فرمول یک ایران: ژاک ویلنوو، قهرمان سال 1997 فرمول یک ، عملکرد دنیل کویات را ضعیف دانست و اعلام کرد تصمیم مدیران تورو روسو مبنی بر تمدید قرارداد پسر روس، او را متعجب کرده است.

همان طور که میدانید، کویات در اواسط  فصل از تیم ردبول جدا شد و به تیم پشتیبان یعنی تورو روسو پیوست و در جریان گرندپری آمریکا، قراردادش با این تیم تا پایان فصل 2017 تمدید شد.

اما ژاک ویلنوو عقیده دارد که این تصمیم صرفا بر اساس نتایج او گرفته نشده و عوامل دیگری هم در این اتفاق نقش داشته اند.

از این تمدید قرارداد متعجبم! نتایج او اصلا برای ادامه ی حضورش در فرمول یک مناسب نیستند. حدس میزنم او از جهات دیگری برای تیم اهمیت داشته باشد.

کویات ، ساینز و فتل

کویات ، ساینز و فتل

از نگاه آمار، کویات در مدت حضورش در تورو روسو 14 امتیاز کسب کرده و کارلوس ساینز در مدت مشابه موفق به کسب 34 امتیاز شده است. اکثر افراد گاراژ این تیم از جمله مرد اول تورو روسو، فرانتس تاست، از بازگشت دنیل به فرم ایده آل خودش خبر میدهند. اما ژاک نظر متفاوتی دارد:

از وقتی به تورو روسو تبعید شده، پیشرفت خاصی نکرده است. او بار ها مغلوب ساینز شده. آن دو اصلا در یک سطح نیستند. تورو روسو هم تیمی نیست که راننده هایش را با قرارداد های طولانی پیش خود نگه دارد، پس باید یک دلیل دیگری برای این تصمیم وجود داشته باشد.

شاید در بحث توسعه و پیشرفت خودرو همکاری خوبی با تیم دارد یا مسائل دیگری که از آن بی خبریم.

در پایان خبرنگار موتوراسپورت از ژاک درباره ی پتانسیل راننده های تیم تورو روسو برای حضور در ردبول پرسید و او پاسخ داد:

ردبول، دو راننده از بهترین های فرمول یک را دارد. به نظرم جا به جایی آن ها (حداقل در کوتاه مدت) اتفاق نخواهد افتاد. تورو روسو در مسیر تبدیل شدن به یک تیم معمولی و پایین جدولی است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید