فرمول یک ایران – فردا اولین تمرین از گرندپری سنگاپور در پیست مارینا بی برگزار می‌شود و دو روز بعد از آن ساعت 16:30 به وقت تهران مسابقه این گرندپری به مدت 2 ساعت شهر را دگرگون می‌کند.

این گرندپری که امسال 8 امین سال تولد خود را جشن می‌گیرد همیشه دشوار و مشکل بوده زیرا که در هنگام مسابقه دمای کاکپیت به 60 درجه هم می‌رسد.

در همین راستا سری می‌زنیم به رانندگان تیم ردبول تا از نظرات آن ها درباره این گرندپری مطلع شویم.

مکس ورشتپن

مکس ورشتپن

مکس ورشتپن که سال گذشته عملکرد فوق‌العاده داشت و با وجود اینکه در هنگام استارت مسابقه ماشین او خاموش شد، اما مسابقه را در رده هشتم به پایان رساند درباره این گرندپری می‌گوید:

سنگاپور یکی از علایق من است، چالش برانگیز و سخت است و به راحتی نمی‌توان در آن مسابقه داد همچنین گرما کار را سخت تر می‌کند. البته این مسابقه در شب برگزار می‌شود و این موضوع مسابقه را متفاوت جلوه می‌دهد. پیدا کردن نقاط درست برای ترمز گیری و تغییر شرایط نوری در مراحل مختلف گرندپری یکی از چالش های این گرندپری است.

من سال گذشته خیلی لذت بردم، امسال هم به شدت مشتاقم که به سنگاپور برگردم. غذاهای محلی اینجا بوی فوق‌العاده دارند گرچه من هنوز آن ها را نچشیده ام.پارسال من غذای سبکی خوردم، ماهی دوست ندارم، قبل از مسابقه کمی گوشت خوردم. امسال قصد دارم کمی غذای محلی اینجا را امتحان کنم.

خوشبختانه تنظیم زمان خواب زیاد سخت نیست چونکه مسابقه دیر وقت انجام می‌شود و با وقت اروپا سازگاری دارد. خیلی جالب است که نیمه شب ما شام می‌خوریم و عده ای دیگر در حال جشن گرفتن هستند.

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو هم که سال گذشته در این مسابقه پشت سر سباستین فتل مسابقه را در رده دومی به پایان رساند بیان می‌کند:

سنگاپور مسابقه فوق‌العاده ای است که در شب برگزار می‌شود، رانندگی بین آسمان خراش ها در حالی که چراغ هایشان چشمک می‌زند حس بی نظیری است یکم هم عجیب، این احساس به من دست می‌دهد که دارم در شب با سرعت بیش از اندازه رانندگی می‌کنم.

اینجا خیلی گرم و شرجی است و بنظر من این مسابقه از لحاظ جسمانی سخت ترین است اما من این چالش را دوست دارم. یکی از بهترین چیز هایی که اینجا دارد غذا است، شما همه چیز را می‌توانید امتحان کنید، خرچنگ فلفلی بهترین است، من واقعا دوست دارم آن را بخورم.

این شهر خیلی سرگرم کننده است امیدوار هستم تماشاگران زیادی به این مسابقه بیایند، مخصوصا استرالیایی ها و ترجیح می‌دهم از شهر پِرت هم بیآیند. و این یعنی من عاشق سنگاپور هستم

برای آگاهی از حال و هوای دیگر تیم ها در آستانه گرندپری سنگاپور اینجا کلیک کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید