فرمول یک ایران – تنها چند روز دیگر تا شروع پانزدهمین مرحله از رقابت های فرمول یک باقی مانده است. این مرحله که در سنگاپور برگزار می‌شود از لحاظ اتمسفر مسابقه خاصی است چون که جز معدود مسابقاتی است که در زیر نور مصنوعی و در شب برگزار می‌شود. در آستانه این گرندپری صحبت رانندگان تیم فورس ایندیا را خواهیم شنید.

سرجیو پرز

سرجیو پرز

سرجیو پرز که در دوسال گذشته در سنگاپور موفق به کسب رده ای بهتر از هفتمی نشده است درباره این گرندپری می‌گوید:

سنگاپور منحصر به فرد است . در پایان مسابقات اروپایی جایی آمدیم که همه چیز را به چالش می کشد . روال عجیب سنگاپور و خوابیدن تا اواخر روز از نکات قابل توجه اینجاست.

این مسابقه یک مسابقه روانی و جسمی است  شما برای پایان یک دور باید 25 بار بپیچید . اینجا جایی برای اشتباه نیست . در سنگاپور واقعا مشخص میشود که واقعا چقدر راننده هستید . کلید سریع بودن در سنگاپور دقت است. شما باید با فاصله ی میلیمتری از کنار دیوار ها عبور کنید که با کوچکترین اشتباه قسمت عقب خودرو به دیوار بوسه خواهد زد و تمام.

من هیچ مسابقه ای را به خاطر ندارم که خودروی ایمنی در آن حضور نداشته باشد پس شما در هر لحظه در خطر هستید. پاداش این پیست به کسی تعلق می گیرد که بیشترین شجاعت را از خود هنگام رانندگی نشان دهد. به عنوان یک پیست خیابانی به اندازه موناکو بی رحم نیست. عرض بیشتر مسیر و سرعت بالاتر پیچ ها شانس سبقت گیری خوبی به شما می دهد.

من در این پیست عملکرد خوبی داشتم و امیدوارم که بتوانم امسال هم این کار را انجام بدهم.

نیکو هالکنبرگ

نیکو هالکنبرگ

نیکو هالکنبرگ که سال گذشته به دلیل تصادف با فیلیپه ماسا از دور مسابقه خارج شد بیان می‌کند:

سنگاپور یکی از جالب ترین مسابقات فصل است در کنار موناکو و شاید هم باکو.

مسابقه در شب در یکی از تورسیتی ترین مناطق جهان واقعا فوق العاده هست و فرصتی این چنین هرگز در طول فصل نسیب هیچ کشور دیگری نخواهد شد . الگوی خواب عجیب و غریب یکی ار نکات جالب مسابقه است . در حالی که دو هفته پیش در ایتالیا عصر در حال رقابت بودیم اینجا باید تا اخر وقت بخوابیم و این برای شکستن روال عادی مسابقات خیلی خوب است .

موقع سفر هم دیگر نگران تاخیر در پرواز نیستید و به راحتی به مسابقه خود می رسید . تنها مشکل پیدا کردن یک رستوران خوب در اواخر شب است که غذای خوبی داشته باشد تا در پایان مسابقه بتوانید دلی از عزا در آورید . من تا به حال فرصت آمدن به سنگاپور را نداشته ام و در آخر هفته هم زمانی که برای مسابقه می اییم بسیاری مشکلات اعم از ترافیک و بسته بودن مسیر دچار هستید ولی تا جایی که از بندر مارینا شناخت دارم شهری سرگرم کننده است.

پیست بسیار چالش بر انگیزی هست .دوری طولانی با پیچ های زیاد نبرد شما و مهندسین برای پیدا کردن یک ست آپ مناسب هرگز پایانی نخواهد داشت .

برای رانندگی هم بسیار مشکل است که تمامی قسمت ها را به خوبی طی کنید یک دور عالی بزنید . جدا از این ها هوای گرم و مرطوب کار را سخت تر می کند و شما در خودرو درست در یک سونای واقعی باید 2 ساعت مسابقه دهید . این امتحان خیلی سختی است .

این پیست پیچ های زیبایی دارد . یکی از آنها پیچ 6 است که با سرعت بالا به سمت راست و منتهی به پیچ 7 می شود . سکتور مورد علاقه من سکتور یک است جایی که سطح پیست ناهموار است و کرب های بلندی دارد که اید با ظرافت تمام از آنها استفاده کنید . همچنین شما نیاز به چسبندگی کافی برای طی کردن پیچ ها با سرعت کافی دارید.

برای آگاهی از حال و هوای دیگر تیم ها در آستانه گرندپری سنگاپور اینجا کلیک کنید.

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید