فرمول یک ایران – تیم مرسدس ادعا می کند برای دو راننده خود نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون از تمام قدرت موتور استفاده نکرده است.

این تصمیم بعد از مشکل موتوری همیلتون در مالزی گرفته شد.

در پی از دست دادن موتور همیلتون در مالزی تیم در پی اقداماتی از جمله کمتر کردن فشار سوخت، از قدرت کمتر موتور برای جایزه بزرگ ژاپن استفاده کردند تا فرصت کافی برای پیدا کردن مشکل موتور همیلتون داشته باشند.

فقدان حالت افزایش قدرت موتور برای تعیین خط باعث از دست دادن سه دهم ثانیه شده و شاید این دلیل نزدیک شدن فراری در تعیین خط و فاصله 0.3 ثانیه ای فراری با مرسدس بعد از اختلافات حدود 1 ثانیه ای در دور های تمرینی باشد.

توتو ولف مدیر مرسدس نیز اعتقاد دارد اقدامات مرسدس برای کاهش فشار بر موتور برای حفظ آن بوده و امیدوار است این کاهش قدرت راننده های خود را در مسابقه به مشکل نیاندازد.  ولف در توضیح این مسئله گفت:

ما اقدامات لازم برای حفظ موتور را انجام دادیم، اما نمی دانیم که این کار واقعا از موتور بیشتر محافظت می کند!

این کار بر روی دور هایی که در مسابقه می زنیم نیز تاثیر دارد اما بعید می دانم این کاهش سرعت در مسابقه به اندازه تعیین خط باشد.

مرسدس امیدوار است با این اقدامات بتواند پاسخی برای مشکل موتوری در مالزی دریابد:

این اتفاق بدترین چیزی بود که می توانست رخ دهد. ما هیچ دخالتی در رقابت قهرمانی راننده ها نداشتیم.

این یک ورزش مکانیکی است و ما همچنان سعی می کنیم دلیل این مشکل را پیدا کنیم ولی این واقعا عجیب است که در طول هفته گذشته موفق به این کار نشدیم.

ما اقدامات لازم را انجام دادیم اما از این کار مطمئن نیستم و این دلیل در امان بودن ما در مسابقه فردا نیست. این وضعیت اصلا ساده نیست.

توتو ولف در مورد مشکل موتوری نیز گفت که تحقیقات در مقر مرسدس در بریکس ورث در حال انجام است و مهندس این تیم اندی کرول در حال تحقیق برای دلیل حادثه هفته گذشته است:

ما هر روز با آنها در تماس هستیم و مراحل تجزیه و تحلیل را دنبال می کنیم.

ما سعی در ساخت یک موتور مشابه موتور استفاده شده در مالزی داریم تا بتوانیم به دلیل این مشکل برسیم.

ما با راهکار هایی سعی در شبیه سازی شرایط مسابقه داریم تا علت این حادثه را ریشه یابی کنیم اما باید کمی صبور بود چون موتور تنها سه روز در اختیار آنها بوده است.

تیم شبانه روزی کار خود را برای پیدا کردن مشکل انجام می دهد.

تیم ویلیامز که از راه یابی به Q3 باز مانده است اعلام کرده که برای این مسابقه تغییراتی باید انجام دهد.

پد سیمندز مدیر فنی ویلیامز گفت:

ما برنامه هایی برای استفاده از موتور جدیدی را داشتیم ولی از این کار منصرف شدیم زیرا موتور قبلی خیلی آسیب ندیده است.

کارهای زیادی باید انجام دهیم. روغن ها را باید عوض کنیم و مراقب این موتور باشیم. اما تا زمانی که توضیح کاملی برای حادثه مالزی وجود نداشته باشد ما باید کمی محتاط باشیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. هومن

  0

  0

  من توصیه ام اینه تو این 5 مسابقه باقی مونده پشت بال دی ار اس همیلتون درشت و با رنگ قرمز بنویسن “بیمه ابوالفضل” شاید ماشین نترکه حداقل تو 5 مسابقه اینده. روزبرگم اصلا قطعه نیاز نداره فشار نمیاره تاحالا یه پنالتی هم برا تعویض قطعات نگرفته جا داره در این ایام سوگواری و تقریبا پایان فصل یه عرض ارادت خوبی خدمت همگان در اشتوتگارت کنیم(نه به خاطر مالزی به خاطر اتفاقات ابتدای فصل که الان داره… میکنه تو وضعییت همیلتون) بابت این اتفاق فرخنده…اه ببخشید درداور.

  • DRC

   0

   0

   روزبرگ پنالتی نگرفته؟ شوخخخخخخخخخخخی می کنی؟ اتریش یادت رفته ؟

   این پنالتی فتل گرفت به ضرر همیلتون شاید تموم بشه فردا چون جدا از اینکه باید فکر گرفتن پیچ 1 باشه بخشی از حواسش هم باید به پشت سرش و مالدونادو 19 ساله باشه. امسال که تا تونسته به رایکونن فتل و روزبرگ ضربه زده و از حمایت کامل فیا هم برخوردار بوده. شاید ژاپن نوبت همیلتون تنها حامی مالدونادو بین راننده ها باشه که بخشی از نبوغ مالدونادو رو بچشه !

