فرمول یک ایران: والتری بوتاس، از تیمش برای اتخاذ استراتژی مناسب در مسابقه ی گرندپری مالزی تشکر کرد. او توانست با یک ریسک به موقع، رده ی پنجم را کسب کند و مهم تر از آن، مسابقه را جلوتر از رانندگان فورس ایندیا به پایان برساند.

نبرد بین ویلیامز و فورس ایندیا در این فصل خیلی نزدیک است. در مسابقات قبل اختلاف کم و زیاد شده و همین موضوع، هیجان را به میانه ی جدول به ارمغان آورده است.

مرد فنلاندی که در مرحله ی دوم تعیین خط حذف شد، با استفاده از لاستیک های مدیوم و هارد توانست، سرجیو پرز (ششم) و نیکو هالکنبرگ (هشتم) را شکست دهد.

همه ی خودرو ها در ابتدای مسابقه از سافت استفاده میکردند و از من سریعتر بودند. میدانستیم که چند دور بعد، زمان ها یکسان خواهد شد و اختلاف از بین خواهد رفت. تیم تصمیم گرفت که من استینت های طولانی تر داشته باشم و تنها یکبار به خط تعویض بروم.

خیلی خوشحالم که این استراتژی جواب داد. ریسک بزرگی کردیم اما کاملا به موقع بود و ارزشش را داشت.

والتری بوتاس

والتری بوتاس

نتیجه ی خوب بوتاس، کمی از تلخی اتفاقی که برای فیلیپه ماسا افتاد، کاست. برزیلی باتجربه، نتواست در دور وارم‌آپ شرکت کند. در مسابقه هم خوش‌شانس نبود. پنچر شد، یک دور از رهبر مسابقه عقب افتاد و در نهایت به عنوان خودروی سیزدهم از خط پایان گذشت.

حالا ویلیامز به سه امتیاز نیاز دارد تا مقام چهارمی را از فورس ایندیا پس بگیرد، این در حالی است که فقط پنج مسابقه تا پایان فصل مانده. نظر والتری در مورد این مسئله جالب است:

این نتیجه خیلی برای تیم ما خیلی مهم  بود. متاسفانه فیلیپه ( ماسا) بدشانس بود. اگر او بود میتوانستیم با دو خودرو، امتیاز بیشتری بگیریم. از حالا به یک نتیجه ی خوب تیمی در ژاپن فکر میکنم.

امروز از این رقابت نزدیک خیلی لذت بردم. در مسابقات بعدی هم، جدال جذابی با فورس ایندیا خواهیم داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید