فرمول یک ایران – در پایان مسابقه ی گرندپری سنگاپور، دنیل ریکاردو واقعا به نیکو روزبرگ نزدیک شده بود و شاید اگر مسابقه چند دور دیگر ادامه می داشت ریکاردو برنده ی مسابقه می شد، حال توتو ولف بیان کرده است که در پایان مسابقه بسیار مضطرب بوده اند.

نیکو روزبرگ و دنیل ریکاردو

نیکو روزبرگ و دنیل ریکاردو

با وجود پول پوزیشنی که نیکو روزبرگ در تعیین خط به دست آورد، ولف به خاطر مشکلی که ماشین هایشان در ترمزگیری داشتند نگران بود.

این مشکل هر دو راننده ی مرسدس را در مسابقه اذیت کرد. ریکاردو هم در 10 دور پایانی مسابقه فاصله اش را مرتبا کم می کرد ولی روزبرگ توانست اوضاع را مدیریت کند و در نهایت برنده ی مسابقه شود.

توتو ولف در مصاحبه ی خبری گفت:

واقعا آخرش شلوارهایمان را خیس کردیم.

خیلی نزدیک بود، فرمول یک واقعی یعنی این.

چهار ماشین خیلی سریع و استراتژی های متفاوت، باید به احترام ردبول کلاه از سر بردارم، آن ها استراتژی بسیار خوبی در پایان پیاده کردند.

ریکاردو، با سرعت فوق العاده ای می آمد، واقعا آخر مسابقه خیلی جذاب بود.

باورنکردنی. فرمول یک باید این طوری باشد، هر مسابقه اش این گونه باشد.

وقتی درباره ی استراتژی شان که تصمیم گرفتند روزبرگ را با همان لاستیک های سافت نگه دارند پرسیدیم، ولف گفت که انتخاب دیگری نداشتند چون پیروزی را از دست می دادند.

او ادامه داد:

نمی توانستیم آن کار را بکنیم، چون اولی را از دست می دادیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. مهرداد

  0

  0

  بله اقای ولف فرمول یک واقعی یعنی این
  اما این اختلاف شما با دیگر تیم ها همچین رقابتی (رو غیر از یکی دو پیست )
  کاملا از بین برده

 2. F1 fan

  0

  0

  خداقوت قهرمان
  هرچی زور زدید روزبرگ رو بندازید پشت همیلتون نشد.لاستیک هارو هم آماده کرده بودید که بیاد تو پیت و با یه تایم 4-5 ثانیه ای تو پیت (برخلاف همیلتون که سریع ترین پیت های کل مسابقه رو داشت)بیفته پشت همیلتون:)))

