فرمول یک ایران: فردریک واسر، مدیر تیم فرمول یک رنو، از والتری بوتاس فنلاندی به عنوان یکی از چند گزینه ی این تیم برای ترکیب فصل بعد نام برد.

تیم رنو تایید کرد که نیکو هالکنبرگ سال بعد به جمع فرانسوی ها اضافه خواهد شد اما گمانه زنی ها برای تعیین راننده ی دوم هنوز ادامه دارد. لیستی که در آن اسامی کوین مگنوسن، جولین پالمر و راننده ی تازه‌وارد مانور، استبان اکون هم به چشم میخورد.

طبق گفته های آقای واسر نام والتری بوتاس هم به این لیست اضافه شده. طبیعی است رنو در مسیر بازگشت به روز های طلایی خود، نیاز به دو راننده ی حرفه ای و با تجربه دارد. اما آیا فنلاندی میتواند یکی از دو راننده ی این تیم برای فصل بعد باشد؟

والتری بوتاس

والتری بوتاس

در ادامه بخشی از مصاحبه ی فردریک واسر را با روزنامه ی فرانسوی اکیپ را مرور میکنیم.

والتری را به خوبی میشناسم. از نظر من او یکی از رانندگان سطح اول فرمول یک است. عملکردش را به دقت بررسی میکنم.

او هم یکی از رانندگانی است که ما خواستار ثبت قرارداد و جذبش هستیم اما گمان میکنم او قراردادش را با ویلیامز تمدید کند. وقتی یک تیم اقدام به این کار میکند یعنی علاقه ای به از دست دادن راننده اش ندارد. همین مسئله کار را برای ما پیچیده میکند.

والتری بوتاس از سال 2013 با تیم ویلیامز به فرمول یک آمد. 73 استارت، 9 سکو و یک سریعترین دور در کارنامه ی حرفه ای خود دارد. او در سال های 2009 و 2010 برنده ی مسابقات مسترز فرمول 3 شد. همچنین در سال 2011 در تیم ای‌آر‌تی با رهبری واسر به قهرمانی مسابقات GP3 دست یافت.

باید دید آیا بوتاس هم خواستار تعویض تیم خود برای فصل 2017 است یا به تمدید قرارداد با ویلیامز فکر میکند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید