فرمول یک ایران – نیکو هالکنبرگ راننده آلمانی فورس ایندیا جدایی خود را از تیم فورس ایندیا تایید کرد و رنو را مقصد بعدی خود اعلام کرد.

هالکنبرگ که پنج سالی برای فورس ایندیا رانندگی کرده است در جدول راننده ها با 54 امتیاز در رده نهم قرار دارد و با رقیب و هم تیمی خود سرجیو پرز 29 امتیاز فاصله دارد.

پرز نیز یکی از گزینه های فورس ایندیا بود که با رد پیشنهاد تیم فرانسوی در فورس ایندیا مانگار شد. هالکنبرگ گفت:

من بسیار خوشحالم که به رنو پیوستم. رنو یکی از بازیگران اصلی فرمول یک است و خاطرات فوق العاده ای از آن به یاد داریم.

با وجود رنو، مایکل شوماخر تنها کسی نبود که آلمان را به برترین کشور در فرمول یک تبدیل کرد، او همچنین در من احساس شور و شعف برای حضور در فرمول یک ایجاد کرد.

من به عنوان بخشی از خانواده رنو تمام تلاشم را برای بهبود و ارتقای خودرو انجام خواهم داد و امیدوارم در آینده شاهد حوادث خوبی برای رنو باشیم.

در این چند مسابقه آخر فصل من و سرجیو تمام سعی خود را برای رسیدن به مقام چهارمی در رده بندی تیمی انجام خواهیم داد.

این نتیجه بهترین نتیجه تاریخ فورس ایندیا و همچنین یک پایان خوش برای من قبل از ترک این تیم خواهد بود. من از فورس ایندیا برای دادن اجازه برای انتخاب تیم سال آینده تشکر می کنم.

بعد از پیوستن  هالکنبرگ حال سوال این است که چه کسی جای هم تیمی او در رنو خواهد گرفت. کوین مگنوسن و جولین پالمر از نامزد های این صندلی هستند ولی زمزمه هایی از نام استبان اکون نیز به گوش می رسد. رئیس رنو اسپورت جروم استرول گفت:

ما نیاز به یک راننده با تجربه و کارکشته داریم. نیکو یک انتخاب بسیار عالی برای ما است و می توانیم بر تجربه و استعداد او حساب باز کنیم.

نیکو به ما امکان تکمیل پروسه ارتقا خودرو می دهد و برای سال اینده می تواند یک امتیاز خوب برای ما به حساب بیاید.

من بسیار مشتاق هستم او را در خودروی جدید خود در سال اینده ببینم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید