فرمول یک ایران – بعد از صحبت های مکس ورشتپن درباره ی قهرمان چهار دوره فرمول یک، سباستین فتل اذعان داشت که او هنوز بچه است و باید چیزهای زیادی را بیاموزد.

در جریان مسابقه مکزیک، ورشتپن که لاستیک های کهنه تری در اختیار داشت، زیر فشار فتل مجبور شد پیچ را باز طی کند و حتی پیچ دوم را برای حفظ رده برید.

این حرکت بعد از مسابقه بررسی شد و ناظران برای او پنج ثانیه پنالتی در نظر گرفتند که باعث شد راننده جوان ردبول یک سکو را از دست بدهد و بعد از مسابقه با عصبانیت درباره ی فتل گفت:

حداقل من بلدم پیچ را به صورت صحیح پشت سر بگذارم، اما فتل بلد نیست.

به نظرم فتل باید به مدرسه برگردد تا طرز درست صبحت گرفتن را یاد بگیرد. او هر وقت ناامید می شود مانند یک بچه در رادیو فریاد می زند.

راننده ی فراری نیز در واکنش به اظهارات ورشتپن گفت که بعضی از رفتارهایش ممکن است به خود او آسیب وارد کند. او گفت:

مکس بچه ی خوب و مهاجم سریعی است.

او از محدودیت ها آگاه است اما منظورم محدودیت های منفی نیست. اما او هنوز بچه است اما در کل دوستش دارم، و چیزهایی در پیست وجود دارد که باید یاد بگیرد و آرام باشد.

او بعضی وقت ها بیشتر از آنکه که به خودش کمک کند، به خودش صدمه وارد می کند.

لوئیس همیلتون و سباستین فتل

لوئیس همیلتون و سباستین فتل

در طول مسابقه، فتل که رده خود را از راننده ردبول پس نگرفته بود در رادیو خود خطاب به مدیر مسابقه فیا، چارلی وایتینگ گفت:

برو گمشو!

فتل همچنین درباره ی این تیم رادیو افزود:

من فورا آمدم که چارلی را ببینم. من با احترام به پیش او رفتم تا این مورد را توضیح دهم.

من نمی دانم چرا شما اینقدر سر و صدا می کنید و چنین سوالی را می پرسید. مطمئنا این چیز خوبی برای گفتن نیست اما قطعا در آن موقع عصبانی بوده ام و آدرنالین بالایی داشتم.

راننده ی فراری همچنین درگیری هایی را نیز با هم تیمی ورشتپن، دنیل ریکاردو داشت که این درگیری باعث شد بعد از مسابقه ده ثانیه پنالتی دریافت کند.

در دور های پایانی ریکاردو در حال نزدیک شدن به فتل بود، راننده آلمانی نیز قصد سبقت گیری از مکس ورشتپن داشت که باعث خروج ورشتپن از پیست و رفتن به روی چمن ها شد. لحظاتی بعد از این اتفاق در پیچ شماره ۴ ریکاردو قصد سبقت گیری از سباستین فتل را داشت که با توجه به قفل شدن چرخ هایش موفق به انجام این کار نشد و فتل به خوبی شرایط را کنترل کرد تا از بروز حادثه جلوگیری کند. فتل در این باره نیز اذعان داشت:

مکس ورشتپن، سباستین فتل و دنیل ریکاردو

مکس ورشتپن، سباستین فتل و دنیل ریکاردو

من باید دوباره به آن صحنه نگاه کنم.

من شدیدا در حال رقابت بودم و فکر می کردم که فضای کافی را به او دادم که این طور هم بود.

فقط می خواهم  بگویم که میخواهم این صحنه را دوباره با دنیل ببینم. اگر چیزی وجود دارد با او صحبت خواهم کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. کورش

  5

  11

  تلفظ درست نام راننده ی آلمانی ردبول مکس فرشتپن هستش نه ورشتپن، V در زبان آلمانی ف تلفظ میشود، شما که همه ی مطالبتون بسیار عالی و کم نقص هستش لطفا این مورد رو هم در نظر بگیرین

  • MeM

   5

   1

   دوست عزیز فشتاپن آلمانی نیست هلندیه
   البته درست میگی که v توی زبان هلندی هم مثل آلمانی ف تلفظ میشه و تلفظ درست اسمش هم فشتاپن هست

  • Mohammad

   2

   0

   مکس فشتاپن درست ترینه چون آلمانی ها حرف (ر) را در مواقعی ق تلفظ میکنند در مواقعی هم اصلا تلفظ نمیکنند با تشکر از توضیحتون ولی بستگی داره که با چه زبانی مسابقه رو میبینیم و از کدوم کانال اگر از شبکه آلمانی زبان باشه مکس ورشتاپن هلندی از زبان مجری آلمانیه شبکه قطعا فشتاپن تلفظ و شنیده میشه ولی اگر از بی بی سی یا اسکای انگلیسی زبان ببینیم قطعا مکس ورشتاپن تلفظ و شنیده میشه .چاکریم

   • ali911

    9

    1

    آخ گفتی هیجان اگه به پارتی و خودکشی و تصادف باشه و طرفدارا دنبال این چیزا من ترجیح می دم جز طرفدارا نباشم.

   • f2004

    8

    0

    منم موافقم هیجان اعتبار فرمول یکه این هیجان به خاطرراننده های افسانه ای مثل فتل- آلونسو-رایکونن-جنسن باتن-فیلیپه مسا-همیلتون-رزبرگ هست به خاطرمهارت این هاهست که فرمول یک فرمول یکه نه صرفا به خاطرتصادف-کثیف کاری-حمایت-مالدونادو-ورشتپن هرزه هایی مثل این هاوعمومارکو-اکلستون و این هاو…

 2. مهران

  3

  0

  بنظر من زمانی فرمول ۱ جذاب میشه که دوباره غرش ماشینها رو‌ بشنویم و قوانین دست و پا گیره الکی، مزاحم راننده ها نباشه و این توانایی راننده ها باشه که قهرمان رو‌ مشخص کنه، نه مثل الان که شبیه بازی کامپیوتری شده.
  فرمول ۱ یه مسابقه رانندگیه و انسان پشت فرمون ماشین نشسته، ربات که نیست که مثل ساعت هم چی رو انجام بده ،همین اتفاقاته که مسابقه رو جذاب میکنه

دیدگاه خود را بیان کنید