فرمول یک ایران – بالاخره مهمانی شبانه فرمول یکی ها در شهر مارینا بی، یعنی فرمول یک سنگاپور فرا رسید، برای این مصاحبه به سراغ تیم آمریکایی هاس رفته ایم تا نظراتشان نسبت به گرندپری سنگاپور را بیان کنند.

راننده های تیم هاس که با 28 امتیاز در رده ی هشتم رده بندی تیمی هستند از علاقه شان به پیست مارینا بی گفتند، رومن گروژان با 28 امتیاز سیزدهم است و هم تیمی اش یعنی استبان گوتیرز تا به این لحظه موفق به کسب امتیازی نشده است.

ابتدا به سراغ گروژان می رویم…

رومن گروژان

رومن گروژان

رومن گروژان:

خیلی باحال است. همه دوستش دارند، مخصوصا افراد VIP، کسانی که بعد از مسابقه به مهمانی شبانه می روند. خاص است، با اطمینان این را می گویم. مسابقه ای است که همه منتظرش هستند. پیست سختی است و شما در در مرکز شهر و در شب رانندگی می کنید، درست وقتی که خیلی گرم و مرطوب است، پس فاکتورهای زیادی وجود دارند که جذابش می کنند.

درواقع شب راحت تر است چون نور ثابت است. تابش نور یکسان است. فقط از یک وایزر (visor) استفاده می کنید و راندن در چنین شرایطی خوب است.

چند پیچ هستند که ممکن است در آن ها از مسیرتان خارج شوید و به روی کرب ها بروید. فکر می کنم سال قبل بعضی از آن ها را حذف کردند. پس، بله، بیشتر مواقع دیوار ها نزدیک شما هستند و شما باید نفستان را حبس کنید و دعا کنید که بهترین اتفاق بیافتد، مخصوصا وقتی در تعیین خط بیشترین زور خود را می زنید که بهترین دور را بزنید و قاعدتا به دیوار ها نزدیک خواهید بود. البته جاهایی هم هستند که پهن تر از شکل اولیه شان شده اند.

مخصوصا بین پبچ های 3 و 4 و مستقیمی بلند، انقدر ناهموار است که شما را در پیدا کردن مسیر مسابقه ای مناسب به چالش می کشد. وقتی یک سبقت در آن جا می گیرید باید حواستان باشد که کاملا بر ماشین کنترل داشته باشید، همه ی پیچ ها سخت هستند.

خیلی فیزیکی خواهد بود. تمام هفته نور خورشید را نخواهیم دید، پس این کمی انرژی مان را کم می کند. بعدش هوا هم مرطوب و گرم است و مسابقه هم معمولا طولانی می شود. معمولا به مقدار حداکثری دو ساعت می رسد. واقعا دشوار است. من به یاد دارم که در سال 2013 چهار کیلو آب موقع مسابقه از دست دادم، که واقعا زیاد است. از نظر روحی و روانی هم به اندازه ی جنبه ی فیزیکی اش سخت است. مطمئنا باید در بهترین شرایط خود در فصل به سر ببرید و آماده ی آماده باشید.

ما چالش را دوست داریم. دلیل اینکه در فرمول یک رانندگی می کنیم و ماشین هایی با سرعتی بیش از 300 کیلومتر می رانیم همین است. ما عاشقشیم.

استبان گوتیرز

استبان گوتیرز

استبان گوتیرز:

واقعا سکشن نخست را دوست دارم، پیچ های 1، 2، 3 و 4 . با سرعتی زیاد پس از یک مستقیمی به آن جا می رسید و مجموعه ای از پیچ ها است که کار را جالب می کنند. من قسمت آخر هم دوست دارم که شیکین های زیادی داریم و باید از کرب ها استفاده کنیم. پیچ هایی زیاد در زمانی کم، پس از نظر فیزیکی واقعا سخت است.

پیچ های 1، 8 و پیچ سنجاقی 13 موقعیت های خوبی برای سبقت گرفتن هستند. دو یا سه موقعیت سبقت گیری با این وجود که پیست خیابانی است پیدا می شوند و معمولا سبقت گیری در پیست های خیابانی بسیار دشوار است.

اولین باری که به اینجا آمدم در مسابقات GP2 بود و بدون هیچ شناختی نسبت به پیست به تمرین آمدم. قبلا یک شیکین فوق العاده داشت که در واقع شیکینی سه تایی بود، که الان تغییر کرده است، پس آن قسمت و سکشن برای من جدید است. منتظر این هستم که بهتر بشناسمش.

برای آگاهی از حال و هوای دیگر تیم ها در آستانه گرندپری سنگاپور اینجا کلیک کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید