فرمول یک ایران: فرانتس تاست، مدیر تیم تورو روسو طی مصاحبه ای با موتور اسپورت اعلام که جدایی مکس ورشتپن، ضربه ای بزرگ به این تیم زده است.

جوان هلندی از گرندپری اسپانیا به تیم ردبول آمد و دنیل کویات به تیم دوم ردبول یعنی تورو روسو تبعید شد. عملکرد ورشتپن در اولین مسابقه ی خود در تیم جدیدش فوق العاده بود. او با شکست چندین رکورد توانست اولین برد خود را با این تیم جشن بگیرد.

آقای تاست اذعان کرد که از دست دادن راننده ای در حد ورشتپن کاملا به ضرر این تیم تمام شده.

تعویض رانندگان در میانه ی فصل همیشه مسئله ساز بوده. راننده عنصری است که به تمام افراد تیم روحیه و انگیزه میدهد. مکس راننده ای منحصر به فرد است و از دست دادن شخصیتی مثل او اصلا برای ما آسان نبود.

دنیل کویات هم راننده ی با استعدادی است اما قبول این حقیقت (یعنی جدایی اش از تیم رقابتی مانند ردبول و آمدن به تیم میانه‌جدولی تورو روسو) سخت بود. اما الآن اوضاع بهتر شده.

دنیل کویات و مکس ورشتپن

دنیل کویات و مکس ورشتپن

تاست همچنین گفت که همیشه به مهارت مکس اطمینان داشته، حتی قبل از این که پسر هلندی به فرمول یک بیاید.

من مکس را زمانی که در کارتینگ بود، دیدم. تمام مسابقاتش را در فرمول 3 در فصل 2014 را دنبال کردم. بعد از مسابقه اش در نوریسرینگ به هلموت(مارکو) گفتم که میتوانی با خیال راحت روی او شرط‌بندی کنی!

مهارت او در کنترل خودرو فوق العاده است. اصلا در سرعت بالا دچار اشتباه نمیشود و از نظر فنی هم اطلاعات بالایی دارد و شناختش از تایر ها هم خوب است.بعد از تمرین اولین جلسه ی تمرینش در ژاپن به خودم گفتم که او میتواند یک انتخاب کم ریسک برای ما باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید