فرمول یک ایران – الکس زاناردی راننده سابق فرمول یک در مسابقات پارالمپیک به مدال طلا دست یافت.

زاناردی که در کلاس H5 دوچرخه سواری در مسابقات پارالمپیک شرکت کرده بود موفق شد تا با کسب یک مدال طلا، به سومین مدال خود در مسابقات پارالمپیک دست یابد. او چهار سال پیش در المپیک لندن نیز موفق به کسب دو مدال شده بود.

او در رقابت نزدیک با رقیب استرالیایی خود استوارت تریپ توانست با اختلاف 2.74 ثانیه در پایان مسیر 20 کیلومتری با میانگین سرعت 41.938 کیلومتر در ساعت موفق به کسب مدال خوش رنگ طلا شود.

او در سال 2012 نیز در قسمت تایم تریل و جاده ای برای تیم ملی ایتالیا به میدان رفت و توانست در قسمت جاده به یک مدال نقره و در تایم تریل به طلا برسد.

او پس از موفقیت در مسابقات کارتینگ توانست در سال 1991 به مسابقات فرمول یک راه یابد. او با تیم های جردن، میناردی، لوتوس و ویلیامز در 44 جایزه بزرگ شرکت کرد.

اما اوج کار او حضور در مسابقات ایندی کار بود. او در سال 2001 در تصادف بسیار شدیدی در پیست لائوست رینگ هر دو پای خود را از دست داد.

او با یک دوره طولانی مدت بازیابی و به کمک دو پای مصنوعی خود توانست دوباره رانندگی کند. بازگشت او به مسابقات اتومبیل رانی به سال 2007 بر می گردد. جایی که برای تیم BMW رانندگی کرد.

One Response

قابل توجه تمام کاربران سایت فرمول یک ایران : از این پس جهت برخورد با کاربران متخلف جرایمی در نظر گرفته شده است که لازم است کاربران در هنگام ارسال دیدگاه خود نهایت دقت را فرمایند ، در بیان دیدگاه ها از توهین به دیگران و رانندگان و ... خودداری کنید ، در صورت مشاهده بدون در نظر گرفتن هر ملاکی IP فرد متخلف مسدود خواهد شد و دیگر نمیتواند وارد سایت شود .

Leave a Reply

Your email address will not be published.