   • هومن

    0

    0

    اتریش به خاطر تصادف خودش بود… دقت کن برادر من

  • DRC

   0

   0

   برادر این روزها کلا حالت خوش نیست. من همیشه دقت می کنم جنابعالی طبق معمول حواست نیست. توی اتریش روزبرگ 5 رده به خاطر تعویض گیربکس پنالتی خورد و در تعیین خط 2 شده بود اما از رده 6 استارت زد. به این خاطر 6 و نه 7 که فتل هم پنالتی خورده بود و از 9 شروع کرد. که وسط مسابقه تایر فتل ترکید

   • حامدHJ2228

    0

    0

    دمت گرم معلومه خفن پیگیری ها…
    تو همون مسابقه 3-4 دور مونده بود به آخر، دیوید کرافت گزارشگر اسکای رزبرگ رو چشم زد!!!!برگشت گفت رزبرگ هیچ وقت بیرون از سه نفر اول شروع کننده، مسابقه ای رو نبرده اگه ببره این میشه اولین بار!!!! که اون تصادف شد و بقیه ماجرا…

  • حامدHJ2228

   0

   0

   آره خب استاد…جالب و دردآوره که اگه همین موقعیت برعکس بود تحلیل شما میشد: مدیریت بینظیر همیلتون و فشار بیش از حد و غیر حرفه ای نیکو…

 2. مهرداد

  0

  0

  سخته واقعا پیداکردن دلیل به وجود اومدن این مشکل
  چون ده ها عامل باعث همچین مشکلاتی میشه
  باید ببینم این نابغه های مهندسی مکانیک چه چیزی رو کشف میکنن
  یکی از ارزوهای زندگیم که به گور میبرم احتمالا / دیدن از نزدیک کار این ابر مهندسینه مکانیکه

 3. DRC

  0

  0

  تا قبل از ژاپن در فصل 2016 همیلتون 8 بار پول گرفته که فقط در 3 موردش تونسته قهرمان بشه. (در کل 6 قهرمانی تا اینجا) . روزبرگ 7 تا پول گرفته که در 5 موردش به قهرمانی منجر شده . و جالب اینه این فصل هر موقع دو تا راننده مرسدس در استارت عملکرد بد داشتن و استارت بد زدن تیم براشون بهونه مختلفی از جمله کلاچ دنده هرزگردی فلت اسپات و … اوردن. خوب مرد باشید و علنا اشتباهات دو تا راننده رو قبول کنید یا جلو رسانه ها بگید.شوماخر تعداد قهرمانی هاش یه 23 تایی از تعداد پول پوزیشن هاش کمتر بوده اما راننده های مرسدس تعداد پول پوزیشن هاشون به شدت بیشتر از تعداد قهرمانی هاشون بوده. تازه خود همیلتون این فصل 3 قهرمانی ش پول پوزیشن نبوده و روزبر دو تا.

  الونسو 32 قهرمانی و 22 پول پوزیشن
  باتن 15 قهرمانی و 8 پول
  رایکونن 20 قهرمانی و 16 پول
  شوماخر 91 قهرمانی و 68 پول

  فتل 42 قهرمانی و 46 پول

  روزبرگ 22 قهرمانی و 30 پول پوزیشن
  همیلتون 49 قهرمانی و 57 پول پوزیشن

  آیرتون سنا 41 قهرمانی و 65 پول پوزیشن !!!!!!
  آلن پراست 51 قهرمانی و 33 پول پوزیشن ( نصف سنا )

  دنیل ریکیاردو 4 قهرمانی و فقط و فقط 1 پول پوزیشن ( موناکوی امسال)

  • هومن

   0

   0

   اول اینکه واقعا باید تحسین کنم این دقتتونو واین پیگیری خوب شما رو افرین.ثانیا تعداد برد های شومی 23 تا بیشتر از پول هاشه که شما اشتباه نوشتید.ثالثا: پول یه دور خوبه… همین نه تضمین یک شنبه است نه تضمین قهرمانی فصل.چه بسا عمده نیم فصل دوم 2014 روزبرگ پول داشت ولی همیلتون یکشنبه به عنوان پیروز میومد بیرون. یه نکته دیگه اینطور مقایسه ها چیزی رو در روز یکشنبه روشن و شفاف نمیکنه چون ما میگیم طبق فلان امار فردا این اتفاق میوفته بعد میبینی اااااه ماشین ترکید.اکی گلم؟ مثلا خود شما فرمودید همیلتون امسال 8 تا پول داشته که فقط 3تا تبدیل به برد شده الان یه نفر میگه خوب این چه راننده ایکه 5تا پول رو نتونسته تبدیل کنه به برد از یه طرف دیگه میگه اااه عجب راننده خفنیه نصف برد های فصلشو وقتی برده که پول نبوده پس نتیجه میگیریم این طور ارقام تاثیری تو پیش بینی یکشنبه نداره مثل خود سوزوکا تو دو سال گذشته که میدونی قضیه چی بود.ولی خیلی دقیق وزیبا بود حرفات باریکلا نمردیم و یکی این مدلی کامنت داد.موفق باشید.

   • DRC

    0

    0

    به جای اینکه بیشتر بنویسم اشتباها کمتر نوشتم. این یه جا رو حق با شما بود برادر اشتباه کردم

دیدگاه خود را بیان کنید