فرمول یک ایران – سباستین فتل راننده آلمانی تیم فراری با وجود عملکرد ضعیف تیمش در رسیدن به یک برد در این فصل و با توجه به دور بودن این تیم از پیروزی، باز هم اعتقاد دارد که خیلی هم بد نبوده اند.

فتل توانست سه برد در سال گذشته کسب کند و قصد رقابت برای قهرمانی جهان را داشت اما عملکرد ضعیف و ناتوانی تیم فراری از به ثبت رساندن حتی یک برد در 14 مسابقه فصل اعتراف کرد. فتل همچنین اعلام کرد که فراری او را ناامید کرده اما عملکرد تیمش را فاجعه بار ندانست.

سباستین فتل در مصاحبه روز پنج شنبه گفت:

این درست است که ما از یک فصل خوب بسیار دور بودیم اما موقعیت بدی نداریم. شاید مردم فکر کنند که ما یک فصل افتضاح را پشت سر گذاشتیم اما واقعا اینطور نیست.

ما قبل از هر کسی از خودمان انتقاد می کنیم چون به جایگاهی که می خواستیم نرسیدیم. ما سال گذشته فاصله خود را تا صدر کاهش دادیم اما فاصله همچنان باقی است. گاهی اوقات کمتر و گاهی اوقات بیشتر اما این فاصله همچنان وجود دارد.

اگر از من بپرسند که آیا به برد خواهید رسید؟ خواهم گفت صد درصد.

هم تیمی فتل، کیمی رایکونن معتقد است که فراری نسبت به سال قبل یک قدم به جلو رفته است.

کیمی رایکونن اضافه کرد:

ما نسبت به سال گذشته بهتر بودیم اما بقیه هم فرصت پیشرفت را داشتند. باید بگویم همه چیز روال درستی را طی می کند. ما افراد و فضای خوبی داریم ولی کمی سرعت مان را از دست داده ایم.

فتل که در نیمی از مسابقات برگزار شده در سنگاپور برنده شده از فرصت خوب تیمش برای رسیدن به برد در سنگاپور سخن گفت:

بدیهی است که هدف ما برد است. ما می توانیم اینجا شانسی داشته باشیم.

وضعیت پیست، حضور خودروی ایمنی و بسیار از عوامل به ما کمک می کند. روی کاغذ ما شانس خوبی برای برد در این مسابقه داریم.

من نمی گویم گه ویژگی خاصی داریم. در این پیست شاید موفق شویم و شاید هم نه. من فکر می کنم که همیشه باید بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذاریم و هدف بالایی داشته باشیم.

من برای برد به اینجا آمدم و تمام تلاشم را خواهم کرد. شاید این حرف من خوش بینانه باشد ولی شما نمی دانید چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

   • مهرداد

    0

    0

    اره بابا طرفدارای مرسدس چیزی از هیجان نمیدونن
    مثه این بچه مدرسه ایان که تعصب دارن میخوان فقط فلانی برنده شه و از خونواده طرف بیشتر تعصب دارن روش
    اقایون خانوما
    یه مسابقه همه چیزش به هیجانه به جذابیته اینه که دیدنیش میکنه
    وگرنه همیلتون ببره چی به شما میرسه
    یا فتل ببره چی به من میرسه که تو سرو کله هم داریم میزنیم دیس و دیس دادن راه انداخین
    نمیدونم شما از یه مسابقه چی میخواین چطور یه مسابقه سرد و تکراری رو به یه مسابقه هیجانی و پر استرس ترجیح میدین ! واقعا در تعجبم
    من دوساعت میشینم یه مسابقه جذاب ببینم فکر و مشکلات این زندگی لعنتی واسه دوساعت خلاص بشم
    وگرنه نه فتل پسرخالمه نه همیلتون دشمنم

   • ali911

    0

    0

    کی گقته اینارو مهرداد جان. من که کاملا مخالفم. مسابقه همه چیش هیجان نیس. هیجان می خوای برو موتوجی پی ببین. مگه دربی هیجان داره هر دفعه 100 هزار نفر می ریزن تو ورزشگاه تشویق کنن. طرفدار دو آتیشه هیجان می خواد. ولی مسابقه رو به خاطر هیجان دنبال نمی کنه. فقط به این عشق دنبال میکنه که کسی که می خواد برنده باشه. حالا کنارش هیجان باشه چه بهتر.

 1. ali911

  0

  0

  بله فراری یه قدم به جلو رفته ولی فک کنم مرسدس دو قدم به جلو رفته و ردبول که یه چهار پنج قدمی جلو رفته. با یه قدم به جایی نمی رسیم.

دیدگاه خود را بیان کنید