فرمول یک ایران: فرناندو آلونسو گفت در بعضی از لحظات مسابقه ی سنگاپور به فکر رسیدن به سکو بوده. ماتادور همچنین اعلام کرد که مکلارن بهترین نتیجه ی ممکن را در مسابقه ی شبانه ی بندر مارینا گرفته.

آلونسو از نهم استارت زد، در تصادف دور اول خوش شانس بود و برخوردی با نیکو هالکنبرگ نداشت  و در انتهای همین دور به مقام پنجم رسید. سباستین فتل که از رده ی آخر استارت زده بود، توانست به راحتی از او سبقت بگیرد، کاری که مکس ورشتپن در دور های پایانی به سختی انجام داد.

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو

امتیاز های اسپانیایی باتجربه به تیمش کمک شایانی کرد. مکلارن تیم رقیب یعنی تورو روسو را شکست داد و با هفت امتیاز برتری به مقام ششم سازندگان رسید.

هفتمی من بهترین نتیجه ی ممکن بود. دو مرسدس، دو ردبول، دو فراری و بعد من. از بقیه خیلی بهتر بودیم.

در کل هفته، چهارمین تیم سریع نبودیم اما استراتژی عالی و یک استارت خوب باعث شد تا این نتیجه را بگیریم. از تیم برای اجرای راهبرد مناسب تشکر میکنم.

در استارت سعی کردم از خط خارج حرکت کنم. برای همین تصادف اصلا روی من تاثیر نداشت. همان موقع تا رده ی ششم بالا آمدم. بعد برای پیچ اول دیر ترمز کردم و از دنیل کویات و کیمی رایکونن هم رد شدم. بعضی وقت ها باید خوش شانس باشید!

در لحظاتی از مسابقه، به سکو فکر میکردم. اگر مشکلی برای یکی از خودروی های جلوی من پیش می آمد، میتوانستم به سکو برسم اما خب هیچ اتفاقی برای آن ها نیفتاد.

جنسن باتن هم به دلیل نقص فنی در سیستم ترمز خودروی خود مجبور به کناره گیری از مسابقه شد. ناگفته نماند که خودروی مرد بریتانیایی در حادثه ی دور اول صدمه دید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. Ali n

  0

  0

  دارم کم کم یاده فصل 2008 می افتم که آلونزو نیم فصل دوم اوج گرفت و با ماشین ضعیف رنو در رده بندی کلی پنجم شد الانم فقط 10 امتیاز با هالکنبرگ رده نهمی فاصله داره

  • ali911

   0

   0

   ماشینش از ماشینای بالاتر از خودش بهتر هستن؟
   ینی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   ینی مکلارن بهتر از مرسدس یا ردبول یا فراریه؟
   ینی مکلارن از ماشینای بهتر از خودش بهتر هست؟؟؟!
   ولی فک کنم منظورت شاسی باشه. اگه شاسی منظورته که شاسی مکلارن از مرسدس و ردبول بهتر نی. اول فصل گفته بودن در حد فراریه که بعید نیست الان از فراری بهتر باشه.

دیدگاه خود را بیان کنید