ردبول در جایگاه سوم سازنده ها قرار دارد. این در حالی است که تنها دو مسابقه به پایان فصل باقی مانده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

 1. صادق

  20

  19

  یه فصل کامل اومد و رفت ما یه استراتژی درست و حسابی از فراری ندیدیم
  توی یه مسابقه یه استراتژی خوب پیاده کردن که اونم دوستان هوادار مکس به کاف! دادن

 2. Sina j.v.n

  20

  14

  وقتی که کسی رو که از موتور میدونه رو گذاشتن مدیر داخلی تیم باید هم نتیجه اینطوری باشه.
  شما نتیجه نگیرید و بگید پشت پرده یه چیز هایی بود.
  باش توی مکزیک یه چیزهای پشت پرده بوده توی 18 تا مسابقه دیع چی بود ?.
  FA14 ?

 3. Scu

  15

  2

  اصن برش نداريد يه ذره
  خيلي راحت سومي رو تبديل به پنجمي كردن و شما فقط نگاه كرديد 😐
  مكس همون شروع ريس نيكو رو از پيست بيرون كرد ولي پنالتي نگرفت
  همون كارو ساينز با الونسو انجام داد و 5 ثانيه پنالتي گرفت
  اين فصل كه داره تموم ميشه،اميدوارم اين تيره روزي هاي تيم محبوبم تموم بشه و دوباره بشه همون فراري ك كل دنيا انتظارشو دارن

 4. ایمان

  6

  15

  دراین که داورا جانبدارانه رفتار کردن شکی نیست.فیا و اکلستون سعی میکنن همیلتون کم قابلیت رو قهرمان کنن.اما فراری هم از نظر کادر و راننده خیلی ضعیف شده و فتل به هیچ عنوان در حد آلونسو ظاهر نشده.سالهای گذشته هم آلونسو با ماشینهای فراری که از نظر سرعت خیلی عقبتر از ردبول بود معجزه میکرد

  • Sina j.v.n

   11

   4

   آلونسو اگه توی فراری بود توی این دوسال حداقل حداقلش برای سومی میجنگید و میتونست بیشتر از فتل امتیاز بگیره من اینو از روی سال 2014 میگم که چند برابر کیمی امتیاز گرفت و مجارستان رو همه به یاد دارن که چه کاری کرد آلونسو با اون ماشین افتضاح فراری.
   FA14 ?

   • ali911

    9

    0

    داداش استراتژی های امسال فراری رو درنظر بگیری جواب سوالته که چرا آلونسو از وتل بهتر امتیاز می گیره.
    انصافا استرالیا و کانادا و اسپانیا سه تاش مال وتل بود که استراتژیستان محترم میذاشتن. دومی مونزا و امتیاز از دست رفته تو اتریش و سکوی ژاپن رو هم حساب کنی الان باید وتل با ریکیاردو رقابت می کرد حتی با این لگنش.

   • f2004

    5

    0

    تازه چهارتا مسابقه رو هم نبود اینم اضافه کن

 5. محمد

  9

  0

  اگر همون لحظه داورا مکس رو مجبور میکردن مقام رو پس بده همه چی درست میشد. ولی به نظر من داوری ناعادلانه بوده. کار درستی کرد فحش داد. لیاقت داورا همین بود

دیدگاه خود را بیان کنید