فرمول یک ایران – مدیر تیم مرسدس، نیکی لائودا خواست که پیرلی تست های پیش فصل 2017 را در بحرین به جای بارسلونا برگزار کند، چیزی که مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر با آن به شدت مخالف است.

لائودا اصرار دارد که برگزاری تست در هوای گرم و خشک می تواند به پیرلی کمک کند و او بحرین را پیشنهاد داد. لائودا گفت:

ما همه باید برای کمک به پیرلی تلاش کنیم زیرا به آب و هوای گرم نیاز داریم.

من نمی خواهم چند روزی را در بارسلونا با هوای بارانی از دست بدهیم. پیرلی به اطلاعات قابل اعتماد نیاز دارد.

با دمای پیست 20 درجه شما چیزی را بدست نمی آورید.

با این حال هورنر با این پیشنهاد سرسختانه مخالف است زیرا برای تیم ها هزینه بر خواهد بود. او همچنین مطرح کردن این پیشنهاد را بی مسئولیت مالی برای مرسدس خواند:

60% تیم ها به پس انداز کردن پول نیاز دارند، اما تست در بحرین به طور قابل ملاحظه ای هزینه ی بیشتری خواهد داشت.

دور بودن از کارخانه برای بیشتر از یک ساعت و نیم، یک مسئله برای توسعه ماشین خواهد بود. در فوریه و اوایل مارس نیز دما و گرمای اسپانیا در حال افزایش است.

به نظر من این پیشنهاد بی مسئولیتی مالی است.

مگر اینکه یک کمک مالی بزرگ داشته باشیم که فکر نکنم چنین اتفاقی رخ دهد. یک راه دیگر نیز این است که مرسدس هزینه همه را برای رفتن به بحرین بپردازد.

به هر حال من فکر می کنم که این بی مسئولیتی است که با دیکته کردن و قلدری بین تیم ها، تست ها را برگزار کنیم.

ما تیمی هستیم که استطاعت رفتن به بحرین را داریم اما فکر می کنم بارسلونا بهتر است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

   • سعید

    0

    0

    سال 2014 قبل از مسابقه آخر در ابوظبی امتیاز همیلتون 334 و روزبرگ 317 بود یعنی اختلاف 17 امتیازی که اگر روزبرگ اول میشد و همیلتون سوم , رزبرگ قهرمان میشد که از این فرصت استفاده نکرد.

 1. J.B

  0

  0

  اینکه مرسدس دنبال اینه تست ها رو ببره تو اب و هوای گرم و خشک اثبات کننده اینه موتورهاشون تو اب و هوای گرم به مشکل می خورند و چسپندگی ایده الی در اب و هوای گرم ندارن. نمونه اش عملکردشون تو سنگاپور در دو سال اخیر. 2015 که ول معطل بودن و تو جایی گرم و پیستی با دمای بالا همیلتون که تو تمرینات و تعیین خط سنگاپور 2015 عملکرد بدی داشت و تو مسابقه هم فکر کنم هشتم بود موتور سوزوند. ( توی استرالیا 2014 و مالزی دو روز پیش هم که پیست داغ شده بود و ماشین مرسدس روی بیشترین فشار بود با تایر هارد، موتور از دست داد) . سنگاپور 2015 روزبرگ هم بزور چهارم شد. سنگاپور امسال درسته بردن اما مردند تا روزبرگ برنده شد و دیدید ماشین ضعیف فراری هم به راحتی از مرسدس همیلتون سبقت گرفت و تنها با استراتژی تونستن رده رو برگردونن. روزبرگ رو هم دیدید چجوری تحت فشار بود و ماشین ریکیاردو ایرودینامیک و چسپندگی و سرعت بی نظیری داشت اخر مسابقه. اگر فتل از اخر استارت نمی زد و وشتپن تو استارت سنگاپور اون همه رده از دست نمی داد کار مرسدس تو سنگاپور خیلی خیلی سخت تر بود. بیشتر مسابقاتی که دمای اسفالت پیست بالا بوده و یا در کنار این موضوع خود اسفالت پیست جنس سختی داشته و از تایرهای هارد استفاده میشده این 3 سال رو دو تا مرسدس توش مشکل خوردن یا ترمز هاشون خراب شده یا موتور از دست دادن. جاهایی هم بوده مثل بریتانیا 2016 یا امریکای 2015 که با وجودی که تایر هارد جز تایرهای پیست بوده بارندگی دمای پیست رو پایین اورده و مرسدس اول شده.

  • محمد911

   0

   0

   آقای jb
   سبقت رایکونن از همیلتون تو سنگاپور بخاطر قدرت فراری نبود. همیلتون موقع ترمز کردن تایرش قفل کرد و از پیست خارج شد و این باعث شد رایکونن ازش عبور کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید