فرمول یک ایران – سباستین فتل از هم وطن خود برای برخورد در پیچ یک جایزه بزرگ مالزی جایی که با مکس ورشتپن درگیر بود عذر خواهی کرد.

فتل که مسابقه خود را از ردیف سوم شروع کرده بود، در پیچ یک در مبارزه با مکس ورشتپن، باعث برخورد با هم وطن خود نیکو روزبرگ راننده مرسدس شد.

مسابقه مالزی

مسابقه مالزی

روزبرگ که امید زیادی به قهرمانی جهان در سال جاری دارد بعد از برخورد اسپین شد و به رده شانزدهم سقوط کرد و فتل بدلیل شکستن تعلیق جلو از مسابقه کناره گیری کرد.

روزبرگ توانست در پایان خود را به رده سوم برساند. فتل در توضیح این برخورد گفت:

من از داخل قصد سبقت از مکس را داشتم و بدیهی است که نیکو بیرون پیچ بود و مرا ندید و اصلا تقصیری در این باره ندارد و متاسفانه با هم برخورد کردیم.

من کاری به جز عذر خواهی برای انجام ندارم و چیزی از دست من برای جبران خسارت این مسابقه بر نمی آید.

واضح است من برای ایجاد این حادثه وارد پیچ یک نشدم.

فتل در پاسخ به صحبت مکس ورشتپن در مورد تصادف که راننده فراری را دیوانه و احمق خوانده بود گفت:

در این وضعیت که ما شانه به شانه هم پیش می رفتیم.

من فکر می کنم هر دو در یک نقطه ترمز کردیم و اگر کار اشتباهی وجود داشته باشد ما هر دو احمق هستیم.

نیکو جلو ما بود و درگیری های عقب هیچ ربطی به او نداشت و این موضوع او را به یکی از بازنده های بزرگ این مسابقه تبدیل کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. DRC

  0

  0

  طرفدارهای فراری و فتل منتظر 2017 نباشید. وضع شون از اینم بهتر نمیشه هیچ با بهتر شدن مک لارن فورس ایندیا اوضاع شون خطری تر هم میشه. مگر اینکه مهندس خبره بیارن خرج کنن یا مهندس های الان شون معجزه کنن. دلیلش هم اینه تو 2017 خبری از تغییرات تو موتورها نیست. حداقل تو خبرهایی من دیدم چنین چیزی ندیدم تو موتورها تغییری پیش بیاد. تا وقتی عصر موتورهای هیبریدی هست مرسدس حرف اول رو میزنه. فقط هم ربطی به فرمول یک نداره . تا قبل از تغییر قوانین برای 2014 ، خود کمپانی مرسدس بنز ماشین هایی فوق العاده با موتور هیبریدی تولید می کرد و در سالیان اخیر خرج زیادی و بودجه زیادی به تحقیقات و پروژه های مختلف بر روی موتورهای هیبریدی داشتن. تغییرات سال اینده به اندازه تایر ها و بدنه و ارتفاع و عرض خودروها ربط داره که باعث تغییرات ائرودینامیکی و دان فورس میشه . اینکه دیدید یا شنیدید که گفته میشه هر وقت قوانین تغییر دادن باعث شدن تیمی چند دوره قهرمان میشده افت کنه و تیمی جدید بیاد حکومت کنه قهرمان بشه تغییرات قوانین رو موتورهای سیلندری اون موقع بوده نه عرض تایر و ارتفاع ماشین. ازاونجا که ردبول در این مورد بهترین مهندس ها رو در این زمینه داره اگر رنو بتونه روند امسالش رو ادامه بده و سال اینده موتور بهتری نزدیک به مرسدس با اپدیت های عالی در اختیار ردبول بزاره سال اینده ردبول مدعی جدی قهرمانی یه. پیشرفت همین امسال شون هم دارید می بینید. از لحاظ راننده هم که مشکلی ندارن و دو راننده جسور جوون دارن به خصوص ریکیاردو که فوق العاده مسلط و با ثباته و حرکات احمقانه و دیووانه وار نداره یا در حد خیلی کم. مک لارن هم مثل ردبوله. این فصل هر چی جلوتر رفتیم مثل ردبول بهتر شدن و از لحاظ شاسی و ائرودینامیک امسال خوب بودن و باید ببینیم هوندا چکار می کنه. مرسدس هم سال بعد دوباره بهترین موتور رو خواهد داشت و شاید شاید اگر افت کنن ، اختلاف شون با بقیه کمتربشه. مثلا اگر امسال 40 درصد از ردبول فراری جلوتر باشن سال بعد اختلاف بشه 20 درصد جلوتر از ردبول، برا مثال این درصد ها رو گفتم، اونم اگر افتی در کار باشه. فراری که امثال نشون داده مشکل ائرودینامیک داره ، موتورش هنوز مونده به مرسدس برسه ، استراتژی های افتضاح و امسال با تایرهای پیرلی هم مشکل داشتن. تنها چیز مثبتی فراری داره دو تا راننده فوق العاده است که روابط خوبی با هم دارن./ تورو روسو هم سال بعد موتور های یک سال قبل تر فراری رو کنار میزاره و مثل ردبول از موتورهای رنو استفاده میکنه با اپدیت جدید و دیدنی خواند بود.

  • Ahmad

   0

   0

   با اينكه طرفدار سر سخت فراري ام درست ميگي! ولي يه چيزي رو هم بايد در نظر بگيري اينكه فراري تيمي نيست كه بزاره اين همه وقت اون عقب مقبا بمونه ، و اينكه اهميت ايروديناميك هم دست كم از موتور نيست! بايد ببينيم چي ميشه ولي با قدرت گرفتن مكلارن سال ديگه مسابقه ها ديدن داره

   • تب

    0

    0

    سال اینده با تغییر قوانین همه چی تغییر میکنه بخصوص فراری
    چون فراری انرژی خودشو واسه 2017 نگه داشته
    فقط و فقط باید منتظر بمونیم ببینیم چی میشه
    همین فقط

 2. saeed

  1

  0

  بگی یا نگی احمقههههههه!!!!!
  خیلی حیفه ک اینطوری ازش حمایت میش!!!!!لذت رو میگیره.تو اوج بی طرفی هم ک باشیم باید بگیم فرمول یک میتونست پرطرفدارترین ورزش دنیا بشه ولی چرا نشد؟؟؟بخاطر اینجور حمایت ها و اختلاف ماشینا.وگرنه محبوبترین بود.مث فوتبال نمیشد ک اتلتیکو مادرید ی گل بزنه تا دقیقه آخر دفاع کنه.در اونصورت اگ ی ذره یواش میکردی 4 نفر ازت سبقت گرفته بودن.ولی هیچ عیبی نداره.فتل چ تو ربدول باش چ فراری چ مانور یا مرسدس بازم پادشاهه.ولی ن ی پادشاه مغرور.بلکه خوش اخلاق و متواضع و خیلی خیلی کم حاشیه.

  • ali911

   0

   0

   وشتپن پشت روزبرگ جا داشت تا بپیچه و به وتل راه بده. وتل ترمز می کرد با عقب تصادف می کرد و کلا واویلا می شد چون حداقل 3 4 تا ماشین تصادف می کرد. می پیچید با وشتپن تصادف می کرد(که البته من این راهو ترجیح می دادم چون فیا که جریمه نمیکنه لااقل من جریمش می کردم که خودم به جا 3 تا، 30 تا پنالتی می گرفتم.) کاری نمی تونست بکنه. قبول سرعتش زیاد بود ولی وشتپن هم تقصیر داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید