فرمول یک ایران – مکس ورشتپن راننده جوان هلندی تیم ردبول عقیده دارد که برای گذشتن از کویات نیازی به دستور تیمی ندارد و با توجه به توانایی های فردی خودش می‌تواند از کویات عبور کند. تورو روسو و ردبول درواقع دو تیم برادر محسوب می‌شوند و می‌توانستند با استفاده از دستور تیمی به مکس اجازه عبور دهند که البته این اتفاق نیافتاد.

مکس ورشتپن که با توجه به شروع نامناسب در ابتدای مسابقه در دور های ابتدایی مسابقه برای سبقت از کویات با مشکل مواجه شده بود بالاخره در دور های پایانی با اشتباه دنیل کویات توانست از او سبقت بگیرد.

در زمانی که ورشتپن در حال فشار آوردن به کویات بود تیم تماس رادیویی به کویات گفته شد:

نبرد اصلی ما با آلونسو است تمرکزت را روی او بگذار

رسانه ها اعتقاد دارند این تماس برای این بوده که کویات به ورشتپن اجازه عبور دهد تا هم از لاستیک های خود محافظت کند و هم اینکه بتواند آلونسو را راحت تر تعقیب کند. البته مکس از این نظریه حمایت نمی‌کند و می‌گوید:

من فکر می‌کنم که نیازی به کمک تیم نبود و خودم باید کار را تمام می‌کردم. مسابقه لذت بخشی بود ولی آنطور که میخواستم تمام نشد.

در ابتدا استارت بدی داشتم اما بعد از استارت در هوای تمیز قرار گرفتم و توانستم لاستیک های خود را مدیریت کنم ولی این وضعیت خیلی طول نکشید و خیلی زود در هوای کثیف ماشین های جلویی قرار گرفتم و لاستیک هایم از بین رفت.

مکس ورشتپن از اینکه مسابقه را در جایگاه ششم به پایان رسانده خیلی خوشحال نیست و می‌گوید که زمان زیادی پشت سر ماشین های رقیب از دست داده است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

  1. ali911

    0

    0

    درواقع با استفاده از توانایی ماشین باید سبقت می گرفت نه توانایی خودش. کوروش محمد خانی هم گفت که ردبول ماشینش خیلی بهتره.

دیدگاه خود را بیان کنید