فرمول یک ایران – مرسدس می گوید که نمی تواند ارتباطی بین خرابی های موتور لوئیس همیلتون پیدا کند و آن طور که این مرد بریتانیایی می خواهد جوابش را بدهند.

همیلتون امیدوار بود که در گرندپری مالزی نتیجه ی خوبی بگیرد ولی به خاطر خرابی موتورش از مسابقه کنار رفت و هم تیمی اش یعنی نیکو روزبرگ هم با سوم شدن فاصله اش با او را افزایش داد.

همیلتون نظرات تندی پس از پایان مسابقه داد و بیان کرد که چرا این خرابی های موتور باید فقط سر این راننده ی مرسدس بیاید، در جواب توتو ولف گفت که پاسخی برای علت این اتفاقات ندارند. توتو ولف گفت:

واقعا جالب است، بیش تر این خرابی ها حتی ربطی به هم ندارند.

خرابی های متفاوتی بودند، بعضی مربوط به قطعات و برخی مربوط به سر هم کردنشان و بقیه مربوط به خطا در طراحی بودند. این خرابی ها هیچ مسیر خاص و مشخصی نداشته اند که شناسایی شان کنیم.

همیلتون خرابی هایی در چین، روسیه و بلژیک نیز داشت و این مسئله باعث شد تا او مسابقه ی اسپا را از رده ی آخر آغاز کند.

فشار در تخته گاز

ولف تایید کرد که خرابی همیلتون هنگامی رخ داد که او بیشترین فشار در تخته گاز را به ماشین وارد می کرد، زمانی که او می خواست از ردبولی ها فاصله بگیرد.

این فشار بیش از حدی است که از مقدار مجازش بیشتر است. ولف افزود:

او در حال تخته گاز رفتن بود، ما باید 23 ثانیه اختلاف برای یک پیت استاپ ایجاد می کردیم.

ردبول روز یک شنبه همه چیز را عالی انجام داد، مکس ورشتپن را سر موقع به پیت بردند.

آن ها دو ماشین داشتند که در زمان ماشین ایمنی مجازی قمار کنند و بعدش این ریسک در آخر وجود داشت که یکی از ماشین هایشان را با لاستیک هارد بیرون بفرستند تا استراتژی یک پیت استاپه را پیاده کنند.

آن ها هنوز می توانستند که با یکی از ماشین هایشان یک پیت استاپه را اجرا کنند. پس ما تلاش می کردیم فاصله مان را زیاد کنیم و در مسیر درست بودیم چون داشتیم فاصله مان را زیاد می کردیم.

ولی دقیقا وقتی که خیلی نزدیک بودیم، لحظاتی قبل از این که به پیت ببریمش، موتور خراب شد.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

نبرد جوانمردانه

ولف گفت که مشکل همیلتون دقیقا در برهه ای از فصل برایشان به وجود آمد که کاملا دست پاچه شان کرد.

هر چند ولف نگرانی ای از تمام شدن رقابت قهرمانی به دلیل امتیازهای هدیه مانندی که روزبرگ می گیرد ندارد. ولف ادامه داد:

این یک ورزش مکانیکی است و این اتفاقات می افتد.

من 2014 را هنوز به خاطر دارم که روزبرگ در استارت آخرین مسابقه ماشینش خراب شد، و این خیلی ترسناک است که در مواقع حساس راه قهرمانی این اتفاقات به سراغتان می آید و امسال هم دارد لوئیس را پایین می کشند، امسال او است.

ولی فکر نمی کنم که این سایه ای بر قهرمانی بیاندازد. مطمئنا مردم می گویند که نیکو در پایداری خوش شانس تر بوده است، اما او رانندگی های خوبی کرده است، همانند سنگاپور.

ولی می دانید؟ قهرمانی هنوز تمام نشده است، پنج مسابقه ی دیگر باقی است. لوئیس در راهش به مشکل بزرگی برخورده است، ولی بیاید ببینیم که چطور تمام می کند.

بگذارید در پیست مسابقه با هم مبارزه کنند، امیدواریم مشکل پایداری در پنج مسابقه ی آخر نداشته باشیم، سپس می بینیم که چه خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

  1. مهرداد

    0

    0

    مدیرخوده مرسدس داره میگه فشار ردبول باعث این مشکل شده
    اون ور تو خبر دیگه ای کامنت دادن عاشقان همیلتون که چرت نگو فشار کجا بود

دیدگاه خود را بیان کنید