فرمول یک ایران – قهرمان فرمول1 تیم مرسدس از حضور خود در سری مسابقات فرمول E خبر داد.

این خبر که روز سه شنبه توسط شرکت مرسدس نیز تایید شده است حضور این شرکت را در پنجمین فصل این رقابت ها در سال 2018 قطعی کرده است.

مرسدس که تیم فرمول یک خود را دوباره در سال 2010 وارد مسابقات کرد، توانست قدرت اول این رشته در دوره موتور های توربو از فصل 2014 باشد و با کسب دو مقام قهرمانی به دنبال سومین قهرمانی خود است.

مرسدس پس از اعلام افزایش تیم های حاضر از 10 تیم به 12 تیم، تمایل خود را برای ورود به این مسابقات نشان داد و یکی از دو جایگاه بدست آمده را در فصل 2018 از آن خود کرد.

در این حالت مرسدس دو سال زمان برای کار بر روی خودروی خود دارد و با تغییر قوانین از استفاده هر راننده از دو خودرو به یک خودرو در طول مسابقه بدنبال اثبات برتری خود در فرمول E هست.

توتو ولف مدیر تیم مرسدس اعلام کرد:

ما با علاقه زیادی سیر پیشرفت مسابقات فرمول E را دنبال می کردیم.

ما همواره به دنبال تعیین هدف خود در آینده رشته های اتومبیل رانی هستیم و از این که توانستیم به فرمول E راه بیابیم بسیار خوشحالیم.

برق نقش اساسی در آینده صنعت خودرو دارد. تکنولوژی خودرو های مسابقه ای همیشه بر روی پلتفرم R&D هست و با حضور در این ورزش ما می توانیم آینده روشنی را برای خودرو های شهری خود بسازیم.

آلخاندرو اگاگ مدیر مسابقات فرمولE تصمیم مرسدس برای حضور در مسابقات فرمول E را مورد ستایش قرار داد و گفت:

ما بسیار خوشحالیم که شرکتی مانند مرسدس وارد این مسابقات شده است.

فرمول E قصد دارد تا به پلتفرمی برای توسعه و پیشرفت فن آوری های جدید برسد که بتوان از آنها در خودرو های شهری استفاده کرد.

حضور مرسدس برای رسیدن به این مهم بسیار اهمیت دارد.

فرمول E در حال تبدیل شدن به یک ترکیب جالب از شرکت هایی مانند جگوار ، رنو ، سیتروئن حتی برند های جدیدی مانند فارادی فیوچر و NextEV است و با حضور مرسدس این پروسه کامل تر خواهد شد.

افزایش تیم ها از 10 تیم به 12 تیم در سال 2018 منوط به تصویب فدراسیون جهانی است .

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. saeed

    0

    0

    دیگ داره حالم بهم میخوره.فرمول ای!؟؟!؟!؟!؟!؟
    ی جا شنیدم حد اکثر سرعتشون 170 تاس.هیچ غرشی ام ک ماشینا ندارن.امیدوارم ک فراری نیاد

دیدگاه خود را بیان کنید