فرمول یک ایران – تیم فراری اعلام کرد که خودروی کیمی رایکونن بعد از تصادف با نیکو روزبرگ در پیچ دوم 0.3 ثانیه در هر دور کند شده بود.

بعد از تصادف روزبرگ، به او 10 ثانیه پنالتی داده شد اما ضربه وارده به خودروی رایکونن باعث کند شدن وی شد. در نهایت روزبرگ با 12 ثانیه اختلاف نسبت به رایکونن سوم شد و این زمان برای کسب سکو برای روزبرگ کافی بود.

آریوابنه مدیر تیم فراری از امید تیم برای به سکو رفتن رایکونن سخن گفت و اعلام کرد با ضربه ی وارده به خودروی کیمی سرعت وی کم شد و با تیم مرسدس نیز درگیری لفظی داشته اند:

در برخورد با نیکو قسمتی از بال جلو و سینی کفی خودروی کیمی آسیب دید. از دست دادن 3 درصد از نیروی رو به پایین معادل از دست دادن 0.1 ثانیه است.

در محاسبه مهندسین ما کیمی حدود 10 درصد از نیروی رو به پایین خود را از دست داده بود و کیمی حدود 0.3 ثانیه زمان در هر دور از دست می داد.

ما نیز کاری برای تعمیر خودرو نمی توانستیم انجام دهیم. البته این را باید اضافه کنم که کیمی دور های بسیار خوبی را با توجه به آسیب دیدگی زد و ما نیز در پیت وال تمام سعی خود به کار گرفتیم تا بهترین استراتژی را در نظر بگیریم.

در آن لحظه ما بسیار عصبانی بودیم و با تیم مرسدس درگیری های لفظی نیز داشتیم ولی بعد از مدتی ما و آنها آرام شدیم. در نهایت بعد از تصادف هیچ امیدی برای رفتن بر روی سکو نداشتیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

  • سلمان

   0

   0

   گاراژی!!!
   شما پس بهتره بدونی بهترین برند های سوپر اسپرت دنیا خودروهایی هستند که دست سازند و کارخونه ای نیستند!
   خود فراری جزء خودرو ساز هایی بوده که در ابتدا ماشین های دست ساز تولید می کرده، یعنی قالب گیری ها همه کارگاهی بودن نه کارخانه ای!
   البته این موضوع راجع به مرسدس صدق نمی کنه
   این حرف کاملا به خودتون بر میگرده چون فراری یه تیم گاراژی بوده نه مرسدس !
   این حرفتون مث تف سربالاس!!!

  • محمد911

   0

   0

   آقای سعید
   نمیدونم چند سالته پسر خوب
   ولی اینو بدو اون موقعی که استاد دایملر بنز بزرگ، اولین اتومبیل بنزینی جهان رو با موتور احتراق داخلی ساخت، کسی به نام انزو فراری بدنیا نیومده بود!!!
   زنده باد مرسدس
   زنده باد فراری
   زنده باد همه بزرگانی که خون دل خوردن تا صنعت خودرو دنیا به اینجا رسید و بعضیا ندانسته بیان اظهارنظرهای اینجوری ? بکنند

 1. Morteza

  0

  0

  نه جدا؟
  رفتین دعوا؟ حالا خوبه شما یه رتبه سومی رو از دست دادین
  اگه اون اشتباه راننده شما نبود به احتمال زیاد مرسدس میبرد مسابقه رو
  همیلتون اوت شد ولی روزبرگ اگه دوم ادامه میداد قطعا میبرد

 2. Soheil

  0

  0

  واقعا يكي پيدا نميشه اونجا به اين اريوابنه بفهمونه كه اگه راننده شما نميزد به روزبرگ اول ميشد يعني ١٠ امتياز بيشتر ميگرفت ١٠ امتياز !!!!!!!

 3. Mostafa

  0

  0

  با اینکه طرفدار فراری ام ولی واقعا ماشینشون جلوی بنز خیلی ضعیفه و اگه برخورد نبود که روزبرگ با همون سرعتی که داشت ب کیمی نزدیک میشد اونو جا میذاشتو ده ثانیه هم پنالتی نمی گرفت

 4. مهرداد

  0

  0

  فراری تیم بزرگیه اعتبار فرمول یک به فراریه
  مطمعنم فصل بعد با اون میزان تغیرات این اسب رام نشدنی با بهترین راننده حال حاضر جهان برمیگرده به سکو
  فراری نباشه این مسابقات ارزش خودش رو از دست میده
  هنوز مونده خیلی از تیما به فراری برسن و شاید هرگز نرسن
  مقایسه فراری با مرسدس مثل مقایسه
  مسی با یک بازیکن تازه معروف شدست

  • محمد911

   0

   0

   آقای مهرداد
   دوست خوب من
   در اینکه فراری تیم بزرگ و پر افتخاریه هیچ شکی نیست. ولی لازمه بدونید که مرسدس از بنیانگذاران مسابقات فرمول یک بود. در دهه 1930 سیلور اروهای آن زمان رقیب نداشتند و تا سالها قهرمان مسابقات بودند. بعضی وقتا سیلور اروها با پنج دقیقه جلوتر از نفرات دوم و سوم از خط پایان می گذشتند. مرسدس بعد ازون فاجعه 1955 خودش رو از مسابقات کنار کشید. وگرنه تا امروز کلی افتخارات بدست می آورد. البته از سال 1994 به عنوان تولیدکننده موتور مجددا وارد اف وان شد. تیم مک لارن چندین قهرمانی با موتور مرسدس بدست آورد. چطور اون موقع کسی نگفت مرسدس تازه وارده؟! تا اینکه از 2010 با تیم کامل خودش رسما وارد اف وان شد.
   تعجب آوره چطور و چرا بعضیا به مرسدس میگن تیم تازه وارد؟!
   البته دلیلش مشخصه عدم اطلاع و آگاهی…

دیدگاه خود را بیان کنید