فرمول یک ایران – تنها چند روز دیگر تا شروع شانزدهمین مرحله از رقابت های فرمول یک باقی مانده است.

گرندپری مالزی که همیشه در ابتدای تقویم فرمول یک دیده می شد، اینبار جز شش مسابقه ی پایانی فصل بوده و از لحاظ امتیازی برای تیم ها بسیار حائز اهمیت است.

در اولین مصاحبه ی گرندپری مالزی به سراغ دو راننده ی فورس ایندیا رفته ایم که در سال گذشته نتوانستند امتیازی را در سپانگ بدست آورند.

نیکو هالکنبرگ - فرمول یک مالزی

نیکو هالکنبرگ

نیکو هالکنبرگ که در مسابقه ی قبل در همان استارت مسابقه از دور کنار رفت و امیدوار است که در این یک شنبه به بدشانسی ها پایان دهد:

احساس عجیبی از رفتن به سپانگ در پایان فصل دارم.

یکی از مسابقات سنگین فصل با هوای بسیار گرم که حفط لاستیک را بسیار دشوار می کند. لاستیک در این مسابقه همه چیز است و هم راننده ها و هم مهندسین برای مراقبت از لاستیک تمام تلاش می کنند.

پس از جهنم سنگاپور امیدوارم با برگزاری این مسابقه با آب و هوایی بهتر تسکینی بر مسابقه سنگاپور باشد. در اینجا نیز مانند سنگاپور، نیاز به آمادگی جسمانی زیادی دارید.

من خاطرات دیوانه کننده ای در مالزی در ماه اوریل دارم. باران های موسمی، پرچم های قرمز ، تصادف و … در هر لحظه همراه شما خواهد بود.

بسیار کنجکاو هستم تا ببینم با جابجایی این مسابقه در تقویم و برگذاری این مسابقه در اکتبر چه اتفاقی خواهد افتاد. من رقابت خوبی در سال 2014 در سپانگ داشتم و امیدوارم تا بتوانم دوباره اینجا قوی ظاهر شوم.

سرجیو پرز - فرمول یک مالزی

سرجیو پرز

سرجیو پرز که در مسابقه ی گذشته و در آب و هوای گرم عملکرد خوبی داشت و توانست رده هشتم را کسب کند، معتقد است که در آب و هوای بارانی نیز به همان اندازه خوب است:

کوالالامپور شهر بسیار جذابی است. مکان های زیادی برای دیدن و کار های زیادی برای  انجام دادن وجود دارد.

آب و هوا نقش اساسی در این مسابقه ایفا می کند و من خیلی دوست دارم ببینم که با تغییر این مسابقه در تقویم از ماه آوریل به اکتبر شاهد چه اتفاقاتی خواهیم بود.

اینجا همیشه احتمال بارندگی وجود دارد و باران کمک زیادی به تیم های ضعیف تر می کند. این یک مسابقه فیزیکی دیگر است و مراقبت از لاستیک با توجه به حرارت بالا و ترمز گیری های شدید بسیاد دشوار است.

ما در آب و هوای گرم عملکرد خوبی داشتیم و امیدواریم بتوانیم آن را دوباه تکرار کنیم.

من اولین سکو خود را در سال 2012 با کمک باران بدست آوردم و این مهم را مدیون باران هستم. در آن مسابقه من برای اولی می جنگیدم که برایم غیر قابل باور بود. احساسی که هرگز نمی توانم فراموش کنم.

برای آگاهی از حال و هوای دیگر تیم ها در آستانه گرندپری مالزی اینجا کلیک کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید