فرمول یک ایران : پیست آستین آمریکا دارای 20 پیچ بوده که 11 پیچ آن چپگرد و 9 پیچ آن راستگرد است… مسیر پیست دارای اختلاف ارتفاع بوده که بیشترین آن قبل از پیچ اول است. مسیر ریسینگ لاین این پیست که ترکیبی از پیچ های پرسرعت و کم سرعت است، اتومبیل ها را نیازمند به چسبندگی مکانیکی (مکانیکال گریپ) می کند.

پیست آمریکا همراه با شماره پیچ ها و مناطق DRS

پیست آمریکا همراه با شماره پیچ ها و مناطق DRS

پیچ های اول و دوم:

همان طور که گفته شد اختلاف ارفاع زیادی قبل از این پیچ وجود دارد، این موضوع باعث کم شدن دید راننده نسبت به رمپ مرکزی می شود. از آنجا که پیچ اول سنجاقی است، ریسینگ لاین آن باید با ایپکس دیر هنگام باشد ولی اختلاف عرض مسیر باعث شده تا رانندگان بتوانند بدون نیاز به ریسینگ لاینی با ورودی باز، ایپکس دیر هنگام را بزنند.

در پیچ دوم که ریسینگ لاین پیچ های سریع را دارد، مسیر ریسینگ لاین وابسته به سبک ورود راننده به پیچ سوم ممکن است کمی تغییر کند.

 

usa-t01-02

 

پیچ های سوم تا نهم :

به ترن هوایی خوش آمدید… ترنی هیجان انگیز تر از پیچ های سوم به بعد پیست سوزوکا ژاپن یا آن پیچ های معروف پیست سیلورستون انگلیس…

نکته ی حائز اهمیت در این گونه پیچ ها این است که اگر در انتخاب ریسینگ لاین و ایپکس یک پیچ اشتباه کنید، تا انتهای این مجموعه پیچ ها ریسینگ لاین تمام پیچ ها را اشتباه طی خواهید نمود و این منجر به از دست دادن زمان بسیار زیادی خواهد شد.

بین پیچ های چهار و پنج یک ترمزگیری دنباله ای توسط راننده انجام می شود و ترمزگیری بعدی به همین روش بین دو ایپکس  ریسینگ لاین پیچ ششم انجام می شود (پیچ ششم یک پیچ با ریسینگ لاینی با ایپکس دوبل است)… بعد از آن ورودی پیچ های هفتم و هشتم ترمزگیری دارد و مهم ترین بخش این ترن پیچ نهم است که قبل از مسیر مستقیم قرار دارد و باید حتما از ریسینگ لاین با ایپکس دیرهنگام استفاده شود تا اتومبیل سرعت مناسب برای مسیر مستقیم بعد از پیچ نهم را داشته باشد.

 

usa-t03-09

 

پیچ های 10 و 11 :

پیچ 10 که یک قوس به سمت چپ است و دارای اختلاف ارتفاع است، با ریسینگ لاین عادی طی می شود و حفظ سرعت به دست آمده از پیچ نهم در هنگام عبور از پیچ 10 اهمیت دارد.

پیچ 11 یک پیچ سنجاقی است که قبل از طولانی ترین مسیر مستقیم این پیچ قرار دارد که هر ریسینگ لاینی به غیر از ریسینگ لاین با ایپکس دیر هنگام اشتباه محض است. داشتن سرعت بالاتر در مسیر های مستقیم تنها راه پیروزی است.

 

usa-t10-11

 

پیچ های 12 تا 15 :

پیچ 12 در انتهای مسیر مستقیمی ریسنگ لاین سخت دارد چرا که اشتباه در پیدا کردن نقطه ی ترمزگیری قبل از پیچ می تواند کل ریسینگ این را خراب کند.

پیچ 13 با ایپکسی نسبتا دیر هنگام طی می شود مسیر پیچ 14 با فرمان باز طی می شود تا سرعت گیری راحت تر انجام شود. ورودی پیچ 15 نیز باز طی می شود تا راننده بتواند تا حد امکان دیرتر ترمزگیری کند و از روش ترمزگیری آستانه ای استفاده کند.

خود پیچ 15 نیز با ایپکس دیر هنگام طی می شود تا راننده سرعت لازم برای مسیر پر سرعت پس از آن را به دست آورند.

 

12-15-copy

 

پیچ های 16 تا 18 :

مسیر پیچ های 16 تا 18 یک کمان نامتقارن است که راس آن در پیچ 17 بوده و ایپکس نیز در همین پیچ زده می شود. به طور کلی ورودی و خروجی با ریسینگ لاین با ز طی می شودو در بیشتر مسیر پیچ، اتومبیل از رمپ داخلی فاصله دارد.

 

16-18-copy

 

پیچ های 19 و 20 :

پیچ 19 با زاویه ای کمتر از 90 درجه است که دارای شیب عرضی معکوس (به سمت خارج) است که باعث شده زدن ایپکس دیر هنگام بسیار سخت شود و رانندگان ترجیح می دهند تا با حفظ سرعت ریسینگ لاین با ایپکس هندسی را انتخاب کنند.

پیچ 20 نیز یک پیچ سنجاقی و پیش از مسیر مستقیمی خط استارت است و باز هم ریسینگ لاین با ایپکس دیر هنگام در این پیچ حائز اهمیت بسیار زیادی است.

 

19-20-copy

 

موفق و سربلند باشید …

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Saeed

  0

  0

  یکی از 3 پیست محبوب منه.امیدوارم ریس خوبی باش و غیر قابل پیش بینی.مث پارسال.ضمنن باید بگم از ریس امریکا پارسال بود ک ب اف 1 علاق مند شدم.??

 2. HAMED

  1

  0

  تو شبیه ساز همیشه تو پیچ 15 و پیچ 20 زمان از دست میدم نمیشه با اطمیان گاز داد
  پیچ 1 هم به قول راننده ها از اون پیچ های tricky هستش

 3. زاهدی

  1

  0

  اگه اشتباه نکنم مطمن نیستم ولی نفر اول پل پوزیشن سمت راست قرار میگیره و نفر دوم سمت چپ در این صورت وقتیاولین پیچ چپ گرد باشه مثل اینجا نفر دوم داخل پیچ قرار می گیره …به نظرتون تو این حالت دوم شدن مزیت بیشتری حساب نمیشه (کسی می تونه جواب بده تشکر می کنم)

دیدگاه خود را بیان کنید