فرمول یک ایران – مائوریزیو آریوابنه از استراتژی ای که باعث شد کیمی رایکونن سکو را از دست بدهد دفاع می‌کند. رایکونن در مسابقه سنگاپور 3 بار لاستیک خود را تعویض کرد که در مرتبه سوم توسط لوئیس همیلتون آندرکات شد.

با در نظر گرفتن این آندرکات آریوابنه از استراتژی تیم خود دفاع می‌کند و اعتقاد دارد اگر رایکونن در پیست می‌ماند بیشتر ضرر می‌کرد.

من اعتقاد دارم تصمیم درست همین بود که رایکونن به پیت بیاید و لاستیک های خود را تعویض کند. ممکن بود اگر این کار را نمی‌کردیم لاستیک های او تا آخر مسابقه دوام نیاورند و یک فاجعه بزرگتر رخ می‌داد. ما باید از حادثه جلوگیری می‌کردیم پس به اطلاعات قبلی مان رجوع کردیم که خوشبختانه موفق هم بودیم.

کیمی امروز فوق‌العاده عمل کرد او نشان دید که بیجا نیست که یک عنوان قهرمانی جهان را دارد.

بعد از مسابقه کیمی نسبت به استراتژی انتقاد داشت او بر این عقیده بود که می‌توانست مثل نیکو روزبرگ با همان لاستیک ها مسابقه را تا انتها به پیش ببرد و نتیجه بهتری کسب کند. او بیان کرد:

ما باید نگاه کنیم ببینیم چه کار بهتری می‌توانستیم انجام دهیم. آنها [مرسدس] برنامه داشتند که ما را پشت سر بگذارند و موفق هم شدند، من در آن لحظه کاری از دستم بر نمی‌آمد.

من فکر نمی‌کنم که ردبول ها و لوئیس خیلی رقابتی عمل نمی‌کردند، ما سرعت بیشتری داشتیم ولی پشت آنها گیر کردیم. اما نیکو از همه ما سریعتر بود. ما یک رده کسب کردیم اما فکر نمی‌کنم این زیاد خوب باشد ما به فکر پیروزی بودیم و سومی یا چهارمی را نمی‌خواستیم.

لوئیس در پیچ 7 اشتباه کرد و من از او سبقت گرفتم اما متاسفانه آن ها این رده را از ما پس گرفتند، ما می‌توانستیم تا آخر مسابقه ادامه دهیم ولی استراتژی خوبی نداشتیم.

اشتباه کردن همیشه راحت بوده و هست.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. مهرداد

  0

  0

  این فراری درست بشو نیست دیگه
  میترسم فصل دیگه تورو روسو هم بهش برسه
  انزو فراری اگه زنده بود با میل لنگ دارشون میزد

 2. امیر

  0

  0

  قشنگ معلوم بود این آدمای احمق و بیشعور از قصد هی تصویرو قطع میکردن یا نوار اطلاعات شبکه ورزشو هی مینداختن روی نوار فاصله ی راننده ها.واقا خدا جوابشونو بده ک یه چیزیم نشون میدن انقدر اعصاب آدمو بهم میریزن

 3. ali911

  0

  0

  [CENSORED BY ADMIN]
  گند زدی به تیم فراری هر روزم که از استراتژی تیمش دفاع میکنه. رایکونن یا باید یه دور زودتر می رفت پیت یا باید همین جور ادامه می داد. اصن فک کنم استراتژی فراری ادامه دادن با سافت بود ولی چون دیدن همیلتون لاستیک عوض کرد خواستن جواب بدن. درست مث کاری که تو اسپانیا انجام دادن و هر دو تاش باعث ضرر شد. یکی قهرمانی وتلو نابود کرد. اینیکی سکوی کیمی رو.

 4. aidin

  0

  0

  این فراری که من دیدم هیچ استراتژی نداره فقط میاد تو مسابقه بعد میبنه تیمای دیگه چیکار میکنن خودشم همون کارو میکنه کیمی اگه مثل روزبرگ ادامه میداد شانس داشت که سکوی سوم یا حتی با تعویض لاستیکی که ریکاردو انجام داد شاید حتی دوم هم میشد

 5. سلمان

  0

  0

  عزیزان
  یه جوری میگین انگار شما مهندسین اونا شتر
  بابااااااااااا اگه لاستیک کیمی مث فتل تو اتریش مترکید خوب بود ؟؟؟
  قابلیت خودرو ها با هم فرق داره
  حتما دیدن که ماشین فراری کشش نداره با دو پیت استاپ ادامه بده باز لاستیک عوض کردن
  وقتی تو یه پروژه ای چند صد میلیون دلار هزینه بشه مطمئن باشین نمیان جای مهندس، شتر بذارن واسه تصمیم گیری!
  این حرفها منو یاد راننده تاکسی ای میندازه که راجع به مسائل سیاسی بین الملل صحبت میکنه!
  زشت به خدا
  قصد جسارت به هیچکدوم از دوستان رو نداشتم و فقط این نظر ها برام کمی عجیبه!
  مخلص همه

دیدگاه خود را بیان کنید