فرمول یک ایران – سباستین فتل اعلام کرد از واکنش های بعد از حادثه مالزی بسیار شگفت زده شده است و هرگز دست به اقدامات عجولانه در رانندگی نزده است.

در شروع مسابقه مالزی جایی که فتل سعی داشت از داخل پیچ 1 از ورشتپن سبقت بگیرد، این درگیری با راننده ردبول باعث برخورد با نیکو روزبرگ، راننده آلمانی مرسدس شد و فرصت طلایی برای کسب رده دومی به ورشتپن داد.

بعد از این حادثه مکس ورشتپن حرکت فتل را مسخره و دیوانه وار توصیف کرد. حال با شروع جایزه بزرگ ژاپن فتل راننده فراری به سه رده پنالتی برای برخورد با روزبرگ جریمه شده است.

فتل در روز پنج شنبه و در برابر رسانه ها از این تصمیم و اتهام رانندگی نا ایمن بسیار شگفت زده است:

من واقعا از این حرف ها متعجب هستم از این که می گویید تا به حال مرا اینطور ندیده اید. من در طول زندگی ورزشی ام بارها به خودرو های زیادی در شروع مسابقه از داخل پیچ 1 حمله کرده ام و بیشتر وقت هم از حادثه دور بودم و در مواقعی هم نه.

من گمان می کنم هفته قبل یکی از این روز ها بود جایی که من کاری نتوانستم انجام بدهم.

فتل در جواب این سوال که “تو برای ضعف فراری دست به رانندگی خطرناک میزنی” گفت:

من نمی دانم شما از کجا آمدید!! من کامل اتفاق هفته قبل را توضیح دادم و فکر نمی کنم نیازی به توضیح و تجزیه بیشتر باشد.

شما همیشه سعی می کنید تا تمام توان خودرو را به کار بگیرید با تمام توان برای کسری از ثانیه تلاش می کنید و شاید هم مواقعی کار های خطرناکی انجام دهید.

این طبیعی است ما انسان هستیم. در مواقعی هم شما کاری از دستتان بر نمی آید و فقط به دنبال کسب یک رده خوب و چند امتیاز بیشتر هستید.

فتل که از هم وطن خود به دلیل برخورد عذر خواهی کرده بود گفت که تمام سعی خود را برای برخورد نکردن با روزبرگ انجام داد:

من خود را به سمت داخل کشیدم و شانه به شانه مکس بودم و کمی نسبت به دو خودروی جلویی زود تر به خارج از پیچ منحرف شدم و این مسیر مشکلی ندارد.

من مانند دیوانه ها مستقیم وارد پیچ نشده ام. البته همیشه گفته ام که رانندگی در فرمول یک همیشه همراه با خطر است و برای موفقیت باید ریسک کرد و بدون قبول این خطر و ریسک موفقیت امکان ندارد.

من هرگز نمی خواستم برای نیکو مشکلی بوجود بیاورم. بعد از مسابقه با او تماس گرفتم و حادثه را برایش توضیح دادم و از او عذر خواهی کردم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. Scu

  0

  0

  انصافن اگه مكس از پشت تاچ نميكرد فتل به رزبرگ نميزد…
  پنالتيه كاملن مسخره به نظر من
  و بازم شانس فتل واس بردن يه مسابقه تقريبن صفر شد
  و بازم فراري تو حسرت يه پيروزي
  و بازم ناراحتيه ما

 2. سلمان

  0

  0

  به نظر منم مکس ورشتپن بد رانندگی میکنه
  به همه هم توهین میکنه
  حالا خوبه هنوز به چیزی هم نرسیده وگرنه خدا رو بنده نبود!!!

دیدگاه خود را بیان کنید