  • هومن

   1

   0

   بابا مرسدس خودشو میکشه تا به عنوان سازنده برنده از سنگاپور بزنه بیرون.من نمیدونم با چه منطقی به این نتیجه میرسید.اگه همیلتون نمیرفت پیت رایکونن هم نمیرفت و دنیل هم نمیرفت در واقع اون اخرای بازی که با پیت استاپا داستان ریخت به هم میدونی به خاطر چی بود؟؟؟؟ تیما (برا رایکونن و ریکاردو عرض میکنم ) داشتن کاملا به عملکرد دو مرسدس نگا میکردن.به نظر من اصلا زمانی که 4نفراول همگی سافت داشتن میتونستن تا اخر مسابقه با این دست تایر ها تموم کنن اما چون مرسدس احتمالا میدونست که ردبول و فراری بجای اینکه حواسشون به کار خودشون باشه به کارای مرسدسه(البته ازنظر من) اصلا قرار نبود کسی پیت بره و همیلتون اومد پیت بقیه تحریک شدن.نکنه اخر مسابقه برسه و…… همین باعث شد رایکونن بره پیت و همیلتون یه دور فوق العاده با دور اول سوپرسافتش بزنه واندرکات کنه رایکونن رو از اونور دنیل رفت پیت به خطر دوچیز یک: اگه روزبرگ رفت پیت اندرکاتش کنه. دومی: اگه نرفت اخر مسابقه برسه بهش . حالا قاعدتا باید روزبرگ بره پیت دیگه.اما از اونجایی از بین چهار نفر اخرین نفر روزبرگ میخاست بره پیت دیدن به ضرره وموند وبرد.در واقع پیت استاپ برای همیلتون یه قمار بسیار خطرناک بود که میتونست برد رو از تیم بگیره .در کل اونی که قمار کرد وبرد مرسدس بود (مرسدس بلند پروازی کرد هم برد رو میخاست هم سکو اون یکی رانندشو).و واقعا با این ریسک درصد بردن تیم داشت کم میشد از نظر من اگه رایکونن وریکاردو نمیرفتن پیت قاعدتا روزبرگ نمیرفت و ترفند مرسدس خراب میشد و اولین و اخرین نفر همیلتون ضرر میکرد(البته ضرری هم نبود چون بعد پیت اومد بیرون چهارم بود باز) اما حواسمون باشه اگه همیلتون نمیرفت پیت بازی اینقد جالب نمیشد و اصلا به نظر من پنلB ترفندی بود تا همیلتون به رایکونن نزدیک بشه بعد بایه پیت استاپ فراری رو بترسونه بعد فراری گول خورد وبعد اندرکات .دنیل هم ترسید رفت و بقیه ماجرا. رو همیلتون ریسک کردن برا کل تیم وهمیلتون جواب دادو اما اینکه بگیم روزبرگ رو میخاستن بیارن پایین نه اینطور نبود دیروز.اگه روزبرگ دوم میشد با پیت نرفتنش میومدید میگفتید وای چرا نرفت پیت و چرا اینطور کردن تا لوییس به روزبرگ برسه.برنده:مرسدس شجاع:مرسدس بازنده:فراری بیتعارف اگه همیلتون نمیرفت پیت به خاطر بلند پروازی های مرسدس (که دو رانندش رو سکو باشن) بازی باز هم جذاب میشد؟؟؟؟ همیلتون و تیم استراتژی: کاتالیزور مسابقه

   • F1 fan

    0

    0

    بله با تمام حرفات موافقم
    ولی دیروز اگر روزبرگ سریع به پیت ریکاردو پاسخ میداد اینجوری نمیشد ولی مرسدس بازم اینکارو نکرد و گذاشت چند دور بگذره که قشنگ فاصله رو کم کنه ریکاردو و بعد گفتن بیا پیت 😐
    پس خودتم قبول داری مرسدس برد روزبرگ رو به خطر انداخت به خاطر همیلتون!!!
    چون وقتی همیلتون رو به پیت فرستاد باید حدس میزد که ریکاردو هم همچین کاری کنه و باید یه پلنی برای روزبرگ هم در نظر می گرفتن و نه اینکه اگر بره تو پیت بیفته عقب و اگرهم نره با اما و اگر و تقدیر و خوش شانسی اول بشه(مشکل ترمزها رو هم در نظر بگیر که زیاد نمیتونستن فشار بیارن)
    واقعا شانس اوردن که ریکاردو به ترافیک خورد و فقط یه دور کم داشت تا روزبرگ رو بگیره
    از پیت ها استثنایی همیلتون و پیت های فاجعه روزبرگ(حدود 4 ثانیه) هم بگذریم

 3. مهدی

  0

  0

  به نظر شما مرسدس تقلب نمی کنه ؟!!! D:
  رزبرگ با وجود اینکه مشکل ترمز داشت و تایرهاشم از بین رفته بود ، اون دورای آخر رو چطوری اینقد سریع رفت ؟!! من که خیلی امیدوار شدم ریکیاردو بتونه بگیرش ولی حیف …
  واقعا ماشین مرسدس جایی برای حرف نمیذاره … حتی با استراتژی عالی هم تیم ها نتونستن کاری کنن . کیمی حتی با لاستیک های سریع تر هم به همیلتون نرسید .
  امیدوارم فراری سال بعد بتونه یه کاری بکنه …

دیدگاه خود را بیان کنید