فرمول یک ایران: از بیشترین اختلاف پیروزی تا آمار موفق ترین ها، در گرندپری مکزیک به روایت اعداد…

 

100                                                                                                                                                   

ادی چیور، راننده ی آمریکایی، صدمین استارت فرمول یک خود را در مکزیک زد. او با تیم اروز چهارم شد. ادی سی و دو مسابقه ی دیگر را شروع کرد تا به رتبه ی اول رانندگان آمریکایی از لحاظ تعداد استارت در فرمول یک برسد.

ادی چیور

ادی چیور

 

183

در مسابقه ی استرالیای 2006، هر دو خودروی فراری از دور خارج شدند. 183 مسابقه بعد، دوباره این اتفاق افتاد. مسابقه پارسال را به یاد می آورید؟

 

366.4

پاستور مالدونادوی کبیر با خودروی لوتوس خود، بیشترین سرعت ثبت شده ی فصل گذشته را به نام خودش زد. 366 کیلومتر بر ساعت که در انتهای مستقیمی پیست هرمانوس رودریگز به ثبت رسید.

 

0

گرهارد برگر برای رسیدن به اولین پیروز خود و تیمش (بنتون) در فرمول یک در مسابقه ی مکزیک سال 1986 هیچ پیت استاپی انجام نداد.

 

6

تنها شش راننده ی مکزیکی موفق به شروع مسابقه در فرمول یک شده اند. استبان گوتییرز، سرجیو پرز، هکتور ریبک، پدرو و ریکاردو رودریگز، موسس سلانا.

سرجیو پرز

سرجیو پرز

2229m

بیشترین اختلاف یک پیست از سطح دریا که متعلق به پیست کشور مکزیک است.

 

101.1

بیشترین اختلاف پیروزی در اولین جایزه بزرگ فرمول یک در مکزیک به دست آمد. جیم کلارک با اختلافی صد ثانیه ای، مسابقه را از جک برابام برد!

 

1

تنها یک راننده ی مکریکی موفق به برد جایزه بزرگ در فرمول یک شده است. پدرو رودریگز، دو برد در کارنامه ی خود دارد. جایزه بزرگ آفریقای جنوبی 1967 و گرندپری بلژیک سال 1970

 

4

بهترین نتیجه ی یک مکزیکی در خانه. پدرو رودریگز در مسابقه ی سال 1968 به مقام چهارم رسید.

 

پدرو رودریگز

پدرو رودریگز

 

3

سرجیو پرز، سه بار توانسته سریعترین دور یک گرندپری را به نام خود ثبت کند. بیشتر از هر مکزیکی دیگری!

 

60

از شش مسابقه ی اول فرمول یک که در مکزیک برگزار شد، چهار مسابقه با اختلاف بیش از یک دقیقه (بین خودروی اول و دوم) به پایان رسید!

 

1.336

نزدیکترین رقابت مکزیک در سال 1991 رقم خورد. ریکاردو پاتریسی، با اختلافی کمتر از دو ثانیه همتیمی خود( نایجل منسل) را شکست داد و پیروز مسابقه شد.

نایجل منسل و ریکاردو پاتریسی

نایجل منسل و ریکاردو پاتریسی

 

2

هیچ راننده ای نتوانسته بیش از دو بار مسابقه ی مکزیک را ببرد. جیم کلارک، نایجل منسل و الن پراست، موفق ترین راننده های این پیست هستند.

 

16

تا کنون شانزده گرندپری فرمول یک در مکزیک برگزار شده است.

 

5

بیشترین تغییر رهبر مسابقه در سال 1968 اتفاق افتاد. این عنوان، پنج بار بین سه راننده (جکی استوارت، جو سیفرت و گراهام هیل) دست به دست شد.

 

100

صد در صد رانندگان فعال مکزیکی حداقل یک سریعترین دور در کارنامه ی خود دارند. استبان گوتییرز، اسپانیای 2013 و سرجیو پرز، موناکو 2012، مالزی 2013 و اتریش 2014.

 

به نظر شما کدام رکورد در مسابقه این هفته شکسته خواهد شد؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. saeed

  4

  3

  رکورد رو سکو نرفتن پسر ژرمن فراری

  ولی یکی بگه چرا نوشتین مالدونادو کبیر؟???
  خیلیهای دیگ استحقاق این اسمو داشتن مث الونسو یا فتل و رایکونن ولی ب مالدونادو میگن؟؟؟???

 2. DRC

  1

  0

  دوستان پیست هرموناس رودریگز مکزیک توسط بنر ها و تابلوهای J.W احاطه شده. از همین الان خودتون رو اماده کنید و بر اعصاب مسلط باشید . شبکه ورزش پخش نکنه سنگین تره!!!

دیدگاه خود را بیان کنید