فرمول یک ایران: دنیل کویات روس که چند هفته ی پیاپی عملکرد ضعیفی داشت، در سنگاپور نمایش فوق العاده ای را از خود نشان داد و نهم شد. جدال زیبای او و مکس ورشتپن از صحنه های زیبای مسابقه ی امشب بود.

کویات از رده ی هفتم استارت زد و از ورشتپن پیشی گرفت. درست وقتی که همتیمی او، کارلوس ساینز ، با نیکو هالکنبرگ برخورد کرد و باعث شد تا خودروی ایمنی به پیست بیاید.

پسر روس تورو روسو از جایگاه خود در برابر مکس ورشتپن دفاع کرد اما هلندی جسور با استراتژی متفاوت تیم خود، مسابقه را جلوتر از دنیل به پایان رساند.

دنیل کویات و مکس ورشتپن

دنیل کویات و مکس ورشتپن

علی‌رغم این که در انتها، چند رده ی دیگر از دست داد و نهم شد، از عملکرد خود دفاع کرد و گفت:

خیلی خوشحالم که با این شرایط سخت این نتیجه را گرفتیم. میتوانستیم بیشتر از این ریسک کنیم. استراتژی تیم خیلی محافظه کارانه بود. اگر راهبرد تیم کمی هجومی تر بود، میتوانستم به جای  فرناندو آلونسو باشم.

بدون شک کار تیم در آماده کردن خودرو بسیار عالی بود. در شرایط بسیار سختی بودیم اما توانستیم امتیاز بگیریم. با مدیریت خوب تایر ها، هم در تعیین خط خوب بودیم و هم در مسابقه. همه در گاراژ ازین جایگاه خوشحال هستند

من عاشق رانندگی در این سطح هستم. انگیزه ی خود را دوباره پیدا کردم و به فرم خوب خودم برگشته ام.

از کویات پرسیدیم که آیا دستور تیمی او را مجبور به راه دادن به مکس کرده؟ او این چنین پاسخ داد:

اصلا. این عملکرد خوب خود او بود. یک حرکت به موقع انجام داد و از من سبقت گرفت.

تلاش کردم از سرجیو پرز سبقت بگیرم اما در مستقیمی ها سرعت آن ها سرسام آور است. در پیچ هفت دیر ترمز کردم و چهار چرخ خودروی من از پیست خارج شد. باید به مکس و سرجیو راه میدادم. اگر این کار را نمیکردم ده ثانیه جریمه میشدم و این اتفاق میتوانست مسابقه ی ما را نابود کند

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید